Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52562 replies to this topic

#5293
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
December, am scapat de cimajes, am dat de tine.
Eu personal am avut MM mai bun. stii tu sigur ca nu e asa?
Exista undeva statistici in care sa se prezinte MM-ul?
daca da, uita-te la ale mele si imi vei da dreptate.
In 4 zile de cont premium am avut mai multe pozitionari in top 3 al MM-ului decat in in 4 luni jucate pe standard.
In 4 zile de premium am fost aproape non stop in prima jumatate a MM-ului, in timp ce in 4 luni de standard
eram majoritar in a2a jumatate a MM-ului. Or fi coincidente?
Sunt valabile doar la mine? Statisticile(daca exista) nu mint.
Tu zici ca am jucat relaxat si de aia am avut rezultate mai bune.
eu zic ca am fost avantajat de MM.
Poate ricoseele sa fie coincidenta, dar MM-ul nu e.
4 zile m-am simtit si eu bine fiind in partea de sus a "lantului trofic".
PS. nu am tancuri mai mari de nivelul 6.
probabil ca la nivele mari ( 8..10) chestiile semnalate de mine nu conteaza.
dar la mine au contat.

Edited by "BandiT", 15 August 2013 - 19:54.


#5294
Longa

Longa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 02.04.2012
S-a dus luna de miere a lui KV-4. Numai si numai meciuri cu tier IX si X, in care esti nevoit sa lupti cu tunul lui KV-1S (ma rog, varianta imbunatatita a acestuia, dar cu aceeasi penetrare si cu acelasi damage).

:(

#5295
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Post"BandiT", on 15 august 2013 - 19:41, said:

Bine, asa-i cum zici tu.

#5296
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003

View PostN-Razvan, on 15 august 2013 - 10:01, said:

Tu ce crezi, cã mã apucam sã fac o polemicã serioasã cu tine pe baza unui joc online Posted Image ? Pe mine atât mã deranjeazã, cã oricine zicea ceva nasol de joc, era combãtut imediat.
ªi poþi sã ai stats-uri impresionante în WoT, dar odatã ce dai Exit la joc, unul se poate lãuda cu ele pe un forum/site ºi cam atât, nu înseamnã nimic în restul zilei. Gata, ajunge atâta pãlãvrãgealã de la niºte tancuri.


  Strugurii pot sa fie acri pentru multi si online si offline.Vad ca sunt cativa pe aici care gresesc tab-ul cu Poiana si posteaza la numar , dar ce sa le faci.E democratie nu?Pana la urma e topic dedicat unui joc sau incepem sa ne laudam fiecare cu cati bani face , ce tari a mai vizitat , ce mai f..e in fiecare seara , ca o arde cu prietenii prin cine stie ce birt sau ce masina ii consuma carburantul?
   Eu am mai multe lucruri nasoale de zis de joc si majoritatea incep cu matchmaking-ul.Probabil va mai dura 2 ani pana se va regla catusi de putin problema.Uite cat a durat sa puna limita de arty pe meci.Sa ai intr-un meci 11-15 artilerii crede-ma ca e nebunie totala.



Attached File  shot_079.jpg   535.72K   32 downloadsAttached File  shot_080.jpg   501.88K   30 downloads

Un meci pe care l-am castigat prin cap cu 6 secunde inainte de a se termina timpul.

#5297
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Ce-i cu skillurile alea pe T30? Da-le drop. Scoate camuflajul, e useless pe E4, pune BIA pe toti, pune becul pe commander si reparatii pe ceilalti, apoi skillul 3 pune reparatii pe commander si specializari pe ceilalti.

#5298
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Ce va fi nou in 8.8

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qaRz7cVG8Fw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5299
N-Razvan

N-Razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 29.08.2012

View Postangelz, on 15 august 2013 - 20:26, said:

  Strugurii pot sa fie acri pentru multi si online si offline.Vad ca sunt cativa pe aici care gresesc tab-ul cu Poiana si posteaza la numar , dar ce sa le faci.E democratie nu?Pana la urma e topic dedicat unui joc sau incepem sa ne laudam fiecare cu cati bani face , ce tari a mai vizitat , ce mai f..e in fiecare seara , ca o arde cu prietenii prin cine stie ce birt sau ce masina ii consuma carburantul?
   Eu am mai multe lucruri nasoale de zis de joc si majoritatea incep cu matchmaking-ul.Probabil va mai dura 2 ani pana se va regla catusi de putin problema.Uite cat a durat sa puna limita de arty pe meci.Sa ai intr-un meci 11-15 artilerii crede-ma ca e nebunie totala.



Attachment shot_079.jpgAttachment shot_080.jpg

Un meci pe care l-am castigat prin cap cu 6 secunde inainte de a se termina timpul.
Tu crezi că tânjesc după stats-uri mai bune? Eu am 50% Win Rate, dar la toate tancurile pe care le-am jucat recent, în afară de Bishop, care e proaspăt luat, am peste 51% Win Rate, ceea ce e între bine şi rău. Atât pot, dar nici nu pot zice că m-am străduit foarte tare să devin mai bun, fiindcă este o modalitate de a te relaxa, distra, pierde timpul etc. Bine, nu poţi fi nici idiot ca ăia de 40% care îşi bat joc pur şi simplu, fac totul numai ca să te ia nervii.

Edited by N-Razvan, 15 August 2013 - 21:09.


#5300
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
intrebare:
cum se manifesta perk-urile: deadeye si eagle eye?
adica la eagle eye vad ceva in plus? o pata de culoare pe tancul inamic?

#5301
Longa

Longa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 02.04.2012
Cunosc o tipa care numai de lipsa banilor nu  se poate plange dar inca foloseste un Nokia 1x00 (nu mai stiu numarul dar e din alea antice).
Bine ca nu au vazut-o snobii.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H5mosNWLH8U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si-o revenit MM-ul lui KV-4 . Posted Image

Acu' vazui ca Tigerul II aduna deja 50.000 xp. Posted Image

Edited by Longa, 15 August 2013 - 22:32.


#5302
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
kv2 are tun de artilerie montat? ca mi-a luat 90% din viata la at-2 si culmea a tras frontal nu in cupola.

#5303
dinaric

dinaric

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 24.01.2013
Ieri un Kv2 m-a spulberat dintr-un singur foc. Eu eram in Kv1S şi am 810 HP, totuşi... M-a uimit chestia asta, la cât de urât, lent şi vulnerabil e brontozaurul ăla de Kv2, cine s-ar fi gândit...Posted Image

Edited by dinaric, 16 August 2013 - 03:11.


#5304
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Post"BandiT", on 15 august 2013 - 21:25, said:

intrebare:
cum se manifesta perk-urile: deadeye si eagle eye?
adica la eagle eye vad ceva in plus? o pata de culoare pe tancul inamic?

La "eagle eye", cand esti cu tinta pe un tanc inamic, si are un modul rupt si un membru de echipaj omorat (pot fi 3 module si 3 mebri, etc) iti apar pe ecran, sub tancul respectiv, simbolurile modulelor si ale oamenilor morti, pentru cateva secunde. La fel cum iti apare  "sixth sence" de exemplu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aNcgdOiL1zU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deadeye nu-l am la 100% pe gunner, am avut alte prioritati.

#5305
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
@December  E linia inceputa de foarte mult timp si nu m-au interesat skillurile.O sa le schimb cand o sa cumpar E4 .Momentan mai am doar 10k xp de facut pe el pentru E4 , dar credite n-am nicio sansa.Am ramas foarte in urma cu banii pentru tancuri.

@N-Razvan   Daca iti mentii ratia peste 50% si nu iti bati joc de echipa cu care joci , aia conteaza cel mai mult.Vad destui care iti raspund cu "it's just a game" cand le zici ca joaca ca cizmele si au 42-44% WR.O fi doar un joc , dar le strici jocul la mai multi , mai ales cand esti tier mare.

@SfantulLike @dinaric  KV-2 se  joaca cu derp gun foarte des.Tunul de 152 mm are un damage imens pentru tier-ul lui , dar reload time mare si penetrare mica.Average damage de 700.

#5306
Longa

Longa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 02.04.2012

View Postdinaric, on 16 august 2013 - 03:10, said:

Ieri un Kv2 m-a spulberat dintr-un singur foc. Eu eram in Kv1S şi am 810 HP, totuşi... M-a uimit chestia asta, la cât de urât, lent şi vulnerabil e brontozaurul ăla de Kv2, cine s-ar fi gândit...Posted Image

Mi s-a intampla si mie de doua ori sa spulber cu kv3 tancuri cu peste 1200 hp (chiar 1450) dintr-o singura lovitura, lovitura care, pe hartie, face maxim doar 380 damage.
Daca iti loveste munitia esti spulberat.


A fost o discutie mai veche legata de recompensarea in exces artileriei cu XP. Iata o dovada ca nu este chiar asa:

Attached File  comparatie.jpg   103.49K   15 downloads

Dupa cum se vede, arty-ul are cel mai mare damage facut si cel mai mare numar de kill-uri. Batalia s-a dat pe harta Artic Region iar T34 a luptat alaturi de mine, in cotul acela din flancul drept, unde se aduna toti si joaca "pistoale" ca in copilarie. "Meritul" lui T32 a fost doar acela ca a fost cel mai in exterior si a privit direct in ochi inamicii care au fost distrusi (vezi distrugere sub observatie).

Edited by Longa, 16 August 2013 - 08:54.


#5307
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Legat de MM. Zilele trecute cand am avut premium mi s-a parut ca am avut avut mai multi "verzi" in echipa. Insa ca nivel nu mi s-a parut a fi vreo diferenta. Ba chiar parca am avut mai multe meciuri cu nivele superioare.

#5308
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Nu are nicio legatura contul premium cu WR-ul jucatorilor sau cu MM.Am si postat print in care eu cu plutonul meu , toti cu tancuri de tier 7 medium si heavy si conturi premium , am fost singurii de acest tier in meci de tier 8 si 9.MM-ul mictioneaza cateodata rau de tot pe tine si aia e.

#5309
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Asta vroiam si eu sa zic.

#5310
LaurX

LaurX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 30.07.2007
Ce ma amuza insistenta cu care  sustin unii fantasticele si incredibilele avantaje ale contului premium
intr-una din zilele in care am jucat cu premium dat moca de ei am avut niste lupte teribil de proaste . probabil ca toti dobitocii au iesit sa joace de cand cu aniversarile alea
Nu-mi venea sa cred cand vedeam toata echipa ca se duce in stang prin vale ,cand baza de cucerit era in dr. in oras...
Aveam la un moment dat 42 Win ratio dupa cateva zeci de lupte...
Nu reuseam sa iau x3-ul nici cu cele mai bune tancuri ale mele cu care am 57-60% WR pe parcursul a sute de lupte , stats peste medie
Cred ca mie mi-au dat un cont premium stricat sau fara avantaje d-alea misto de care ziceti voi ...


PS Cineva compara acum cateva pagini M6 cu kv1s .Vreau sa vad un M6 facand atat dmg cat face un kv1s

Attached Files


Edited by LaurX, 16 August 2013 - 15:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate