Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Ametesc...imi pierd echilibrul...

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004
Buna!
Nu stiu daca scriu la rubrica potrivita, dar incerc...
Cam de o luna, poate ceva mai mult, am o problema care ma ingrijoreaza putin. Noaptea, daca dorm cu fata in sus, brusc, incep sa am ameteli. Atat de tare, incat ma ridic repede, pentru ca am si senzatia acuta de voma. Imi revin instantaneu aproape. O alta problema ar fi aceea ca, daca ma trezesc ca sa merg la toaleta, sau pentru ca suna telefonul, sa zicem, in picioare fiind, nu tin directia corecta, cea gandita de mine. O cam iau in stanga, ma redresez, merg in continuare si iarasi deviez traseul catre stanga, asta de cateva ori, apoi imi revin. Noaptea trecuta a fost cel mai rau. Nu am mai simtit o ameteala, ci pur si simplu, simteam ca pamantul se misca exact ca atunci cand as fi fost intr-o barca si cineva ar fi clatinat-o la dreapta si stanga. M-am ridicat rapid in sezut si senzatia a disparut. Daca tot m-am trezit, am mers si pana la toaleta, izbindu-ma, asa cum m-am obisnuit deja, de ce imi iesea in cale in partea stanga a directiei de mers. Poate ca multe ar fi amanuntele pe care ar trebui sa le mai precizez, dar nu vreau sa dau si detalii care poate nu au nici o legatura cu ce se petrece, spun numai ca lucrez foarte mult, uneori si 16 ore pe zi, dar am o munca faina, imi place, desi simt ca am obosit, nu stiu daca exista vreo legatura de cauzalitate intre munca mea fara pauza (nici macar weekend) si ceea ca am povestit.
Astept "vesti"! Multumesc!

Edited by macrina, 01 August 2010 - 15:07.


#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
In general simtomele astea apar de la prea multa bautura!

#3
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004

 dan84, on 1st August 2010, 16:32, said:

In general simtomele astea apar de la prea multa bautura!
Claaaar. Precis stii din experienta. Uite ca asta am uitat sa spun: nu beau alcool niciodata. Nici macar apa nu beau cat ar trebui.

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

 macrina, on 1st August 2010, 16:41, said:

Nici macar apa nu beau cat ar trebui.
asta poate fi una din probleme(mai ales daca esti tipul care "tine la silueta")

#5
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Poate ca ai o problema cu urechea. Te-ai lovit cumva? Oricum, mergi la un orelist.

#6
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004

 Ann0nyym0us, on 1st August 2010, 16:46, said:

asta poate fi una din probleme(mai ales daca esti tipul care "tine la silueta")
La apa te referi, nu? Nu, nu tin nici o dieta, sunt baba (dar nu ma las) adica am 47 de ani, 1.71 si 68 de kg...adica ok, cat de cat. Cu "silueta" mea ma inteleg bine, asa ca nu am chef de cure de slabire.


 Thomas-, on 1st August 2010, 16:51, said:

Poate ca ai o problema cu urechea. Te-ai lovit cumva? Oricum, mergi la un orelist.
Nu, nu m-am lovit, aud prea bine (asa pretind ai casei) Dar am avut niste tiuituri prin ureche zilele trecute...numai ca acum nu imi amintesc daca sunetul era in dreapta sau stanga. Chiar nu imi amintesc. Nu am luat in seama.

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
ai vre-o planta in camera? spre exemplu un crin?

#8
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004
Nu am nici un fel de planta, nici nu as putea tine, nici nu primesc flori, ca am un pisoi care papa tot. Asa ca...prietenii sunt avertizati, nimeni nu imi aduce flori

#9
avlad18

avlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 26.07.2010
Sunt o gramada de cauze ale acestei afectiuni: tensiune, lipsa de vitamine, oboseala, stres etc. Cel mai bine e sa mergi la un doctor.

#10
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004

 avlad18, on 1st August 2010, 17:29, said:

Sunt o gramada de cauze ale acestei afectiuni: tensiune, lipsa de vitamine, oboseala, stres etc. Cel mai bine e sa mergi la un doctor.
Tensiunea e ok, am tensiometru, am verificat...celelalte...vitaminele...asta numai la analize pot sa vad, iar utimele doua...din belsug

#11
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
la un neurolog ai fost?

până ajungi, încearcă să iei niște gingko biloba, 40 de miligrame de doua ori pe zi.

#12
SoulIISoul

SoulIISoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 15.07.2010
Munca ne omoara
Ps: Cea ce ai descris tu suna a sinuzita
Când te ridici repede de jos - ai ameteala, îti vine sa vomiti, daca te mai durea si capul erai în grafic, nici cu pofta de mancare nu ar trebui sa o duci prea bine
Peace  :coolspeak:

#13
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004

 SoulIISoul, on 1st August 2010, 21:14, said:

Munca ne omoara
Ps: Cea ce ai descris tu suna a sinuzita
Când te ridici repede de jos - ai ameteala, îti vine sa vomiti, daca te mai durea si capul erai în grafic, nici cu pofta de mancare nu ar trebui sa o duci prea bine
Peace  :coolspeak:
Mda...e posibil sa ai dreptate. Am uitat sa spun ca da, ma doare capul cam in fiecare zi, dar sunt genul care nu da importanta. Si, pe deasupra, sunt cam mucioasa si mi se ingunda nasul desi, ca stare generala, nu sunt racita. Am si o deviatie de sept si rinita alergica...dar le am de cand ma stiu si le ignor si pe astea, ca nu prea ma deranjau, sau m-am invatat cu ele. Ei...am trecut de jumatatea vietii, acuma ce-oi fi vrand si eu?
In ceea ce priveste munca...cand ma simt obosita, ma gandesc ca la vremurile astea, altii n-au ce munci...asa ca...

#14
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
E posibil sa fie vertij. Aceleasi simptome le-am avut si eu dar in plus ameteam si cand mergeam pe strada si o luam intr-o parte. Consult de specialitate neurologic si ceva pilule si la mine a trecut fara sa mai apara. Cel mai nasol era cand mergeam cu masina ca trebuia sa ma opresc imediat.

#15
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004

 petman, on 2nd August 2010, 10:12, said:

E posibil sa fie vertij. Aceleasi simptome le-am avut si eu dar in plus ameteam si cand mergeam pe strada si o luam intr-o parte. Consult de specialitate neurologic si ceva pilule si la mine a trecut fara sa mai apara. Cel mai nasol era cand mergeam cu masina ca trebuia sa ma opresc imediat.
In timpul zilei nu am cauciucul pe pana. Merg drept, adica merg pe directia dorita de mine, fara probleme. Dar si noaptea trecuta am avut aceeasi poveste: ma asez in pat, cu fata in sus..."se leagana barca". Ma intorc pe o parte si e mai bine...am incercat, de curiozitate, sa merg, m-am dat jos din pat imediat si nu am tinut directia, n-am reusit.

#16
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Incearca sa iei un complex de minerale sau vitamine, nu stiu ce sa zic... Am auzit ca Power Mins de la xxxxxxx sunt bune pentru a-ti regla organismul... Sper sa nu gresesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate