Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Retea Wireless prin tehnologia bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
lazarmihail

lazarmihail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.04.2004
Salut. As vrea sa stiu si eu daca a incercat cineva sa conecteze 2 calculatoare prin tehnologia bluetooth folosind 2 mobile, si daca a reusit cineva sa-mi zica si mie sau macar sa-mi indice ceva linkuri.Am eu o nebunie de a folosi telefonul mobil pt a creea o retea wireless fara sa mai cumpar AP-uri, placi wireless si tot asa, si in plus ma enerveaza la culme cablul din camera. Mentionez ca am 2 laptopuri: unul HP care are implementat bluetooth pe el si un ibm, plus telefoane sonyericsson cu bluetooth pe ele. Daca aveti vreo idee sugestiile sunt bine venite.

       Eu cred ca am postat un topic cat de cat interesant nu? :naughty:
          
                                                                                             Ms anticipat

#2
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004
Sincer, nu stiu daca merge.
Ar insemna ca functia de Access Point sa fie preluata de cele 2 telefoane... Dubios, nu cred ca e posibil (repet: nu am incercat si din cauza asta ceea ce iti spun acum e "dupa ureche").

Oricum, chiar daca vei reusi, nu cred ca viteza conexiunii te va satisface...

Cred ca e mai bine sa renunti la "piticul tau de pe creier" cu cablul de retea, sau sa iei 2 placi wireless si sa le conectezi ad-hoc...

Cu bine,

#3
lazarmihail

lazarmihail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.04.2004
pai eu ma gandeam ca oricum pt internet nu ai nevoie de o viteza chiar atat de mare iar protocoalele de bluetooth nu sunt chiar foarte complicate insa ar merita sa incerc macar pt mine, pasiunea ma omoara.Deci, daca aveti ceva linkuri cu informatii ar fi bine venite. :console:  :console:

#4
PreTXT

PreTXT

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 09.01.2003
singurul lucru care il poti face este sa conectezi cate un telefon prin bluetooth la fiecare calc dupa care te conectezi prin GPRS la Internet.
Mai mult de atat nu merge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate