Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Apeluri de la numarul meu plus o a 11-a cifra la sfarsit

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Mihaella20

Mihaella20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2008
Buna

Daca stiti despre ce e vorba v-as ruga sa imi explicati urmatoarea chestie: un prieten a primit beep de la numarul meu la sfarsitul caruia ii aparea a 11-a cifra,7. Numarul nu i-a aparut ca fiind salvat, desi pe al meu il avea salvat.A sunat la numarul respectiv si am fost apelata eu, doar ca eu nu i-am dat beep, si numarul ala are 11 cifre.  :huh: Sunt total nelamurita, am o idee despre ce ar putea fi vorba, dar sper sa nu fie asa.


Multumesc frumos!




P.s.: Daca ajuta cu ceva, numerele sunt de orange si tel lui are sistem de operare Android.

Edited by Mihaella20, 13 December 2010 - 20:49.


#2
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
poate a aparut numaru cu prefixul tarii +4

#3
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 25.11.2006
O posibilitate ar fi ca SIM-ul tau sa fi fost clonat de cineva care a avut acces la el ;) La unele SIM-uri clonate numarul poate sa apara cu o cifra in plus, nu stiu exact de ce, am citit pe undeva despre asta, asa ca nu o lua ca certitudine, posibil ca informatia mea sa fie incorecta.

Edited by 13YTe, 13 December 2010 - 20:51.


#4
Mihaella20

Mihaella20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2008

View Post13YTe, on 13th December 2010, 20:49, said:

O posibilitate ar fi ca SIM-ul tau sa fi fost clonat de cineva care a avut acces la el ;) La unele SIM-uri clonate numarul poate sa apara cu o cifra in plus, nu stiu exact de ce, am citit pe undeva despre asta, asa ca nu o lua ca certitudine, posibil ca informatia mea sa fie incorecta.



Nu a avut nimeni acces la telefonul meu. Eu ma gandeam daca nu cumva are el un spy pe telefon, pt interceptarea apelurilor, sms-urilor....... E posibil?

#5
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 25.11.2006
Este si asta o posibilitate, insa nu explica cum a efectuat telefonul tau un apel catre un alt numar decat cel al persoanei care vrea sa te asculte. Daca ai banuiala asta si telefonul tau este (mai mult ca sigur ca este) un Smartphone cu WM, Android sau Symbian poti sa-ti reinstalezi ROM-ul si scapi de el.

#6
Mihaella20

Mihaella20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2008

View Post13YTe, on 13th December 2010, 21:09, said:

Este si asta o posibilitate, insa nu explica cum a efectuat telefonul tau un apel catre un alt numar decat cel al persoanei care vrea sa te asculte. Daca ai banuiala asta si telefonul tau este (mai mult ca sigur ca este) un Smartphone cu WM, Android sau Symbian poti sa-ti reinstalezi ROM-ul si scapi de el.



Pai tocmai ca telefonul meu nu a efectuat apelul, si nici nu se incadreaza in ceea ce ai specificat. Poate apelul a fost efectuat de persoana care se presupune ca ar intercepta, asta nu stiu daca e posibil.

#7
mexicanunr1

mexicanunr1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.12.2010
POATE TE SPIONEAZA CIA,FBI SAU POATE ESTI VREUN AGENT(A) SECRET

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,615
  • Înscris: 20.10.2006
Cel mai probabil e apel cu sender spoof-at.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate