Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Proces de judecata pentru revendicarea imobiliara

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
anny84

anny84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2010
Buna ziua!
As avea nevoie de niste sfaturi pentru urmatoarea problema: Am procurat un imobil prin adjudecare la o licitatie publica, inca anul trecut.
Fostii proprietari ai apartamentului nu vor sa paraseasca locuinta, de aceea am initiat o actiune de revendicare imobiliara in luna mai impotriva fostului proprietar(parat) pe parcurs am aflat ca nu el locuieste in apartament ci mama lui, deci ea e posesorul neproprietar.
Curand va fi a treia infatisare in judecata (de doua ori nu a venit paratul), asi dori sa stiu:
1. Trebuie atrasa in proces si mama paratului dat fiind faptul ca ea locuieste acum in apartament?
2. daca da cum pot sa o atrag in proces, care va fi calitatea ei procesuala?
Va multumesc

#2
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006
daca mama fostului proprietar nu este introdusa in cauza, hotararea ce se va pronunta nu-i va fi opozabila.
parerea mea este ca aceasta ar putea fi chemata in judecata ca intervenient fortat, in baza art 57 c pr civ, fiind o persoana ce ar putea sa pretinda aceleasi drepturi, in speta dreptul de a poseda apartamentul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate