Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Teren in Pitesti

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
fsoare03

fsoare03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.11.2007
Salutare!

Daca n-am postat unde trebuie, rog moderatorii sa-mi mute subiectul unde trebuie, si-l gasesc eu... Multumesc!
M-ar interesa sa cumpar un teren in Pitesti, sau in zonele limitrofe Pitestiului, adica Stefanesti, Valea Mare, Bradu (pentru cei care cunosc zona), undeva la vreo 1000 mp, eventual cu utilitati!
Stiu ca sunt la vanzare in aceasta perioada muuuulte terenuri, dar m-ar fi interesat si parerea celor care au cumparat terenuri in zona, celor care locuiesc in aceste zone, si, de ce nu, care au de vanzare in zonele mentionate!
Avem cunostinte care locuiesc in zonele mentionate, si parerile sunt impartite, in aceasta privinta, iar noi am tot cautat cate ceva pe acolo, dar este destul de greu de ales! De aceea ar fi binevenite ceva sugestii din partea unor persoane din afara cercului nostru de cunostinte, nu de alta, dar parerile si unora si altora le pun in balanta mai bine! Poate suntem noi mai pretentiosi, dar stiti cu totii cat de greu se castiga banii in zilele noastre, si parca n-as vrea sa dau pe foc cu ceva, si apoi sa-mi para rau!

Chiar daca au si o casuta batraneasca amplasata pe teren, nu-i nici o problema, caci nu intentionez sa ma apuc de construit imediat, ci probabil din primavara, sau chiar mai tarziu, dupa ce s-or mai linisti apele, daca se va intampla vreodata... stiti la ce ma refer!

Orice sfat, parere, idee, sunt bine venite, si va multumesc pentru asta!

Sa aveti o zi buna!

#2
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
si eu sunt in cautare de teren. am ajuns la concluzia ca cel mai rentabil este in prundu, pe platou. ai acces rapid la mijloace de transport in comun (pentru mine asta o sa fie necesar, nu prea am chef sa duc copilul mereu cu masina la scoala), acces rapid la supermarketuri (auchan, carrefour, kaufland), utilitati (am un vecin care are casa pe platou, acum le baga canalizarea), pret super decent: gasesti sigur cu 25 euro, chiar mai jos.
alt avantaj ar fi ca vecinii cu porci, gaini si alte zburatoare sunt mult mai rari decat in bradu, maracineni, valea mare, stefanesti...

singurul dezavantaj pe care-l vad la platoul prundu ar fi ca nu ai o priveliste asa cum ai la valea mare /stefanesti (dealuri, padure etc)

#3
fsoare03

fsoare03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.11.2007

View PostMar, on 17th November 2010, 02:31, said:

si eu sunt in cautare de teren. am ajuns la concluzia ca cel mai rentabil este in prundu, pe platou. ai acces rapid la mijloace de transport in comun (pentru mine asta o sa fie necesar, nu prea am chef sa duc copilul mereu cu masina la scoala), acces rapid la supermarketuri (auchan, carrefour, kaufland), utilitati (am un vecin care are casa pe platou, acum le baga canalizarea), pret super decent: gasesti sigur cu 25 euro, chiar mai jos.
alt avantaj ar fi ca vecinii cu porci, gaini si alte zburatoare sunt mult mai rari decat in bradu, maracineni, valea mare, stefanesti...

singurul dezavantaj pe care-l vad la platoul prundu ar fi ca nu ai o priveliste asa cum ai la valea mare /stefanesti (dealuri, padure etc)

salut!

este corect ce spui, vis-a-vis de purcei/gaini si alte zburatoare, dar, parerea mea personala, ceea ce conteaza cel mai mult este spatiul liber de care ai beneficia, plus panorama care ai putea sa o ai in Valea Mare/Stefanesti! chit ca mi-ar conveni mult mai bine pe platou, tot dpdv al copilului cu scoala/pian/aruncarea cu ciocanul ma gandesc si eu, dar nu ma vad mutat foarte curand de la bloc la casa, sincer sa fiu!
iar pe de alta parte, ca sa gasesti bucati de teren mai maricele (800 - 1000mp), e mai complicat pe platou!
nu stiu ce sa zic, ramane sa mai caut, ca de abia de acum incolo ar incepe sa apara "ofertele" ca sa zic asa... si la terenuri, si la pretul cerut de constructori, si la materiale de constructii! zic si eu...
in fine, cum am zis, mai vedem, poate mai apare cineva si cu alte pareri... despre alte zone, la fel de pitoresti, ca totusi Pitesti-ul este asezat foarte frumos, nu?
o zi buna!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate