Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Factura neplatita

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 19.12.2004
Acum mai bine de 3 luni am trimis un colet unei firme cu plata ramburs. In colet erau, pe langa produsele comandate, factura si chitanta.
In momentul livrarii, am primit telefon de la cumparator ca nu are numerar sa plateasca si sa le lase coletul asa, ca va plati prin transfer bancar si ca ne va trimi chitanta inapoi. Ca sa lase coletul, curierul mi-a cerut o adresa trimisa de la noi ca renunatam la ramburs. Am trimis un email ca renuntam si ca se va plati prin banca.
Firma respectiva a facut plata (cel putin mi-a aratat o hartie) prin banca, insa banii nu au intrat ptr fonduri insuficiente, cred.
In fine, am luat legatura direct cu firma, am fost si la sediul lor, insa nici chitanta si nici banii nu i-am recuperat.
Dupa nenumarate telefoane, am acceptat si sa faca plata esalonat (e vorba de vreo 3000 de lei), insa nu s-a platit niciun leut.
Nu stiu ce sa mai fac, inca nu am trecut la amenintari. Am impresia ca fara chitanta aia, nu pot sa-i fac nimic, ca poate sa spuna ca a facut plata.
Persoana in cauza e volubila, promite ca plateste, ca nu are acum, dar ca va plati, dar nu face nimic...

Sfaturi, va rog!

#2
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Ai gresit enorm in momentul in care ai cerut livrarea fara plata. Dpdv legal, din moment ce are chitanta, poate sa nu iti mai dea niciun ban, aceasta fiind dovada incasarii. Te poate ajuta faptul ca ai dovada neplatii prin emailul (discutia) cu firma de curierat insa .. nu stiu cat te poate ajuta. Poti incerca sa semnezi cu ei o promisiune de plata prin care sa recunoasca soldul respectiv si doar atunci poti spune ca stai mai bine. Pana atunci, e greu ..

#3
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 19.12.2004
Deja trec la amenintari. Firma asta am descoperit ca a mai facut d-astea, apare si pe vreo doua liste de escroci.
Va plati... altfel. Inca ma gandesc la solutii viabile.
Caut recuperatori disponibili... ofer recompensa!
Mai mult, am gasit ca intre timp s-a deschis procedura generala de insolventa pentru firma respectiva.
Probabil ca acum s-a ales praful de tot, nu?

Edited by scaparici, 17 December 2010 - 10:56.


#4
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Cam asa ceva!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate