Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Unelte,Scule,Utilaje,Procedee de lucru

- - - - -
  • Please log in to reply
1345 replies to this topic

#73
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008
Pt cea ce ai tu nevoie la 75€ e cam mult da merge. Daca nu le folosesti profesional nu ai probleme.Oricare dintre ele.

#74
matzu_2003

matzu_2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 872
  • Înscris: 19.02.2008
ce tip de dewalt folosesti ZECA si daca esti multumit de capacitatile de functionare  a masinii pentru gips-carton
ca asa am inteles din postul tau ca folosesti dewalt
eu nici acum nu m-am hotarat ce masina de insurubat sa imi cumpar  am avut un kress acum vreo 5 ani un tbs 500 care mi s-a furat de la o lucrare am fost ff multumit de el dar acum am vazutca sunt n modele de masini si specificatii tehnice care mai de care sa te incurajeze sa le cumperi dar nu vreau sa arunc cateva milioane pe  fereastra vreau o scula profesionala care sa isi merite banii

#75
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008
Nu conteaza cati w are ( 1250w) ci cat de optim lucreaza mecanismul de precutie pneumatica si cat de compact este. Aici e dif intre marci de duzina si profesionale.Am una DeWalt de 650w care merge mai bine decat una Einhel ori Stern de 1250w.

#76
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

View Postmatzu_2003, on Aug 12 2008, 18:38, said:

vreau o scula profesionala care sa isi merite banii
Cauta WÜRTH sau HILTI si vei fi super multumit.

#77
matzu_2003

matzu_2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 872
  • Înscris: 19.02.2008
nu stiam ca wurth fac si masini de insurubat....................mmmmmmmmmm ceva nou adi merci :worthy:

#78
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008

View Postmatzu_2003, on Aug 12 2008, 18:38, said:

ce tip de dewalt folosesti ZECA si daca esti multumit de capacitatile de functionare  a masinii pentru gips-carton
ca asa am inteles din postul tau ca folosesti dewalt
eu nici acum nu m-am hotarat ce masina de insurubat sa imi cumpar  am avut un kress acum vreo 5 ani un tbs 500 care mi s-a furat de la o lucrare am fost ff multumit de el dar acum am vazutca sunt n modele de masini si specificatii tehnice care mai de care sa te incurajeze sa le cumperi dar nu vreau sa arunc cateva milioane pe  fereastra vreau o scula profesionala care sa isi merite banii
1-HILTI, dupa acea DeWalt, Bosch,Makita,AEG, dupaia marcile secundare Blak&decker, Kress si altele.Problema ca in tara ajung scumpe ( ajungeau) din cauza vamii si acu ca nu mai ai vama pretu tot nu a scazut. Platesc un flex DeWalt de 115 cu 69€, un ciocan rotopercutor combinat de 700w cu 170€,

WURTH sunt Bosch pe dinauntru de dimineata pana seara. WURTH e o marca de accesorii de montaj si sculele le da cadou in functie de cat cumperi. Inrest sunt mai scumpe ca oricare alta tine seama ca am distribuitoru de Wurth langa mine si toti instalatorii si electricienii pe aici au wurth de cadou pt cat cumpara mai bine bosch

#79
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
[ http://wueko.wuerth.com/medien/produktinfo0000-EN/img/02840_INT_p0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://wueko.wuerth.com/medien/produktinfo0000-EN/img/05190_INT_p0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://wueko.wuerth.com/medien/produktinfo0000-EN/img/07607_INT_p0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Nu spun ca vorbesti prostii!!nu mi-s in tema.Iti spun doar atata:tot ce fabrica würth e clasa profesionala.toata masinile de insurubat,bormasini,ciocanerotopercutoare sunt dotate standard cu frana electronica asemeni masinilor de insurubat de ma METABO(am uitat sa mentionez aceasta firma super profesionala)

Edited by adi_master, 12 August 2008 - 19:18.


#80
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008
Stiu taticu si nu am zis cas scule proaste doar cas facute de cadou pt cei ce cumpara mat in cantitati mari. In rest SUNT SCUMPE un Bosch cu piele de Wurth.
METABO e marca super buna dar scumpa pt ce ofera.A sa nu uit stilu asta de capison pt surub de rigips e printre cele mai tampite.

#81
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
uite pret de pret!! :huh:
garantie 5 ani.

Attached Files

  • Attached File  ff.JPG   50.19K   272 downloads

Edited by adi_master, 12 August 2008 - 19:38.


#82
matzu_2003

matzu_2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 872
  • Înscris: 19.02.2008
m-am hotarat!!!!!! sapt viitoare merg si achizitionez scula de la buc acum nu am gasit nici pretu dar nu mai conteaza ca imi place scula si merg pana la capat
cum fac sa fac rost de o oferta de preturi de la hilti........stie cineva

Attached Files


Edited by matzu_2003, 12 August 2008 - 19:54.


#83
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008

View Postadi_master, on Aug 12 2008, 19:34, said:

uite pret de pret!! :huh:
garantie 5 ani.
Taticu nu-ntelegi, asta nu-i de rigips, e universala,o frumusete, Metabo,cea mai buna, :first: ,un pret minunat si toate florile din lume da ce a ales MATZU e ideal pt ce vrea el micuta, compacta, viteza de insurubare mare( desi eu unul prefer mai putin) si pret bun sunt sigur. Foarte bine MATZU.INAINTE SO PEEI PE MAMA LOR SI IALE BANII BAIETE. :lol:

Uita de Hilti sunt atat de scumpe ca doar deschizi oferta de preturi si esti mai sarac cu 50€ :D

#84
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

Quote

METABO e marca super buna dar scumpa pt ce ofera

Quote

uite pret de pret!! huh.gif
garantie 5 ani.



Sa pricepi si tu de unde postul meu cu poza si pret atasat!!

#85
ZECA

ZECA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 17.07.2008

View Postadi_master, on Aug 12 2008, 20:47, said:

Sa pricepi si tu de unde postul meu cu poza si pret atasat!!
Sa pricep ce si de unde-nu inteleg o iota :blink:

#86
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

Quote

METABO e marca super buna dar scumpa pt ce ofera---postul tau


Quote

uite pret de pret!!
garantie 5 ani----postul meu.




Quote

Taticu nu-ntelegi, asta nu-i de rigips, e universala----postul tau




Nu am atasat poza pt ca ara de rigips!!ci pt ca ai vb de pret!!
Acu pricepi!?

#87
matzu_2003

matzu_2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 872
  • Înscris: 19.02.2008
oricum nu imi este fff greu sa ma razgandesc la alta masina dar asta mi-a placut iar cu metabo nu am lucrat niciodata am lucrat cu dewalt dar nu mai stiu seria
si cu kress tbs500 kresul a fost cu mult peste dewalt daia am ales acum kress.......in rest nu am o parere despre bosch hilti metabo.....dewalt este lider pe piata de constructii in sua.....deci daca aveti ceva pareri si sugestii.........

#88
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

View Postmatzu_2003, on Aug 9 2008, 20:03, said:

polistirenul se prinde in diblri speciale 5 pe fiecare placa
Asta faci numai la termoizolare exterioare!!!La interior nu se pun dibluri!!

#89
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Daca esti atent cu sculele tale si nu le dai si la altii............nu trebuie sa te arunci la marci de renume unde marca/numele valoreaza 30-40% din pret.Se merita un metabo,würth etc cand ai o echipa care lucreaza cu sculele tale.

#90
matzu_2003

matzu_2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 872
  • Înscris: 19.02.2008

View Postadi_master, on Aug 12 2008, 23:13, said:

Daca esti atent cu sculele tale si nu le dai si la altii............nu trebuie sa te arunci la marci de renume unde marca/numele valoreaza 30-40% din pret.Se merita un metabo,würth etc cand ai o echipa care lucreaza cu sculele tale.





treaba asta se stie de cand lumea si pamantul Adi
dar in marea majoritate a cazurilor am lucrat cu scule din gama celor profesionale.....am lucrat si cu marci mai putin cunoscute care m-au lasat cand imi era lumea mai draga,si merg pe principiul dau un ban dar stau in fata,eu sunt adeptul sculelor bune ca si asa o scula electrica o amortizezi din cateva lucrari
mai cunosc cazuri care la 6 luni schimba cate un einhel:intradevar isi scoate banul in 6 luni dar te poate lasa si dupa cateva ore intr-o lucrare de pretentii
"eu cred ca sculele reprezinta o mare parte din cartea de vizita a meseriasului" :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate