Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Sherwood Newcastle R 772

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Salut !

Am un receiver model Sherwood Newcastle R 772. Nu stiu cum am reusit dar se pare ca i-am blocat telecomanda. Fara telecomanda sunt mort. 75% din setari se controleaza numai din telecomanda. Daca stie cineva secretul va rog postati.

Multumesc,
Adi

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
te-ai uitat la baterii? poate a dat-o cineva pe jos, s-a deranjat vreo baterie si nu ti-a zis nimic. sau poate s-au consumat...

#3
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Da, bateriile sunt noi. Ledul se aprinde la fiecare apasare pe buton. Nu e data pe jos. Acum am aflat ca poate transmite in RF si in IR. Cert e ca fara telecomanda sunt mort.

#4
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
sper sa nu vorbesc prostii prea mari dar cred ca se poate face un update de soft ceva sau un reset.
reset ar fi mai simplu. suna la service.
ar fi nesimtiti sa-ti factureze mai mult de o ora desi si asa e mult. asta in cazul in care nu ai garantie.
vezi ca nu ai garantie la telecomanda si sa nu incerce sa te abureasca cum ca e telecomanda stricata. sa incerce in fata ta cu alta telecomanda.

#5
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Damn it, am gasit pana la urma. Are un buton care anuleaza orice comanda "AUD". Fiind capabil de a reda in 2 camere diferite, 2 lucruri diferite, adica intr-o camera asculti muzica iar in alta camera te uiti la un film. Oricum face parte din lista receiverelor complicate si ciudate la setup.

Intre timp l-am pus la vanzare. Nota 10/10. Folosit 2 ani f putin fiind mai mult plecat. Fara interventii la service. Pret 1500 ron. Telefon 0722537870 . Mai multe detalii pe situl producatorului


Attached File  r_772_11722_4.jpg   209.25K   10 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate