Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Bucuresti - Vf. Negoiu - Bucuresti intr-o singura zi !

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Hmm, de cati ani or fi indicatoarele alea cu "Spre Cabana Negoiu" acolo? par foarte vechi  :ermm:

#20
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003

View Postjericho, on 30th October 2010, 18:33, said:

pe mine unul m-ai facut curios... ce muzica ascultai? :)

Aeroplane - We Can't Fly
Mint Royale - Wait For You
Florence And The Machine - Dog Days Are Over
Fatboy Slim - Talking Bout My Baby
Underworld - King Of Snake (Dave Clark Remix)
Indian Ropeman - Indian Ropeman
The Chemical Brothers - Dig Your Own Hole
Florence And The Machine - Cosmic Love
The Chemical brothers - Under The Influence
Golrfrapp - fly me away (c2 remix)
Underworld - Jumbo (Future Shock Worlds Apart Mix)
Florence And The Machine - You've Got The Love
Fatboy Slim -  Long Way From Home (feat Johnn) Singin' In The Rain
Goldfrapp - Supernature Snow Patrol
Fatboy Slim - Put It Back Together (feat Damon Albarn)
Mint Royale - Singin' In The Rain
Indian Ropeman - Do Not Deviate From Your Present Course
Camera Obscura lloyd - i'm ready to be heartbroken
The Chemical brothers - Let Forever Be
Florence And The Machine - Hurricane Drunk
NSK - linishte
Goldfrapp - Ooh La La
Underworld - King Of Snake (Barking Mix)
Goldfrapp-koko
Snow Patrol -  Just Say Yes
Bozoo Baju - Night Over Manaus
Florence And The Machine - You've Got The Love
Bere Gratis - la tine as vrea sa vin
Kings Of Leon - sex on fire
Can 7 - Cruisin
Kings Of Leon - nation
Delphic - Counterpoint
Goldfrapp - Caravan girl
Goldfrapp-fly_me_away
NSK - gargara
Kings Of Leon - revelry
Kosheen - Harder
Silversun Pickups - Little Lover's So Polite
The Chemical brothers - The Sunshine Underground
Fatboy Slim - Song For Shelter
Goldfrapp - Number 1
Underworld - Why Why Why
Departures - Karminsky Experience
David Gray - Destroyer
Kings Of Leon - sex on the fire
NSK - Sadoveanu vs Eminescu part2
Kings Of Leon - destroyer
Soul Logic - Let's Get Together
Stereo Action Unlimited - Hi - Fi Trumpet
Ok Go - This Too Shall Pass
Kings Of Leon - crawl
Underworld - Please Help Me
Goldfrapp - fly me away uf
The Chemical Brothers - Lost In The K-Hole
Goldfrapp - number 1
Indian Ropeman - Misssion To The Moog
Indian Ropeman - 66 Meters
The Chemical brothers - The Private Psychedelic Reel
Red 5 - I Love You...Stop!

Edited by Zvastrici, 30 October 2010 - 22:12.


#21
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Dupa coborarea eleganta, pe Strunga Doamnei, la un momentdat, am avut citeva coboriri mai abrupte, au intrat in castile mele cei de la Goldfrap...

Attached Files


Edited by ferrellroo, 01 November 2010 - 13:36.


#22
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Peisaje superbe...

Pe Moldoveanu ai ajuns deja sau te duci intr-o sambata :rolleyes:

Felicitari, sunt chiar invidios ! :coolspeak:

#23
ender_blacker

ender_blacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 13.03.2006
Ehe. Stalpii or fi vechi si strambi, dar cel putin marcajele sunt noi.  :thumbup:  Ah, si e un stalp nou fix pe Laitel. Sa vezi ce fain e sa urci de la Balea cu vopsele, ciment, apa, etc ca sa ajungi sa te intrebe un ungur de ce nu sunt stalpii cu texte bilingve.  :deadtongue:  :kisstogether:
Bravo pentru tura, la cat mai multe. La 2 saptamani dupa ce fusesem pe Negoiu, tot singur am plecat si eu spre Moldoveanu. Tot in genul asta, plecat din Bucuresti, ajuns la 3 dimineata la Refugiul Salvamont Cota 2000, dormit 3 ore in masina, urcat spre lacul Capra si cale lunga pana pe Moldoveanu. La intoarcere, dormit la Podu Giurgiului la cort. Urmeaza turele de iarna  :thumbup:

#24
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Faina poveste si faine poze si faina nebunie, sa faci traseul asta intr-o singura zi.

Tu ai mai fost pe la munte in ultimul timp sau ai mai iesit la alergat? sau ai mers pe princiul, imi iau rucsacul in spat si sus pe munte ? ca pesronal mi se pare o performanta care nu se poate ignora, mai ales pentru cineva care nu este in fiecare weekend calare pe munte.

#25
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Multumesc pentru aprecieri, oricum, nu mai este ce a fost, l-a editat cineva...

Eram pregatit destul de bine fizic, inainte de aceasta iesire am avut iesiri in fiecare weekend, unul ieseam la pas pe munte, in altul cu bicileta la munte. Eram intr-o conditie fizica destul de buna dar dupa iesirea asta am avut o febra musculara la care nu m-am asteptat, 3 zile coboram scarile sprijinindu-ma de pereti... :)

Edited by Zvastrici, 01 November 2010 - 16:07.


#26
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am inteles, am vazut o mica parte din ea, dar si asa e ok.

Era de asteptat sa fii avut pregatire in prealabil, ca practic, in acest traseu ai fost in mod overdrive, unde fara ceva rpegatire cedai in mod cert.

E bine ca ai timp de bicla si de mers in fiecare weekend.

#27
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View PostZvastrici, on 1st November 2010, 13:52, said:

Multumesc pentru aprecieri, oricum, nu mai este ce a fost, l-a editat cineva...
Nu l-a editat cineva, l-am editat eu pt cuvintele vulgare(plm,fxt,pxxla,penetrez,etc) si povestile cu femei care sigur nu aveau legatura cu Vf.Negoiu, sa fim mai clari putin.

#28
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
felicitari pt "plimbare", cu siguranta e o performanta dar si o placere nebuna...respect

#29
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Cu cosmetizari minore si va fi buna de pus si pe alpinet sau carpati.org.

#30
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Intoarcerea de pe Virf o sa o scriu diseara, am avut super ceata la intoarcere... Nu vedeam marcajele, era o ceata, nu vedeam la mai mult de 10 metri.

#31
ender_blacker

ender_blacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 13.03.2006
Ei nu se vedeau marcajele :))) Daca zici ca nu e pentru prima oara cand mergi la munte nu vad cum te-ai putea rataci. Mai ales la intoarcere cand stiai deja traseul. E mai bine insa sa nu lasam impresia ca e vreun traseu usor, ca nu e deloc asa. Mai putini pe poteca, mai mult loc pentru mine  :coolspeak:

#32
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
De la Caltun in jos, pe traseul Caltun-Tunel, NU se vedeau marcaje, ca nu-s miop... Ia-o si tu pe acolo pe o astfel de ceata si ai sa vezi ca nu vezi... Vorba lui Caragiu: "femeie, am orbit, ma duc la spital sa vad ce e cu mine ca nu mai vad". :)

#33
ender_blacker

ender_blacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 13.03.2006
Ah, am uitat. Ai mers pe CA; am uitat ca nu ai mers pe creasta pe BR. Ai dreptate, traseul respectiv nu e asa proaspat marcat si poti avea probleme daca nu esti atent. Am fost pe acolo doar o mica parte din traseu, plecand tot de la tunel, mai mult de curios, intr-o seara. Atentie la vipere  :naughty: Mai am cateva zile si vin in tara. Sa fie Fagaras? Sa fie Iezer?  :rolleyes:

#34
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003

View Postender_blacker, on 1st November 2010, 18:59, said:

Ei nu se vedeau marcajele :))) Daca zici ca nu e pentru prima oara cand mergi la munte nu vad cum te-ai putea rataci.

Zi-mi tu de cineva te rog care nu a mers niciodata pe munte si care sa fi facut munte pt prima oara in viata lui Bucuresti-Negoiu-Bucuresti ? :)

Da, atentie mare de tot cititorului, o astfel de zi nu se poate face decit cu experienta si conditie fizica buna, fara pauze, si cu marja de timp. Spre exemplu, eu imi calculasem Tunel-Caltun-Negoi-Tunel, 12 ore cu poze si mincat, dar eu l-am facut in 11 ore, si eram inapoi la masina la ora 6 pt ca am mers pina la masina prin tunel, cu o lanterna in mina...

Cum a fost de fapt: initial am vrut sa merg de la Caltun la masina pe acelasi traseu de dus, dar nu vedeam marcajul pe ceata aia si a fost tare frustrant. O sa rideti dar uitati cum a fost: eram la lac, auzeam voci (nu ii vedeam de la ceata) de la persoanele care erau cu cortul acolo, si paseam spre vale cu ochii pe marcaj. Coboram 50-70 de metri si ma intorceam inapoi la lac pt ca nu dadeam de marcaj. Eram constient de ceea ce fac, si anume, nu ma indepartam de ultimul punct cunoscut (Lacul), incepusem sa ma enervez, am oprit muzica, si am facut manevra asta de 4 ori ! Am pierdut acolo vreo 30 de minute. Nu gaseam primul marcaj al traseului Caltun-Tunel, era ceata foarte puternica. Si dupa aia mi-am dat drumul la muzica si am luat-o pe partea cealalta, care stiam ca este mult mai lunga si mult mai grea... Acolo am avut si soare in scurt timp, am urcat pe Laitel, muschii ma ardeau bine, incepusem sa imi pierd din rabdare, eram deja destul de obosit, mergeam repede... ajungeam oameni din fata care aveau ranite in spate, pe Laitel am facut pauza de masa si am mers teleghidat pina jos, la Balea Lac, unde era mai ceva ca in centrul Bucurestiului...
Vreau sa va spun ca la coborare mi-a fost mai greu decit la urcare, cele 15 km in plus ale mele le resimteam pe incheieturile genunchilor, cel din stinga ma cam durea si mergeam din ce in ce mai incet si ma simteam uneori epuizat dar stiam ca omul este o masinarie extraordinara si continuam teleghidat... Mp3-playerul a cedat si el, cinta deja de 10 ore, i-a ajuns... Jos, la Balea, am mers pe tunel pe jos pina la masina si nu imi venea sa cred ce se intimpla: 8 din 10 masini claxonau incontinuu si 9 din 10 aleatoriu...

In momentul in care am ajuns la masina si am deschis usa, a inceput sa ploua TORENTIAL, cu grindina dar nu am avut de ce sa imi fac griji de faptul ca pelerina mea de ploaie era in portbagaj si m-am suit in masina, m-am schimbat si am plecat frumos spre casa... Ploua rau-rau, mergeam in frina de motor, fata deja imi ardea, ca pe mine ma ia soarele si in beci, am dat drumul la ACeu si am mers frumos spre casa, asa cum am venit, incetisor, am avut consum 5,2, (16benzina), si acasa la 11 eram in pat, rupt, mort, terminat. ;)

End of storry,

Salutari.

Edited by Zvastrici, 01 January 2011 - 10:53.


#35
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
eu m-as baga dar mai trebuie conditie fizica, pana la vara ma duc pe la sala si ma "pun pe picioare"...

#36
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Stai linistit ca eu am avut momente in care ma impiedicam, sa mor, serios vorbesc... I mean, nu-mi venea sa cred ca ma impiedic... Am avut un inceput de traseu in care, de vreo doua ori, m-am impiedicat... bine ca aceasta chestiune nu m-a demoralizat si mi-am vazut de target...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate