Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Furat parole

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#37
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

Mosotti, on Aug 8 2005, 19:36, said:

ei nu au acces la parola ta

<{POST_SNAPBACK}>

Dar pot sa ti-o schimbe.
In fine, daca nu are rost asta e. La cate miliarde de conturi de yahoo sunt, cred si eu.

#38
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
pai daca e gata de urcat pe server de ce nu mi-l dai sa il testez?
dau o bere si o pizza, sa mor io!!!

#39
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
da si tu un mail din partea unei banci in care sa fie un link la formularul cu datele tale de pe card...

apropo, nu ti-a trimis nici un mail la vre-un cunoscut?

p.s

asa l-am prins eu pe unu care zicea ca e la munca in afara, si freca menta in romania...

#40
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

bogdanan, on Aug 8 2005, 20:25, said:

da si tu un mail din partea unei banci in care sa fie un link la formularul cu datele tale de pe card...
WTF?

#41
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003

bogdanan, on Aug 8 2005, 19:25, said:

da si tu un mail din partea unei banci in care sa fie un link la formularul cu datele tale de pe card...

apropo, nu ti-a trimis nici un mail la vre-un cunoscut?

p.s

asa l-am prins eu pe unu care zicea ca e la munca in afara, si freca menta in romania...

<{POST_SNAPBACK}>



1. am moaca de nigerian?
2. cum l-ai "prins" p-ala?

din punctul meu de vedere problema e 50% rezolvata, imi trebuie metoda.... tehnic vorbind. modelul de mail cu ceva gen  "img src" de pe serverul meu, si un script care sa imi zica ce ip a incarcat poza respectiva. am stabilit si premiul: o pizza si o bere/lada de bere daca reuseste metoda si eu aflu ip-ul. bere/lada = lada in cazul in care informatia imi va fi de un real folos, si voi ajunge sa ii explic persoanei respective ca nu e cazul sa aiba de a face cu mine.

#42
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
gata e randu meu  :D

ori il prinzi pe mesenger si ii trimit un mic troian intr-un .exe (da sa ai binder bun) ori e un procedeu care se numeste steganography care "lipeste" ca sa spun asa troianu sau keylogerul de poza.
inainte de asta iti setezi un mail adress unde key sau troianu (depinde ce ai la indemana) sa-ti trimita ce se "bate" pe tastatura aia

mai simplu ar fi sa-i dai web pe yahoo desigur de pe id de fata si cu un mik film care sa ruleze prin splitcam si sa te uiti la ip (nu ip care il are camera ip cu care vb tu)

cmd+enter  netstat -a  :peacefingers: sau un prog al meu....

sau sa-i dai un mail la misto (cam cum e porcaria asta de am primit-o eu)

p.s. desigur tre sa-ti spargi creierii sa o primeasca de la un anume id (am eu o jmekerie de iti dau mail de la cine vrei daca nu te descurci)

Dear Yahoo! member, We regret to inform you that your Yahoo! account will be suspended due to concerns we have for the safety and integrity of the Yahoo! community. Due to the suspension of this account, please be advised you are prohibited from using Yahoo! Mail or Yahoo! Messenger. To re-activate your Yahoo! account please reply to this email with the following dates: Your full name: Your home address : Your Phone Number: Your Yahoo! ID: Your Yahoo! Password: Please Note: - If you choose to ignore our request, you leave us no choice but to temporally suspend your account. We hope you enjoy the new features and benefits. Thanks again for using Yahoo! Mail. Sincerely, The Yahoo! Mail Team http://www.yahoo.com Copyright © 1995-2005 Yahoo! Inc. All Rights Reserved. Designated trademarks and brands are the property of their respective owners. Use of this Web site constitutes acceptance of the Yahoo! User Agreement and Privacy Policy .

cam astea sunt in mare posibilitatile curente....

parerea mea e ca mai mare noroc ai avea cu un phishing in genu:

from: gsm.ro
subject: sunteti fericitu castigator.....
si mai jos un link special..... stiu baietii ce si cum vad ca ai un reply mai sus de la cineva care e in tema

il iei tu inapoi sooner or later... nu fi trist  :console:

Edited by ynocentzya, 08 August 2005 - 19:56.


#43
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am fost plecat, hai ca-ti fac eu acum in 10 minute, ca nu e mare smecherie.

#44
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
uite:
imaginea e: http://tutu.ro/img/image.jpg
ca sa vezi cine a accesat imaginea: http://tutu.ro/img/list.php

eventual pot sa-l fac sa dea si un mail de fiecare data cand a fost accesata imaginea.

#45
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
my dear friend zuppy....
scuze pentru intarziere, am avut netul picat vreo ora.
acuma daca vrei tu, sa imi trimiti pe mail sau pe private message. o chestie privata, sa nu mai intre si altii, ca sa pot sa monitorizez eu calumea, ok?
cum vrei tu, ori pus la tine pe server, ori "cum se face" sa pun eu pe un alt server, ok ?
nu mi-am uitat promisiunea, se pare ca vei castiga "premiul"


edit: stie cineva cum fac sa pun intr-un mail o poza care sa se incarce de la o alta adresa? stiu sigur ca se poate, primesc zeci de mailuri daseta zilni...

Edited by Dan, 08 August 2005 - 22:14.


#46
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Thred temporarely closed....
deocamdata probloema mea si-a gasit solutia cu ajutorul lui Zuppy.
thread-ul ramane totusi deschis, pentru eventualele rezultate, despre care va voi tine la curent

#47
rony12

rony12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 17.01.2005
Si mie mi s-a intamplat asta cu furtul de parole sau cred ca mai exact cu schimbarea parolelor pt ca din ce s-a intamplat ulterior am tras eu concluzia ca nu a avut acces si la continutul casutei de mail. Mi-au fost schimbate 3 parole de la 3 conturi de pe yahoo.  Am avut trecuta adresa de mail alternativa, si nu era nici una din cele 3, si am primit mail-ul de confirmare a schimbarii parolelor impreuna cu ip-ul de la care s-a facut schimbarea. asta m-a ajutat sa aflu despre cine a fost vb. am avut noroc ca era un ip inregistrat de la o firma unde cunosteam o sg persoana in stare de magarii de felul asta.  Binenteles ca nu a recunoscut si nu a facut nimic ca sa repare ce a facut- dar cine mai avea nevoie de recunoasterea unui idiot.  
am scris celor de la yahoo si am insistat pana mi-au dat alte parole. cum?? le-am spus cam de cand am contul, cam ce parole am avut la el, care a fost ultima inainte de schimbare, le-am dovedit ca mail-ul alternativ e tot al meu , le-am spus si cam ce foldere cu persoanele de contact din cont ... dupa vreo 2 sapt si vreo 20 de mail-uri am reusit sa-mi recuperez cele 3 conturi de email pe care ulterior le-am lasat goale de adrese si mail-uri si le mai folosesc numai ocazional.

asta e "aventura" mea in recuperarea conturilor de yahoo.



Dan, on Aug 8 2005, 13:39, said:

Cineva mi-a "ciordit" doua conturi, respectiv de la yahoo si hotmail. aveam o parola pe care o stiu mai multi (spre rusinea mea), nu am considerat-o importanta. problema e ca cel care mi le-a luat a fost suficient de destept incat sa modifice date personale, astfel incat eu sa nu mai pot recupera parolele, suficient de bulangiu incat sa imi ia cele doua conturi la care tin cel mai mult si suficient de prost informat... ca am altle mai importante cu aceeasi parola.. administrari, server, chestii... cel putin am avut pana azi ceva mai devreme....
intrebarea mea e :
Cum sa aflu cine e ala / Cum sa recuperez conturile  ???
nu conteaza metoda: inginerie sociala, softuri, ilegalitati, recuperatori  :death:

<{POST_SNAPBACK}>



#48
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
@Dan

ce faci dupa ce aflii IP? daca nu e IP inregistrat. Daca aceea persoana nu intra de acasa de pe cablu ci de pe dial-up? sau de la un net cafe?

ce faci? ;)
THX

#49
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
deocamdata nu a intrat omu', deci nu am aflat ip.
1. daca intra de la netcafe tot aflu cine e  :P
2. nu termenul de ip neinregistrat B)

#50
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

Dan, on Aug 12 2005, 12:45, said:

2. nu termenul de ip neinregistrat B)

<{POST_SNAPBACK}>


Asta nu am inteles-o! Afli chiar daca nu are IP inregistrat? chiar daca intra de pe dial-up?

#51
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Dan, on Aug 12 2005, 12:45, said:

deocamdata nu a intrat omu', deci nu am aflat ip.
1. daca intra de la netcafe tot aflu cine e  :P
2. nu termenul de ip neinregistrat B)

<{POST_SNAPBACK}>

Sincer, nu prea vad cum sa aflii cine e daca intra de la un net cafe. Poti afla adresa i cafeului respectiv, dar mai mult... Presupunem ca e prima oara cand se duce la acel internet cafe si aia nu au camere de luat vederi. Cum afli cine e? Chiar daca lucrezi la politie, sri, spp, nu prea vad cum ai putea afla. Si daca intra de pe un du free? Aflii cine e doar daca ai pile la RTC sau in institutiile mai sus amintite.
Parerea mea, hac :D
PS: multa bafta si sa ne tii si pe noi la 220v.

#52
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Dan, on Aug 8 2005, 14:39, said:

am altle mai importante cu aceeasi parola.. administrari, server, chestii

<{POST_SNAPBACK}>

yet another squirell boy.

#53
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003

Arpi, on Aug 12 2005, 12:28, said:

Asta nu am inteles-o! Afli chiar daca nu are IP inregistrat? chiar daca intra de pe dial-up?

<{POST_SNAPBACK}>


trebuia sa citesti nu INTELEG termenul de ip neinregistrat, se pare ca am mancat un cuvant.. daca e de pe dialup o sa imi dau seama ca e pe dialup, si ar fi o singura cunostinta de-a mea... pentru ceilalti ar fi efortul prea mare sa isi cumpere modem DOAR sa faca treaba asta

Goofy, on Aug 12 2005, 13:57, said:

Sincer, nu prea vad cum sa aflii cine e daca intra de la un net cafe. Poti afla adresa i cafeului respectiv, dar mai mult... Presupunem ca e prima oara cand se duce la acel internet cafe si aia nu au camere de luat vederi. Cum afli cine e? Chiar daca lucrezi la politie, sri, spp, nu prea vad cum ai putea afla. Si daca intra de pe un du free? Aflii cine e doar daca ai pile la RTC sau in institutiile mai sus amintite.
Parerea mea, hac :D
PS: multa bafta si sa ne tii si pe noi la 220v.

<{POST_SNAPBACK}>


daca e de la o sala de net sa zicem ca imi dau seama cine e... pentru ca am un dusman/oras ;) din ip-ul salii de net imi dau seama macar din ce oras e, nu?

zahei, on Aug 12 2005, 14:29, said:

yet another squirell boy.

<{POST_SNAPBACK}>


nu am inteles termenul dar presupun ca a fost o jignire.... banuiesc ca esti la curent  cu ce inseamna offtopic si incalcarile regulamentului, asa-i? sincer nu cred ca are cineva nevoie de parerea ta aruncata in scarba. bye

Edited by Dan, 12 August 2005 - 17:02.


#54
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
ceva de genu: "uite'l si pe asta doarme in ghehte" si nu e jignire bro' din partea lu zahei, nu-i iau apararea da aici ai gresit tu ca tii toate oo-le in acelasi cosh. si daca ii iei ip tot nu ai ce-i  face bro' ascula la mine.

p.s. un modem de dial-up nu costa mult
ce te faci daca a intrat pe vpn?
ce te faci daca intra de pe un vodafone?

my opinion: much easier sa insisti la yahoo ca asa cum vrei tu sa o iei tre sa ajungi in "dark" side si nu prea e bine.... :)

in fine e prob ta tu stii mai bine.... m-am bagat si eu in seama

succes  :console:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate