Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

Coada la Telefon Wireless - Gratis de la Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
CatalinTudorBalan

CatalinTudorBalan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 18.10.2011
cum fac sa vad cine a sunat ultima data ? M-a sunat o persoana cu care nu mai vorbisem de 12 ani(plecat in Italia) si am crezut ca e strain - asa de prost vorbea romaneste. I-am spus ca a gresit persoana dar mi-am dat seama dupa 2 ore cine era :)) si vreau sa-l sun :) . acelasi telefon gigaset ap140...

Edited by CatalinTudorBalan, 09 December 2011 - 21:54.


#74
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postthor76, on 9th December 2011, 15:14, said:

Cu riscul de a parea stupid dar...cum dracu resping un apel pe telefonul asta?
nu poti.asa e pe tf fixa.

#75
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postthor76, on 9th December 2011, 15:14, said:

Cu riscul de a parea stupid dar...cum dracu resping un apel pe telefonul asta?
Inchizi telefonul / Shut off / Shut down  :naughty:

#76
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.11.2011
Se poate vedea numarul si la telefonia fixa.

#77
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postrusnela, on 10th December 2011, 11:00, said:

Se poate vedea numarul si la telefonia fixa.
ce treaba are cu prefectura???? omul a intrebat altceva.

#78
thor76

thor76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 26.11.2004

View PostAirBoy, on 9th December 2011, 15:36, said:

Nu e stupid nimic, pe telefonia fixa nu ai cum sa respingi un apel. :)
Dooooh, mersi mult :)

#79
unOHM

unOHM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 23.02.2009
Cu stima va salut.Pana acum am avut un telefon cu "disc".Decedand acel telefon , am primit cadou un telefon Gigaset AP140.Toate bune si frumoase pana am fost nevoit sa inlocuiesc vechea priza (nu era RJ11).Am achizitionat priza noua (RJ11) care are 2 iesiri(numai asa ceva am gasit).
Daca la vechea priza aveam 3 fire, la cea noua am 4 fire.In cutie cele 4 fire nu sunt legate , trebuie sa le leg eu si v-as ruga sa ma ajutati.Vreau sa instalez NUMAI telefon, nu vreau net sau altceva de la ei.

#80
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
Doar 2 fire trebuie sa legi, respectiv cele 2 din centru ale prizei(verde+rosu de obicei) cu cele 2 cu ton care vin de la linia telefonica. Din alea 3 ale tale doar 2 au ton, al treilea e impamantarea care era necesara pe vremuri la cuplaje. Succes

#81
unOHM

unOHM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 23.02.2009
Multumesc mult.Dar eu la aceasta priza noua am 4 fire .Verde, galben, rosu si negru.Si am 2 iesiri la aceasta priza
(nu am gasit cu o singura iesire.Bineinteles ca la Romtelecom nu am gasit si am fost indrumat in piata).Eu la aceasta priza (am atasat fotografie)vreau sa scot un singur telefon.Atat am nevoie.As aprecia efortul dumneavoastra daca puteti sa atasati o fotografie cum trebuie sa leg aceste fire in priza pentru a nu face o boacana si sa raman definitiv fara telefon.

View Postxcit, on 23rd January 2012, 17:33, said:

Doar 2 fire trebuie sa legi, respectiv cele 2 din centru ale prizei(verde+rosu de obicei) cu cele 2 cu ton care vin de la linia telefonica. Din alea 3 ale tale doar 2 au ton, al treilea e impamantarea care era necesara pe vremuri la cuplaje. Succes

Attached Files


Edited by unOHM, 23 January 2012 - 17:22.


#82
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
Galben rosu (astea par a fi perechile din interior), ar trebui sa merga.

#83
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostunOHM, on 23rd January 2012, 17:04, said:

Multumesc mult.Dar eu la aceasta priza noua am 4 fire .Verde, galben, rosu si negru.Si am 2 iesiri la aceasta priza
(nu am gasit cu o singura iesire.Bineinteles ca la Romtelecom nu am gasit si am fost indrumat in piata).Eu la aceasta priza (am atasat fotografie)vreau sa scot un singur telefon.Atat am nevoie.As aprecia efortul dumneavoastra daca puteti sa atasati o fotografie cum trebuie sa leg aceste fire in priza pentru a nu face o boacana si sa raman definitiv fara telefon.
atasaeaza o poza facuta din spatele prizei pt a vedea cum sunt aranjate acele fire sau suna la 1930 GRATIS Nonstop DE FIX si solicita sa vina o echipa (gratuit)pt inlocuirea telefonului.

#84
unOHM

unOHM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 23.02.2009
Eu vroiam ca cineva care are numai telefon de la romtelecom sa faca  o poza prizei lui cum a legat firele.Nu inteleg de ce nu au vandut si astia priza cu firele desfacute :(.Daca nu se gaseste nimeni sa posteze o fotografie cu priza lui, nu am decat sa sun la 1930.

#85
unOHM

unOHM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 23.02.2009
Am chemat pana la urma pe cei de la Romtelecom sa imi monteze priza.Serviciul este gratuit .Atasez fotografia cu LEGATURILE FACUTE DE CEI DE LA ROMTELECOM.Este vorba despre o priza simpla cu iesire numai pentru un singur telefon.
PS Atentie foarte mare la prize.Priza mea(cumparata nedesfacuta, sigilata) cat si 2 prize ale celor de la Romtelecom NU AU FOST BUNE de nimic!!!Prizele lor erau sigilate (nu erau luate de la alte posturi de telefoane si montata la mine) !!!!Abia a III-a priza a lor a fost buna.

Attached Files



#86
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Salut! Imi puteti da, va rog, un link spre manualul pdf in limba romana al telefonului Gigaset AP14H? Am gasit in engleza dar as prefera sa fie in limba romana..stau rau cu engleza. Mersi fain!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate