Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cele mai bune posturi de radio din Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Poll: Postul / posturile local(e) ce difuzeaza cea mai buna muzica (26 member(s) have cast votes)

Care posturi de radio vi se par cel mai bune (si le ascultati cel mai des)?

  1. Vox T (5 votes [15.15%])

    Percentage of vote: 15.15%

  2. Radio Hit (11 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  3. Impact FM (8 votes [24.24%])

    Percentage of vote: 24.24%

  4. Radio Nord-Est (5 votes [15.15%])

    Percentage of vote: 15.15%

  5. Radio Iasi (4 votes [12.12%])

    Percentage of vote: 12.12%

Preferati posturile din Iasi sau nationale?

  1. Locale (9 votes [34.62%])

    Percentage of vote: 34.62%

  2. Nationale (17 votes [65.38%])

    Percentage of vote: 65.38%

Ce posturi nationale prefera iesenii? (in "dauna" celor locale)

  1. Europa FM (8 votes [21.05%])

    Percentage of vote: 21.05%

  2. Radio 21 (7 votes [18.42%])

    Percentage of vote: 18.42%

  3. Pro FM (7 votes [18.42%])

    Percentage of vote: 18.42%

  4. Magic FM (5 votes [13.16%])

    Percentage of vote: 13.16%

  5. Kiss FM (1 votes [2.63%])

    Percentage of vote: 2.63%

  6. Info Pro (3 votes [7.89%])

    Percentage of vote: 7.89%

  7. Radio Guerilla (3 votes [7.89%])

    Percentage of vote: 7.89%

  8. Radio Romania Actualitati (1 votes [2.63%])

    Percentage of vote: 2.63%

  9. Radio Romania Cultural (3 votes [7.89%])

    Percentage of vote: 7.89%

Vote Guests cannot vote

#1
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
Haideti sa vedem ce ascultam, noi , iesenii cel mai des  :thumbup: nu o sa-mi spun inca parerea la poll-uri pt. ca nu vreau sa influentez in niciun fel   :peacefingers:
haideti sa precizam cel mai bun post din iasi dar si top-ul celor mai bune (multiple choice).

Edited by AndreyAlejandro, 14 August 2010 - 10:21.


#2
kDz03

kDz03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 20.07.2009
Where is radio zu?

#3
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
in iasi nu este radio zu decat prin intermediul impact fm, matinalul de dimineata si mircea badea seara.

Edited by AndreyAlejandro, 14 August 2010 - 11:20.


#4
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asta deocamdata, sunt destule cereri si pentru Iasi, nu e exclus sa-l aveti 100% curand. Asta dacaori muta o frecventa din alta localitate, ori vreun post de radio din Iasi e dispus sa vanda.

#5
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
eu sper ca nu se mai intampla asta!! s-au distrus destule posturi din iasi pe niste kitch-uri.
doamne ajuta sa nu.

ajung 2: kiss si 21...si relativ pro fm. nu mai trebuie inca unul pe acelasi stil. ar fi PREA MULT!! :nonobad:

Edited by AndreyAlejandro, 14 August 2010 - 11:33.


#6
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007
Mai devreme sau mai târziu tot se va petrece ceva în radioul ieșean și va exista și RADIO ZU, este inevitabil. Mă întreb când vor apărea VIBE FM sau ONE FM, mai ales că sunt printre cele mai cerute posturi de radio în Iași. Nu se poate să nu avem și noi ieșenii măcar unul dintre cele două posturi de radio dance. Mai ales că în perioada RADIO DEEA la Iași muzica dance / electro / trance era cea mai tare și mai ascultată dintre toate genurile difuzate de radiourile din Iași din acea vreme.  :coolspeak:

Edited by calin_naravas, 14 August 2010 - 11:51.


#7
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
pe acest stil...dance...avem impact fm. e aproape in toata moldova, nu doar in iasi.
dar oricum...daca e s-o luam asa sunt multe posturi nationale care nu-s in iasi.

#8
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In Bacau de exemplu RADIO ZU a cumparat frecventa unui post local, manerva s-a facut destul de repede.

Edited by chatnoir401, 14 August 2010 - 13:29.


#9
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
eu am votat asa:
1. Vox T - doar atat!! atat imi place mie, din iasi pt. ca au muzica diversa si placuta auzului, desi mai dau si eu balarii dar rar (ziua in special) ; in schimb, ce nu-mi place la Vox T - de departe modul de promovare al postului, cu acele jingle-uri expirate si care nu spun nimic; altceva ar fi ca au reclame prea dese si este una care nu o suport in mod special: aia cu pompele funebre. in general reclamele de la postul asta sunt cretine. :rant: :scared: :chair:  ; sloganul postului mi se pare total expirat si no name. au muzica buna, dar nu stiu sa promoveze postul.

2. Posturi Nationale - pentru ca sunt altfel decat cele locale, totusi

3. Info Pro, Magic FM, Pro FM, Europa FM - mi se par de departe cele mai bune.

de ce nu-mi plac celelalte:

-Radio Hit - de ceva luni incoace, repeta aceleasi mix-uri, "hit-uri" actuale, si au renuntat destul de mult la muzica buna, a anilor `90. rar mai auzi la ei muzica buna. ; imi place in schimb ca au reclame foarte scurte si destul de ok. parerea mea e ca nu mai e ce-a fost o data. ; dj-ii sunt ok, destul de seriosi. (mai putin vocea aceea de la 2 in 1 de vineri).

-Impact FM - wtf? daca vreau discoteca....ma duc in discoteca, nu pot asculta in masina sau mai ales noaptea, cand dorm, asa ceva. mai ales mixurile alea din fiecare noapte (wtf?! parca mereu e sambata). iar in rest balarii..."plec la mall", si alte tampenii pe care eu unul, nu le suport; dar e drept, e o alternativa buna celora care le place chr pt. ca ei nu repeta atat de des piesele si au playlist diverisifcat....dar din pacate...doar CHR. ; in rest...reclame luungi si dese. vorbarie foarte multa si glume proaste, ca dehhh...radio zoo i-a "educat"  :rolleyes:

-Radio Nord Est - nu-mi plac piesele din playlist, nu cunosc acele formatii si nici nu-s incantat sa le stiu. in rest, nu cunosc mai nimic despre acest post.

-Radio Iasi - nu pot asculta asa ceva, au muzica buna, dar au si program de muzica populara, deci, clar, nu mi se adreseaza. in rest, multa vorbarie si radio cam pt. varsta a 3-a....; nu cunosc alte aspecte.


Nationale

-InfoPro - culmea, asta imi place cel mai mult, pt. ca au muzica f. diversa si stiri scurte si la obiect, nu palavrageli; dj-ii sunt foarte ok, nu fac glume proaste, te informeaza, este radioul cel mai practic, din punctul meu de vedere; publicitatea este extrem de scurta si pare ok.

-Magic FM - au muzica foarte buna, fara intrerupere; reclame foarte putine; dj-ii sunt calzi si placuti auzului, dar din pacate face parte din reteaua celui care detine si Kiss FM...

-Pro FM - in afara de "hit-urile" actuale, difuzeaza si altceva, am auzit aici modern talking, rafaga, etc. ; reclame evazive si e placut din acest punct de vedere.

-Europa FM - mi se pare cel mai complicat post de radio de departe!! filozofic.; multe stiri, extrem de multa vorbarie, reclame multe si dese, stiri prea lungi si plictisitoare, din ora in ora (non-stop); la plusuri...muzica e relativ buna, dar din pacate...ori dj-ii se baga peste ea ori stirile ori altceva. ; e greu de caracterizat acest post. cel putin eu nu pot s-o fac.


ce Nu-mi place DELOC:

1. Kiss FM - de departe, e "radioul" cel mai agasant si enervant, dj-i enervanti si fitzosi si reclame luuungi!  este postul cu cele mai multe reclame. Groaznic.

2. Radio 21 - un fel de Kiss FM, dar mai evoluat, playlist mai diversificat, dar in linii mari tot agasant, reclame luungi, dj-i cu aere (unii)...

3. Radio Guerilla - nu comentez, doar ca nu-mi place

4. RRA - nu-mi place, nu ascult, nu-l voi asculta

5. Cultural - :)

daca mai aveti si voi completari, le astept  :peacefingers:

ar fi interesant fiecare dintre cei care voteaza sa motiveze de ce ii place "x" si nu "y" sau macar de ce ii place :)

Edited by AndreyAlejandro, 14 August 2010 - 14:30.


#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Reclamele sunt pe masura audientei. PRO FM prin anii 2000-2004, perioada in care l-am ascultat pentru ca era singurul hit radio din Slatina (si singurul in FM intre 97 si 2002), era la fel de enervant cu reclamele, idem cu KISS FM acuma, era portia de reclame nationale urmata de portia de reclame locale, iar insertiile locale se faceau manual si taiau de multe ori din melodia care incepea pe Bucuresti, enervandu-ma si mai tare. Din 2004 KISS i-a "furat" toate reclamele locale.

Cine are cea mai mare audienta are si cele mai multe reclame, pe TV parca PRO TV e cel mai enervant cu publicitatea. Nu mai are audienta, reclamele se imputineaza. Din cauza ca e foarte ascultat acuma, KISS FM este pur si simplu oribil dpdv al reclamelor.

Edited by Neaceasca85, 16 August 2010 - 15:12.


#11
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De altfel ca si la Bacau pe vremea cand PRO FM-ul era retransmis de RADIO DEEA. De atatea reclame locale ce aveau nu mai intelegeai aproape nimic din retransmisie, acestea intrau la anumite ore fara sa tina cont ce era pe PRO FM.

#12
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
wow...nu ma gandeam ca va fi asa o lupta pe posturile locale :o fiecare are cate 20%, respectiv 3 voturi :o intrebarea e: cine se va distanta ? :D chiar e interesant.

#13
cocolosh

cocolosh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 15.09.2004

 AndreyAlejandro, on 14th August 2010, 11:32, said:

eu sper ca nu se mai intampla asta!! s-au distrus destule posturi din iasi pe niste kitch-uri.
doamne ajuta sa nu.

ajung 2: kiss si 21...si relativ pro fm. nu mai trebuie inca unul pe acelasi stil. ar fi PREA MULT!! :nonobad:

impact fm e si el in lista, imitatie ieftina de zuzu, kici, pro, kaka maka

#14
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

 cocolosh, on 12th November 2011, 19:04, said:

impact fm e si el in lista, imitatie ieftina de zuzu, kici, pro, kaka maka
nu stiu ce s-a intamplat cu acest post. acum un an si ceva , era ALTCEVA. auzeam multa muzica veche intre hiturile actuale.
in prezent, iti dau dreptate.  


ce parere ai de desfiintarea vox t?

ce post national iti place? :D
pt. mine unu, localele, o data cu desfiintarea vox t, nu mai exista.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate