Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Hipnoza

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
scorpio8

scorpio8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.09.2010
Puteti da orice detaliu! Ati fost vreodata hipnotizati?

#2
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Acum doi ani, la ora de franceza, m-a hipnotizat profesoara de numai imi aduc aminte nimic din ora in schimb am primit o nota in ora aia.

Singurele cuvinte ce mi le aduc aminte sunt: "(numele meu) trezeste-te ca ai un 4 azi pentru ca ai dormit toata ora." Pun pariu ca a facut intentionat.

#3
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
eu nu cred in asa ceva
nu e posibil
cum vine asta???

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
nici tu n-ai auzit de google? hipnoza reprezinta un proces prin care ti se relaxeaza corpul deschizand-ul la sugestii din exterior; de asemenea ti se pune in functiune o parte mai mare a subconstientului.

#5
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

 Ann0nyym0us, on 7th September 2010, 17:35, said:

nici tu n-ai auzit de google? hipnoza reprezinta un proces prin care ti se relaxeaza corpul deschizand-ul la sugestii din exterior; de asemenea ti se pune in functiune o parte mai mare a subconstientului.
am vazut si la televizor si stiu ce inseamna, dar nu cred ca e posibil, cum sa te controleze altcineva

#6
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Depinde de varsta,te poate hipnotiza o fata de exemplu  :P

Edited by Gh3r0m, 07 September 2010 - 16:59.


#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

 reventon, on 7th September 2010, 17:52, said:

am vazut si la televizor si stiu ce inseamna, dar nu cred ca e posibil, cum sa te controleze altcineva

nu ziceam de tine :)

Oricum, daca tot ai deschis vorba, este posibil deoarece iti induce un fel de stare de somn; numai ca tu totusi interactionezi in timpul asta. Un psiholog sau psihoterapeut iti paote da mai multe detalii.

In plus, nu te controleaza, deoarece tu totusi ai puterea de a alege; de aceea nici nu te poate hipnotiza daca tu nu vrei spre exemplu. Si mai mult. dupa cum am zis, poti alege; daca iti pune o intrebare poti alege sa nu raspunzi la ea.

Edited by Ann0nyym0us, 07 September 2010 - 17:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate