Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

ma doare

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Pe mine ma dor tibiile (fluierele picioarelor) cand e curent sau rece. Mi-e si groaza sa ma gandesc, dar la 37 ani/ 67kg/ 1.72m nu cred ca reumatismul e de vina.

O fi de la instalatia de climatizare la serviciu, stau la un birou si vine aerul rece pe la baza biroului?

Imi trece imediat ce ma imbrac sau stau la caldura. :angry:

#38
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Bai fratilor, pe mine ma doare gatul de simt ca mor, e o durere de-aia naspa tare de tot cand inghit, ceva de genul asta:  :death:

Nu stiu daca am amigdalita & stuff, dar tare sper sa n-am, ca n-am chef de operatie de-aia ca am auzit ca-i nasoala rau.

Stie cineva ce sa fac pana luni, ca nu ma vad prea bine cu durerea asta?  :deadtongue:

PS: luni, pt. ca doctorii nu prea lucreaza in weekend, ca se presupune ca lumea nu se imbolnaveste in weekend. phuck them!  :curse:

#39
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,796
  • Înscris: 13.01.2005

Slash, on Sep 9 2005, 22:51, said:

Stie cineva ce sa fac pana luni, ca nu ma vad prea bine cu durerea asta?  :deadtongue:
PS: luni, pt. ca doctorii nu prea lucreaza in weekend, ca se presupune ca lumea nu se imbolnaveste in weekend. phuck them!  :curse:

<{POST_SNAPBACK}>

Urgența lucrează 24/24.

#40
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sa nu ai laringita.. ca am avut si eu asa ceva si a trecut destul de greu.. acompaniata si de o mica otita.. mi-a dat medicul niste retete, o sa ma uit pe medicamente sa vad ce a fost..


pe mine ma doare capu(de la atata calculator) si in partea dreapta jos, pe aceeasi linie cu buricul.. nu ma pricep la anatomie, dar ma gandesc ca e apendicele..ceva ajutor pls.. :worthy:

#41
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003

mufă, on Sep 9 2005, 22:54, said:

Urgența lucrează 24/24.

<{POST_SNAPBACK}>

si ce inseamna urgenta? ce ameu e urgenta?
inreb si eu ca nu stiu... eu ma gandeam ca urgentele implica accidente, sange... se pare ca m-am inselat...

romaximusro, on Sep 9 2005, 22:54, said:

sa nu ai laringita.. ca am avut si eu asa ceva si a trecut destul de greu.. acompaniata si de o mica otita.. mi-a dat medicul niste retete, o sa ma uit pe medicamente sa vad ce a fost..

<{POST_SNAPBACK}>

poate te uiti, dar sper sa n-am asa ceva...  :samui:

#42
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cu rezerva ca nu stiu care e pentru otita si care pentru laringita..

fromilid, ketonal(antibiotic din cate stiu eu), bixtonim(de fapt asta se pune in ureche.. otita deci)..

#43
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
ma doare capul de cata prostie vad in jurul meu  :cursing:

#44
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
apropo.. impotriva durerii de cap ce e mai eficient din ce am in casa? aspirina, agocalmin,aspirina?

si eventual un raspuns la problema cu apendicele..

Edited by romaximusro, 09 September 2005 - 22:23.


#45
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005
Măi, dar la zahei nu se mai gîndește nimeni. Dati-i un PM...nu cred că refuză el colegii de forum..o rețetă cu distonopalme... și niște supozitoare o scoate el "pe sub mînă" din farmacie pentru noi.

romaximusro, on Sep 9 2005, 22:54, said:

pe mine ma doare capu(de la atata calculator) si in partea dreapta jos

<{POST_SNAPBACK}>

hai că îți dau eu un pic de speranță..poate nu e apendicită, poate e de la ficat..o hepatomegalie ... prea mare fiind, apasă pe ceva și doare.  :samui:   :bye:

shumilica, on Jul 27 2005, 02:18, said:

ma doare sternul, de ce dracu ?  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Poate ai ceva probleme cardiace și de fapt nu e durerea de la stern ci iradiază în stern. :heart:

Hai, (pentru cei ce nu au auzit de cabinete particulare) mai am numai 2 diagnostice din setul ăsta nou și macabru, cine mai dorește, cine mai poftește? Diagnostice gratis, ambalate și vrac, pe baț și la vafe.   :harhar:

#46
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o sa ma duc la medic sa fac un control :huh: sifilis exclud din start :naughty: poate are de a face cu ficatul, ca am un regim de viata f f sedentar.. dar cu durerea de cap? zahei.. help :D

Edited by mufĂŁ, 09 September 2005 - 22:37.


#47
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

romaximusro, on Sep 9 2005, 23:35, said:

o sa ma duc la medic sa fac un control :huh: sifilis exclud din start :naughty: poate are de a face cu ficatul, ca am un regim de viata f f sedentar.. dar cu durerea de cap? zahei.. help :D

<{POST_SNAPBACK}>



algocalmin fiola 500mg

#48
Kyo

Kyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 13.12.2004
Pe mine mă dor fălcile de când râd, citind toate tâmpeniile scrise pe aici..

#49
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

Kyo, on Sep 10 2005, 02:09, said:

Pe mine mă dor fălcile de când râd, citind toate tâmpeniile scrise pe aici..

<{POST_SNAPBACK}>

pentru asta iti recomand ceva sa sugi ( gen bomboana sau un frappe cu paiul ), sau o aspirina impotriva febrei obrazoase

#50
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mister kyo, poti sa ne explici de ce ti se par tampenii lucrurile scrise pe aici?  :death:

#51
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,796
  • Înscris: 13.01.2005

romaximusro, on Sep 10 2005, 02:13, said:

mister kyo, poti sa ne explici de ce ti se par tampenii lucrurile scrise pe aici?  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Pot spune că aștept cu deosebit interes explicațiile  :naughty:

#52
Kyo

Kyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 13.12.2004
Nu mă refeream strict la acest post, și nu neg că mai sunt și răspunsuri serioase în această parte a forumului (sau cel puțin așa par a fi), dar cu siguranță sunt foarte multe replici care mă fac cel puțin să zâmbesc, și pe care le-am catalogat ca „tâmpenii”.  :peacefingers:

#53
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
deci tampeniile te fac sa razi ?  :w00t:

imi place semnatura ta  :P

se pare ca esti in domeniu, daca unele lucruri ti se pare tampite ti se par pentru ca le-ai comparat, in mintea ta, cu ceva ce tu stii ca nu e, in relatie cu ce e in mintea ta ceea ce se afla aici este absurd, tampit...
astfel...
de ce ma durea sternul ?

Edited by shumilica, 10 September 2005 - 01:35.


#54
Kyo

Kyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 13.12.2004
Mi se mai întâmpla și mie să mă doară în zona sternului, după ce fumam prea multe țigări într-un interval de timp scurt. Apropo mă duc să trag o țigară.. :smoke:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate