Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
522 răspunsuri în acest subiect

#37
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 868
  • Înscris: 16.10.2005
[quote name='Jidanu' date='13th November 2010, 16:41' post='9051771'
Am o rugaminte la tine si la toti colegii,sa mi recomandati o locatie,hotel,pensiune in Lefkada.CU MULTUMIRI
[/quote]

Noua ne-a placut f mult aici:
[url="http://www.lefkasblue-apartments.gr/"]http://www.lefkasblue-apartments.gr/[/url]
Numai ca am fost in luna mai, am vazut ca in sezon e f scump.

#38
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Noi am stat la Dimarion in Agios Nikitas,conditii excelente,1 km distanta fata  de plaja Katisma....

Am petrecut un revelion in Grecia acum cativa ani,n-am avut probleme cu drumurile,nu a nins,insa la intoarcere prin Bulgaria,chiar in munti ne-a prins zapada si am tras tare asa cum am fost sfatuiti de politistii bulgari,cred ca stiau ei de ce.

Editat de ulitia, 13 noiembrie 2010 - 21:30.


#39
arizona_dreaming

arizona_dreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 154
  • Înscris: 24.10.2008
[quote name='marius teo' date='12th November 2010, 17:15' post='9047981']
am inteles. sunt persoane ce-si permit 3-4 concedii pe an si ca atare nu e nici o problema ca unul din ele sa fie in aceeasi tara, cum ar fi grecia. aici e simplu, normal si f clar.
insa pe cei ce-si permit doar un concediu pe an in strainatate( si nu e rusine sa-ti permiti doar unul) si merg an de an in grecia, chiar nu-i inteleg. intr-adevar iti trebuie o viata de om sa vezi o tara intreaga , insa nici chiar asa, sa mergi an de an si sa cheltui banii in grecia.
pt persoanele care nu-si permit sa ajunga pe coasta de azur sau mai stiu eu pe unde, turcia este mai ieftina si cel putin la fel de interesanta ca grecia, serviciile sunt f bune, croatia este la acelasi pret cu grecia si este inzecit mai civilizata, muntenegru este o destinatie de asemenea deosebita si nici litoralul bulgaresc nu e de lepadat.
de ce sa mergi an de an in grecia cand poti in aceeasi bani sa mergi in turcia, croatia, muntenegru si bulgaria?
pt ceva marunti in plus poti ajunge in egipt sau in tunisia sau chiar si la nord de barcelona este destul de ieftin. biletele de avion sunt derizorii acum. ce naiba !?


Eu merg in fiecare an in Grecia. Pe langa Grecia incerc sa mai ajung si in alte locuri ( dar nu-i musai). Pot renunta la vizitarea altor locuri dar in GRECIA trebuie cu orice pret sa ajung, altfel anul e mort pentru mine. De ce merg anual in Grecia si nu ma plictisesc ? Pai nici de barbatu-meu nu ma plictisesc si il vad zilnic. Nu ma gandesc ca trebuie anual sa incerc un alt barbat, ca e mai frumos, mai verde, mai roz, mai nou, mai nu stiu cum. Nu inteleg de ce as cauta cu oice pret schimbarea. Mie imi place stabilitatea. Nu-mi schimb masina la 5 ani ca asa e trendul, nu am de gand sa vand niciodata casa in care stau, am nuanta mea de ruj care-mi vine bine si n-as schimba-o cu nimic ( cand nu s-a mai gasit in Romania am pus colegele de facultate sa umble dupa stocuri ,in Franta si mi-am facut provizii). Pe scurt, e asa de greu sa imi placa mie mult de tot ceva incat, atunci cand gasesc ceva care chiar imi place, apai, tin de el. N-o sa ma satur de Grecia niciodata.

#40
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 236
  • Înscris: 27.06.2006
arizona dreaming, comparatiile pe care le-ai gasit sunt total nereusite.

revenind la subiect, sa mergi mai mult si  prin alte parti si apoi vei vedea cat de mult ai pierdut.
in fine, cred ca mi-am exprimat suficient pozitia.

#41
arizona_dreaming

arizona_dreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 154
  • Înscris: 24.10.2008

Vizualizare mesajmarius teo, pe 15th November 2010, 20:20, a scris:

arizona dreaming, comparatiile pe care le-ai gasit sunt total nereusite.

revenind la subiect, sa mergi mai mult si  prin alte parti si apoi vei vedea cat de mult ai pierdut.
in fine, cred ca mi-am exprimat suficient pozitia.


Eu chiar nu pricep ce ai cu comparatiile mele :)) Unii oamenii nu au chef sa schimbe mereu ceva. Sunt multe lucruri in viata care raman constante. Nu pricep ce e asa de greu de priceput . Tu vorbesti despre tari ca turcia,croatia,tunisia etc. Sa ne intelegem- pentru mine turcia este ok, dar nu ma duc cu placere la musulmani si cu asta basta. Am fost odata, am vrut sa vad Efesul ,l-am vazut, la revedere. Croatia si Muntenegru- dupa gustul meu reci ,prea paduroase, intunecate, stancoase. Le-am traversat,nu simt nevoia sa revin. Tunisia- vezi Turcia. Egipt - o mizerie inspaimantatoare langa "oaza" de turism de 5 stele. Maroc - lucruri frumoase si urate amestecate. Este o poezie a Marocului dar la cat sunt aia de saraci pe acolo cred, sicer, ca daca turistii voiau sa le cumpere pa mama si pe tata localnicii le-ar fi adus in plus si pe strabunica, la oferta... Sunt locuri frumoase peste tot in lume si lucruri urate chiar langa noi. La urma urmelor totul e relativ. Pe mine, de exemplu, ma distreaza teribil cand aud pe cineva spunand ca nu se duce de 2 ori in acelasi loc. Daca imi place ceva,ma duc si de 100 de ori. Cand ma satur, ma satur. Dar de grecia, repet, nu o sa ma satur niciodata ( nici de sotul meu, nici de ruj, nici de marca preferata de masina ). Na!

#42
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 754
  • Înscris: 11.05.2009

Vizualizare mesajarizona_dreaming, pe 15th November 2010, 19:57, a scris:

Eu merg in fiecare an in Grecia. Pe langa Grecia incerc sa mai ajung si in alte locuri ( dar nu-i musai). Pot renunta la vizitarea altor locuri dar in GRECIA trebuie cu orice pret sa ajung, altfel anul e mort pentru mine. De ce merg anual in Grecia si nu ma plictisesc ? Pai nici de barbatu-meu nu ma plictisesc si il vad zilnic. Nu ma gandesc ca trebuie anual sa incerc un alt barbat, ca e mai frumos, mai verde, mai roz, mai nou, mai nu stiu cum. Nu inteleg de ce as cauta cu oice pret schimbarea. Mie imi place stabilitatea. Nu-mi schimb masina la 5 ani ca asa e trendul, nu am de gand sa vand niciodata casa in care stau, am nuanta mea de ruj care-mi vine bine si n-as schimba-o cu nimic ( cand nu s-a mai gasit in Romania am pus colegele de facultate sa umble dupa stocuri ,in Franta si mi-am facut provizii). Pe scurt, e asa de greu sa imi placa mie mult de tot ceva incat, atunci cand gasesc ceva care chiar imi place, apai, tin de el. N-o sa ma satur de Grecia niciodata.

:thumbup: Nu puteai sa exprimi mai clar consecventa in apararea "bucuriilor curate ale vietii mele - (Jan Smid)"
P.S.: si acum am un ruj terminat in poseta pe care-l plimb in toate strainataturile, dar se pare ca nu se mai produce...

Editat de April26, 15 noiembrie 2010 - 19:59.


#43
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 309
  • Înscris: 23.02.2007
arizona_dreaming, tu nu intelegi? SUNTEM BOLNAVI DE GRECIA!!! Nu se poate explica! Ne-am molipsit si gata! E greu sa explici unui om sanatos boala de care suferi! Nu e vorba de bani aici. Personal as prefera o saptamana la cort, intr-un camping in Grecia (nu am fost niciodata pana acum cu cortul pe undeva), decat la 5* all inclusive in Turcia. Si ca mine cred ca sunt mai multi. Daca suntem bolnavi!

#44
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Off....greu de tot cu Grecia asta!Unii doar bifeaza destinatii,altii traiesc,respira aerul locurilor pe unde ajung,si se indragostesc pentru totdeauna de ceva,de un loc,de un apus de soare vazut DOAR pe o anumita plaja...daca as putea descrie vreodata in cuvinte(insa n-am sa reusesc)ce am simtit eu ,ce emotie fizica am trait in fata acelui <monument>(epitetul apartine altui membru al forumului)care este Porto Katsiki,poate ar fi de inteles de ce multi aleg sa mearga chiar si in acelasi loc in fiecare an.Este vorba de felul in care te simti si vibrezi un timp cu natura locului respectiv...o contopire intre tine ca fiinta si natura,eu am simtit asa ceva pentru prima data in viata mea,in Lefkada...dar asta am simtit eu,sunt multi pe care insula asta nu i-a impresionat in mod deosebit,desi pentru mine  a fost foarte greu sa inteleg asta.Suntem diferiti si simtim diferit,sunt oameni care se plictisesc repede de un loc,de o tara si vor mereu altceva,dar sunt altii care au gasit acel ceva si e de ajuns,asta e!Si pentru mine Grecia ramane marea mea iubire la care voi reveni de fiecare data,iar si iar ...

#45
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 265
  • Înscris: 13.07.2009

Vizualizare mesajarizona_dreaming, pe 15th November 2010, 19:34, a scris:

Eu chiar nu pricep ce ai cu comparatiile mele :)) Unii oamenii nu au chef sa schimbe mereu ceva. Sunt multe lucruri in viata care raman constante. Nu pricep ce e asa de greu de priceput . Tu vorbesti despre tari ca turcia,croatia,tunisia etc. Sa ne intelegem- pentru mine turcia este ok, dar nu ma duc cu placere la musulmani si cu asta basta. Am fost odata, am vrut sa vad Efesul ,l-am vazut, la revedere. Croatia si Muntenegru- dupa gustul meu reci ,prea paduroase, intunecate, stancoase. Le-am traversat,nu simt nevoia sa revin. Tunisia- vezi Turcia. Egipt - o mizerie inspaimantatoare langa "oaza" de turism de 5 stele. Maroc - lucruri frumoase si urate amestecate. Este o poezie a Marocului dar la cat sunt aia de saraci pe acolo cred, sicer, ca daca turistii voiau sa le cumpere pa mama si pe tata localnicii le-ar fi adus in plus si pe strabunica, la oferta... Sunt locuri frumoase peste tot in lume si lucruri urate chiar langa noi. La urma urmelor totul e relativ. Pe mine, de exemplu, ma distreaza teribil cand aud pe cineva spunand ca nu se duce de 2 ori in acelasi loc. Daca imi place ceva,ma duc si de 100 de ori. Cand ma satur, ma satur. Dar de grecia, repet, nu o sa ma satur niciodata ( nici de sotul meu, nici de ruj, nici de marca preferata de masina ). Na!


Eram satui de cei cu chef de cearta. A mai aparut unul....

#46
vmaster

vmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 476
  • Înscris: 24.06.2009
BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUN. Acum ce facem, trecem la topicul Grecia 2012? Asta pare a fi consumat.
Haideti, zau asa. va rog, inapoi la povestirea destinatiilor din vara urmatoare. Asta era subiectul.
A fost cineva curios de ce merg unii in Grecia de multe ori si a aflat. Gata. Stie omul ca iarna nu-i ca vara si Grecia nu-i Croatia sau Turcia.
Mai bine trecem inapoi la vara 2011 cu detalii de trasee, bugete, locatii si perioade (zic eu important).
Ma bate gandul sa merg de Anul Nou la Salonic. Nu sti ce sa fac...

#47
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.133
  • Înscris: 25.04.2008

Vizualizare mesajvmaster, pe 15th November 2010, 23:27, a scris:

Ma bate gandul sa merg de Anul Nou la Salonic. Nu sti ce sa fac...
yupeee am gasit un subiect mai interesant!
eu de revelion am fost doar la atena, cu o oprire pe 28 dec la paralia katerini (unde sincer mi s-a parut dezolant - vreo cateva taverne si 3 magazine deschise, in rest deprimare, parca era parasita statiunea). la atena insa a fost extraordinar de frumos! intr-un an am fost sus pe lykavitos in noaptea de revelion (noi si cate un reprezentant al fiecarei tari din europa ca am auzit atatea limbi vordindu-se de parca eram la o reuniune UE :) ). super ce sa zic. in salonic nu am reusit sa ajung. poate te duci tu si ne povestesti si noua.

#48
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.095
  • Înscris: 07.07.2006

Vizualizare mesajarizona_dreaming, pe 15th November 2010, 19:34, a scris:

Eu chiar nu pricep ce ai cu comparatiile mele :) ) Unii oamenii nu au chef sa schimbe mereu ceva. Sunt multe lucruri in viata care raman constante. [...]. Dar de grecia, repet, nu o sa ma satur niciodata ( nici de sotul meu, nici de ruj, nici de marca preferata de masina ). Na!

Greseala in comparatie este ca locuinta, masina, sotul, tin de viata de zi cu zi, e firesc sa fie constante, majoritatea asta cauta in viata familiala si profesionala. Cind insa trecem la activitati distractive, se schimba foaia. Una e activitatea (turism, citit, privit TV) si alta e tinta ei (obiectivele vizitate, cartile citite, filmele vizionate). Daca e vorba de un loc unde sa te duci sa stai la soare, e de inteles sa ai un loc preferat, si io ma duc mai multe weekenduri pe an la tara, dar daca doresti sa faci turism in care sa si vezi locuri, atunci comparatia e schioapa, pentru ca e ca si cum ai zice ca tu citesti toata viata aceeasi carte (sau acelasi autor) pentru ca ti-a placut si nu vrei schimbare.

#49
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.753
  • Înscris: 26.08.2008
Atentie: arizona_dreaming a zis de Grecia ....
Carevasazica de GRECIA... atat de ofertanta, de surprinzatoare in fiecare coltisor al ei.... nu se duce in fiecare an in Thassos - ca sa dau doar un exemplu, sa nu imi sari, Catalin, in cap !
Deci nu citeste aceeasi carte in fiecare an, ci cate un capitol din aceeasi carte in cate un an!     :P
Asta era ideea, ca va gasi in fiecare an ceva nou de vazut, de explorat, pentru mult timp de acum incolo....  si ca modul in care percepe acele locuri si pe acei oameni o leaga cumva de GRECIA!

Eu, dupa 3 ani consecutivi, ma simt atras din ce in ce mai mult de Halkidiki si sunt absolut sigur ca mai exista locuri nenumarate unde nu am ajuns in aceasta zona! In acelasi timp descopar din relatari ca Halkidiki este doar o mica particica din toata Grecia, asa ca da.... te poti gandi sa ii dedici mult timp de acum inainte, daca nu chiar toata viata....

@ alexica08: Cum a fost drumul iarna spre greci si inapoi (pe la bulgari dar si pe la eleni)?
Si pe mine ma tot bate gandul, dar nu am cum sa zbor cu aeroplanul, pe masina trebuie sa ma bizui!    :peacefingers:

Editat de BlueKing-69, 16 noiembrie 2010 - 12:20.


#50
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.406
  • Înscris: 23.04.2007

Vizualizare mesajJidanu, pe 13th November 2010, 17:41, a scris:

Am o rugaminte la tine si la toti colegii,sa mi recomandati o locatie,hotel,pensiune in Lefkada.CU MULTUMIRI

Studio sofia , vasiliki
Ultima zi,plecarea;dupa ce ramasesem socat cat de frumoasa e lefkada,vine si doamna Sofia cu o sticla de vin din Lefkada+susan cu miere cadou de "drum". Nu imi venea sa mai plec  :confuzzled:
Edit:e si topic cu lefkada plin de recomandari.

Editat de AdrianHH, 16 noiembrie 2010 - 15:47.


#51
florin04

florin04

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 436
  • Înscris: 19.08.2009
Subscriu ca este ceva magic legat de Grecia … ceva care te face sa-ti doresti sa vezi cat mai mult, sa vizitezi daca se poate fiecare insula, fiecare coltisor din partea ei continentala. Inainte sa incep sa merg in Grecia am fost in vacanta de vara in Franta, Turcia, Tunisia dar nicaieri nu am gasit atmosfera din Grecia, atmosfera care te face sa nu mai vrei sa pleci. Poate sunt de vina peisajele, plajele, apa marii, calmul si ospitalitatea locuitorilor, muzica, mancarea, istoria. Toate astea iti aduc relaxarea si calmul de care ai nevoie dupa un an de munca. Bravo Grecia !

Apropo de asa-zisa criza din Grecia – am sentimentul ca a fost mediatizata intentionat de marile puteri pentru a putea pune mana pe cateva dintre frumoasele ei insule.

#52
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 515
  • Înscris: 09.03.2009
Acum vreo 3 ani am fost in Turcia la indemnul repetat al prietenilor si colegilor de servici care imi tot spuneau « Duceti-va acolo si veti vedea ca nu veti regreta.Merita fiecare banut,aia stiu sa faca turism.Nu  se compara cu Grecia «, Am luat un sejur cu demipensiune pt. ca detest sistemul « all » si pt. ca aveam o vaga banuiala ca nu vom putea sta prea mult prin statiune..Si bine am facut. Aglomeratia,hotelurile mari si impunatoare,plaja superaglomerata,insistenta comerciantilor de a te face sa cumperi ceva,mi-au dat o stare de sufocare.Asa ca am decis sa stam cat mai putin prin statiune si sa  vizitam cat mai mult.Din cele 7 zile de sejur,una am fost la Efes ,una in croaziera,una la Pamukale,iar spre sfarsitul sejurului am descoperit ceea ce de fapt ne lipsea si unde am petrecut o zi minunata.E vorba de o rezervatie naturala,unde turismul industrializat nu a patruns (si sper din tot sufletul sa ramana asa),unde peisajele mi-au adus aminte de zilele petrecute in Grecia pe plaje aproape pustii fara umbrelute si sezlonguri.A fost singura zi  in care m-am simtit cu adevarat bine si mi-am dat seama ca,daca trebuie sa merg intr-o rezervatie naturala ca sa-mi fie bine si sa gasesc ceea ce caut, atunci Turcia nu e de mine.E mult prea cosmetizata  pentru gustul meu.Am venit din acel concediu doar cu amintirea unor locuri unice si deosebite pe care le-am vizitat, cu sute de poze,dar cu sufletul gol. Le-am multumit prienilor ca mi-au dat ocazia sa pot face comparatie si ca intradevar «  nu se compara cu Grecia ».... dar in alt sens decat imi sugerasera ei.
Nu-i  condam pe cei ce nu simt ca mine,nu-i condam pe cei ce aleg sa-si petreaca concediu intr-un tarc la « all inclusiv » inconjurati de piscine si mese pline de mancare si bautura ,nu-i condamn pe cei carora le place sa-si faca plimbarea de seara  incolonati  pe faleza superaglomerata.Asta e palcerea lor si o respect .Eu nu pot sa fac plaja pe o bucata de beton in fata unui hotel  fie el si de 4* sau sa ma  inghesui pe o plaja « minunata » cum este « faimoasa » Ladies Beach.Eu vreau altceva si din fericire am gasit acel loc unde ma voi intoarce mereu cu o perseverenta obsesiva..

Intreba cineva  acum cateva zile ce locuri ne-a placut mai mult in Grecia.Nu stiu daca e corect sa facem o clasificare pt. ca toti cei care iubum  aceasta tara,o iubim neconditionat cu tot ceea ce ne ofera.Dar in acelas timp fiecare dintre noi are in suflet coltisorul lui de rai,bucatica lui de Grecie,locul unde i se umple sufletul si  unde viseaza sa revina.
Daca ar fi sa fac o clasificare  mie mi-a placut mult Lefkada pentru plajele ei deosebite desprinse parca din revistele de reclame,coasta estica a Eviei pentru peisajul salbatic si spectaculos si Sithonia pentru plajele ei minunate si usor accesibile.Dar daca m-ar intreba cineva unde m-am simtit cel mai bine-si aici intervine acea « vibratie cu natura locului respectiv » de care pomenea « ulitia »-as spune asa :
1.O plaja mica,fara nume,ascunsa dupa un colt de stanca,plina de pietricele cat bobul de fasole,undeva in nordul-estul Eviei.Acolo am simtit ca am prins radacini ,ca m-am indragostit pt. totdeauna de acesta insula.
2.Tot Evia-plaja din Pefki-locul unde am trait cel mai frumos si mai spectaculos apus de soare si unde am regasit de fiecare data-trei ani la rand- aceiasi vecini de plaja-de parca timpul ar fi stat in loc(batrani localnici care atunci cand ne salutau parca voiau sa ne spuna « va stiu,ati fost si anul trecut aici »)
3.Skala Maries-Thassos in septembrie (nu stiu daca in plin sezon este la fel de linistita si pitoreasca)-o statiune micuta,fara pretentii,unde linistea si relaxarea sunt la ele acasa.
Poate v-am plictisit,poate am scris prea mult,dar cred ca am redat prea putin din ceea ce simt eu cand ma gandesc la un « concediu reusit »

#53
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.872
  • Înscris: 04.07.2010

Vizualizare mesajBlueKing-69, pe 16th November 2010, 13:09, a scris:

Cum a fost drumul iarna spre greci si inapoi (pe la bulgari dar si pe la eleni)?

Salutare !

Revelionul 2007-2008 l-am făcut la greci. A fost singura dată când am fost la greci cu autocarul.
La dus a fost ok, ninsese cu vreo 2 săptămâni în urmă, așa că că drumurile au fost ok. Vorbesc de bulgari.
În Grecia nici o problemă.
La întors însă, pe 3 ianuarie, la Salonic s-a făcut pauză de vreo 2-3 ore și era soare dar foaaaarte frig (cam 6-7 grade sub zero). Apoi, după ce am trecut la bulgari a început să ningă și iar să ningă. Autocarul a mers constant cu 40-50km/oră, dar a mers. Problema a apărut la Ruse, unde un tir derapase chiar când să intre pe pod și a blocat circulația în ambele sensuri. Am stat vreo 8 ore nemișcați la coadă, chiar pe centura de la Ruse. Stând acolo în coloană, a trecut un tanc ruginit (bulgăresc) pe lângă noi, iar mai târziu ne-am dat seama că ajutase la scoaterea tirului în decor și eliberarea circulației.
Evident că necirculând nimic 8 ore, zăpada s-a tot depus ... în România, așa încât, după ce am reușit să trecem podul, am mai făcut cam 4 ore până-n București.
În total, cu pauza de la Salonic, cu mersul lent pe la bulgari și cu ghinionul de la Ruse, drumul de la Paralia la București a fost de 33ore.

Cu toate astea, zic că fără ghinionul de la Ruse (și nu se întâmplă asta zilnic) ar fi fost ok, cu toată ninsoarea continuă. Probleme cu zăpada tot în România au fost (între Giurgiu și București). Însă tot atunci au rămas înzăpezite niște autocare cu români pe la Razgrad (ce idee ciudată - să faci revelionul pe litoralul bulgăresc).

Te documentezi asupra stării vremii și dacă e ok, la drum. Mai problematic e dacă ți-ai aranjat cazare etc. și apoi vezi că urmează vreme nasoală.
Mai depinde și de noroc !
Oricum, m-am felicitat că am fost cu autocarul și nu cu autoturismul.


Sănătate și tcb !

Editat de OvidiuNS, 16 noiembrie 2010 - 19:32.


#54
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.753
  • Înscris: 26.08.2008
Multumesc mult tuturor... mi-am facut o parere - ideea implica oarecare riscuri, iar in eventualitatea ca as merge cu auto propriu, neaparat prognoza trebuie sa fie traznet de favorabila pentru cateva zile!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate