Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Nu imi place apa

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
arakosta

arakosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 06.09.2010
Stiu ca suna ciudat dar de vreo 14 ani nu imi mai place apa.Cel putin cea plata, minerala beau.Credeti ca ar trebuii sa consult un doctor?Pentru ca deseori am probleme cu stomacul si prietenii imi spun ca asta e cauza.Sau exista o modalitate sa imi placa apa din nou?

#2
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 arakosta, on 15th September 2010, 19:03, said:

Stiu ca suna ciudat dar de vreo 14 ani nu imi mai place apa.Cel putin cea plata, minerala beau.Credeti ca ar trebuii sa consult un doctor?Pentru ca deseori am probleme cu stomacul si prietenii imi spun ca asta e cauza.Sau exista o modalitate sa imi placa apa din nou?
Mie cea plata nu mi-a placut niciodata, ma refer la cea romaneasca.
La stomac si preferinte stricte pentru anumite gusturi s-ar putea sa fie din cauza stresului.

Edited by Cr1spy, 15 September 2010 - 18:45.


#3
gigimafia

gigimafia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 09.07.2010

 arakosta, on 15th September 2010, 05:03, said:

Stiu ca suna ciudat dar de vreo 14 ani nu imi mai place apa.


Daca nu-ti mai place apa...nu te mai spala.  :notangel:

#4
bogdan95

bogdan95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 12.07.2009
Pai... incearca si tu ceva sirop de fructe NATURAL 100% de la mama sau bunica (ta bineinteles)...cu apa plata. Trebuie sa ai si tu un fruct preferat... si vezi daca iti place apa de la dozator...La Fantana, Cumpana, Zizin, etc... :peacefingers:

#5
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
normal ca nu iti place apa plata, nimanui nu ii place ceva care se gaseste pe toate drumurile

#6
arakosta

arakosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 06.09.2010

 gigimafia, on 15th September 2010, 19:34, said:

Daca nu-ti mai place apa...nu te mai spala.  :notangel:
Ma refeream la cea de baut.. dar totusi funny :lol:

 bogdan95, on 15th September 2010, 19:35, said:

Pai... incearca si tu ceva sirop de fructe NATURAL 100% de la mama sau bunica (ta bineinteles)...cu apa plata. Trebuie sa ai si tu un fruct preferat... si vezi daca iti place apa de la dozator...La Fantana, Cumpana, Zizin, etc... :peacefingers:
Sucuri naturale/compoturi sau orice suc fara acid beau, insa apa nu imi place pe motiv ca nu are gust.E normal acest lucru?

Edited by arakosta, 15 September 2010 - 18:45.


#7
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ceaiuri! Se gasesc ceaiuri foarte bune si aromate.

#8
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009

 arakosta, on 15th September 2010, 19:45, said:

apa nu imi place pe motiv ca nu are gust.E normal acest lucru?
:roflmaofast:
apa se presupune sa ne potoleasca setea si sa ne hidrateze, nici eu nu beau apa ca sa-i savurez gustul. nu cred ca ai nevoie de doctor, ar trebui doar sa iti propui sa bei. apa plata este mai buna decat apa minerala pentru organism.

#9
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

 arakosta, on 15th September 2010, 19:03, said:

Stiu ca suna ciudat dar de vreo 14 ani nu imi mai place apa.Cel putin cea plata, minerala beau.Credeti ca ar trebuii sa consult un doctor?Pentru ca deseori am probleme cu stomacul si prietenii imi spun ca asta e cauza.Sau exista o modalitate sa imi placa apa din nou?
Ei, doctor. Nici mie nu-mi place aia plata la sticla. Prefer de la chiuveta decat de-aia.

#10
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Încearcă Vittel.

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Incearca mai multe tipuri. Poate gasesti una care iti place. Mie nu mi se pare ca toate "n-au gust".
Borsec mi se pare dulceaga, Bucovina amaruie, Vittel/Evian... mmm

Si nu stiu daca e normal sau nu sa nu-ti placa, dar stiu ca organismul e format din peste 60% apa, deci trebuie oricum consumata.

#12
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010
apa de la robinet din bcuuresti  e potabila sau nu?
e toxica ?are microbi?

#13
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Ei rahat cu perje ! Dar aerul îți place ? Că nici ăla n-are miros. Sau îți place numai aerul cu miros de gaze de eșapament ?

Și, mă rog, ce ai băut tu înainte să nu-ți mai placă apa ? Lapte de căprioară ?

Apa o bei de nevoie, nu de plăcere, și e normal să nu-ți placă atunci cînd ARE GUST (cînd nu e purificată suficient), dar să nu-ți placă apa normală e cea mai mare goangă pe care am auzit-o în ultima vreme. Doar pe la bețivi sau prin filme am mai auzit oameni că nu mai beau apă de cînd au descoperit vinul (sau rachiul).

#14
DoamnaT

DoamnaT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.09.2009

 stormwatch, on 26th September 2010, 06:17, said:

Și, mă rog, ce ai băut tu înainte să nu-ți mai placă apa ? Lapte de căprioară ?

Doar pe la bețivi sau prin filme am mai auzit oameni că nu mai beau apă de cînd au descoperit vinul (sau rachiul).

:clapping: you've made my day! Oricum, nu-i prima dată când aud un mofturos de-ăsta, probabil e din generația inșilor născuți cu sticla de Cola la gură.

@inițiatorului: vezi că sunt sortimente de apă plată cu gust de căpșuni, lămâie, mere etc.

#15
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Doua zile in desertul sahara fara apa si devii fanul ei garantat.

#16
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 arakosta, on 15th September 2010, 19:03, said:

Stiu ca suna ciudat dar de vreo 14 ani nu imi mai place apa.Cel putin cea plata, minerala beau.Credeti ca ar trebuii sa consult un doctor?Pentru ca deseori am probleme cu stomacul si prietenii imi spun ca asta e cauza.Sau exista o modalitate sa imi placa apa din nou?


Si cea plata tot minerala este doar ca nu este si carbogazoasa... :console:

#17
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Aici e o filozofie:

De exemplu mie nu imi place gustul apei plate din Turcia. Juri ca este apa distilata, are gust metalic. Orice apa plata din Romania in schimb este ok. Eu nu tin minte sa fi gustat ceva apa plata si sa nu imi placa. Adica nu e placere, este neutralitate. E apa in adevaratul sens al cuvantului, cu gust de minerale.

Definitia aia de la fizica a apei mi se pare eronata. Apa este un lichid incolor, inodor, insipid. Nu-i adevarat. Am baut apa distilata de sete (H2O - un atom de oxigen si doi atomi de hidrogen) si mi-a venit sa vomit. Are ditai gustul metalic.

Edited by Dragon Warrior, 26 September 2010 - 11:09.


#18
SpikeMaster

SpikeMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 14.01.2009
eu de 3 ani nu mai beau apa plata :) doar minerala carbogazoasa  :bouncey:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate