Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Nu ma pot conecta la sateliti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
airatours

airatours

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2010
Detin un GPS AYTOBE cu soft IGO8, cu harti, etc.
Problema este ca nu se conecteaza deloc la sateliti.
Nu face nimic, decat sa incarce harta Romaniei aratandumi ca sunt in Bucuresti si cam atat.
Are cineva idee de ce?
Radu

#2
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
E un topic mare pentru Igo8 , sticky, aici http://forum.softped...howtopic=340083 . Poti sa-l citesti , rezolvarea este data acolo.
Ca sa nu fiu rau, uite si rezolvarea : dai autodetectare , cand esti afara sub cerul liber, nu in casa.

Edited by eugen_b_e, 08 December 2010 - 14:24.


#3
anckh

anckh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006

 airatours, on 8th December 2010, 13:25, said:

Detin un GPS AYTOBE cu soft IGO8, cu harti, etc.
Problema este ca nu se conecteaza deloc la sateliti.
Nu face nimic, decat sa incarce harta Romaniei aratandumi ca sunt in Bucuresti si cam atat.
Are cineva idee de ce?
Radu

Considerand ca nu ai facut aceasta constatare stand in casa.....
intra la setari in igo (presupunand ca ai igo 8.3.x.x.), deci:
meniu-setari-gps. Aici ai un buton care se numeste autodetectare, apesi si normal ar trebui sa detecteze portul si viteza de transmisie (baud rate). De asemenea, daca stii aceste date (portul si baud rate) le poti insera manual.

#4
airatours

airatours

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2010

 anckh, on 8th December 2010, 14:35, said:

Considerand ca nu ai facut aceasta constatare stand in casa.....
intra la setari in igo (presupunand ca ai igo 8.3.x.x.), deci:
meniu-setari-gps. Aici ai un buton care se numeste autodetectare, apesi si normal ar trebui sa detecteze portul si viteza de transmisie (baud rate). De asemenea, daca stii aceste date (portul si baud rate) le poti insera manual.
Constatarea sa facut atat in casa pe balcon cat si afara sub cerul liber.
Este pus pe autodetect si a gasit portul 6 si viteza 9600 baud. si gata altceva nu fabe.
Imi spune pe audio romaneste ca semnalul gps este inexistent.
Stima Radu

#5
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
da-i un hard reset....si incearca afara iar

#6
airatours

airatours

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2010

 eugen_b_e, on 8th December 2010, 14:23, said:

E un topic mare pentru Igo8 , sticky, aici http://forum.softped...howtopic=340083 . Poti sa-l citesti , rezolvarea este data acolo.
Ca sa nu fiu rau, uite si rezolvarea : dai autodetectare , cand esti afara sub cerul liber, nu in casa.

Constatarea sa facut atat in casa pe balcon cat si afara sub cerul liber.
Este pus pe autodetect si a gasit portul 6 si viteza 9600 baud. si gata altceva nu face.
Imi spune pe audio romaneste ca conexiunea gps este intrerupta.
Am scris si in sys portul si viteza si tot degeaba.
Imi scrie ca modulul gps este conectat si cand intru in setari gps arata diverse valori cred ca de la diferiti sateliti pe care ii vede dar asta este tot.
Daca ii dai o adresa sa caute spune ca nu exista semnal gps. Chiar si dupa hardware reset face acelasi lucru.
Stima Radu

#7
anckh

anckh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.03.2006

 airatours, on 9th December 2010, 14:36, said:

Constatarea sa facut atat in casa pe balcon cat si afara sub cerul liber.
Este pus pe autodetect si a gasit portul 6 si viteza 9600 baud. si gata altceva nu face.
Imi spune pe audio romaneste ca conexiunea gps este intrerupta.
Am scris si in sys portul si viteza si tot degeaba.
Imi scrie ca modulul gps este conectat si cand intru in setari gps arata diverse valori cred ca de la diferiti sateliti pe care ii vede dar asta este tot.
Daca ii dai o adresa sa caute spune ca nu exista semnal gps. Chiar si dupa hardware reset face acelasi lucru.
Stima Radu


Deci ai dat autodetect... a gasit portul si viteza.. atunci cand ii dai detect, trebuie sa debifezi acolo unde scrie (la mine) GPS activat...dupa ce detecteaza TREBUIE sa bifezi din nou acolo si atunci va aparea un mesaj modulul gps conectat cu succes (sau asa ceva)...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate