Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Ureche infundata

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Salut!Ieri cand mi-am suflat nasul,mi-au pocnit urechile si mi s-au infundat.Urechea dreapta a revenit la normal,iar cea stanga nu.Ce pot face?Multumesc!

#2
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Alearga putin in frig si trage tare aer pe gura .
nu glumesc :)

#3
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Nu stiu sa-ti raspund la intrebare,dar pot sa iti zic cum se sufla corect nasul. Se tine gura deschisa si se sufla cate o nara,pe rand. :)

#4
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009

 seawolf, on 7th January 2011, 20:56, said:

Alearga putin in frig si trage tare aer pe gura .
nu glumesc :)

Deja-s racit,daca mai fac si asta mor.


 copil_Cuminte19, on 7th January 2011, 20:56, said:

Nu stiu sa-ti raspund la intrebare,dar pot sa iti zic cum se sufla corect nasul. Se tine gura deschisa si se sufla cate o nara,pe rand. :)

Ei,uite aici am gresit.Am tinut gura inchisa.

#5
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009

 copil_Cuminte19, on 7th January 2011, 20:56, said:

Nu stiu sa-ti raspund la intrebare,dar pot sa iti zic cum se sufla corect nasul. Se tine gura deschisa si se sufla cate o nara,pe rand. :)
Eu nu cred ca as putea sa imi suflu nasul asa. Tot timpul tin gura inchisa ca sa pot sufla cu presiune. :coolspeak:

 PS2RO, on 7th January 2011, 20:46, said:

Salut!Ieri cand mi-am suflat nasul,mi-au pocnit urechile si mi s-au infundat.Urechea dreapta a revenit la normal,iar cea stanga nu.Ce pot face?Multumesc!
Mergi la doctor. Ce altceva ai putea face?

Edited by eug3n92, 07 January 2011 - 21:05.


#6
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
Nu e nevoie sa mearga la doctor pt. ...o ureche infundata. Si-a facut Manevra Valsalva (o expiratie profunda, cu glota inchisa). Am patit (si noi patim) foarte des.-mai ales cand suntem raciti. La fel se intampla cand stranuta, sau inghiti si ai rinita. Inghite cat mai mult!

Edited by iordache4991, 07 January 2011 - 21:13.


#7
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009

 eug3n92, on 7th January 2011, 21:06, said:

Eu nu cred ca as putea sa imi suflu nasul asa. Tot timpul tin gura inchisa ca sa pot sufla cu presiune. :coolspeak:


Mergi la doctor. Ce altceva ai putea face?

Am zis sa nu o iau direct la doctor,mai ales ca pana luni cam bate vantul pe acolo.Poate,totusi se gaseste vreo solutie,ca deja sunt iritat la culme cand simt chestia aia.

#8
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
La urgente niciodata nu bate vantul.

#9
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Incercati sa nu mai tineti gura inchisa si suflati cate o nara,pe rand. :) La fel si cand va stergeti in urechi,tot cu gura deschisa sa fiti. :P Daca esti racit si-ai nasu' infundat,probabil ai observat ca-l sufli mai usor dupa o baie cu aburi. :)

Edited by copil_Cuminte19, 08 January 2011 - 01:45.


#10
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Daca nu auzi cu urechea (ca mine) te poti duce la medicul de familie sau direct la un ORList...daca ai o infectie iti da antibiotice (la fel ca mine) si o solutie de pus in urechi.

Asta daca nu-ti revine auzul...btw sper ca ti-ai revenit am observat ca-i topic mort :(

#11
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Da,am ramas fara pc o perioada.A revenit de la sine,seara m-am culcat "bolnav" si dimineata eram OK.Se pare ca era de la suflatul nasului.Mersi de interes!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate