Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare birou copii de 6 si d...

Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner

Morți stupide (Italia)
 Vom ajunge la deflatie?

Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...

Sfat achiziție laptop
 Maneaua la concertele Coldplay

Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom
 Telecabina Piatra-Neamț - Ma...

Am lovit o masina

Comanda US

Cum sa reduc caldura din apartame...
 

Curatare tus stampila de pe pasaport

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 27.03.2007
Am o verisoara medic, iar baietelul ei i-a stampilat din greseala cu parafa medicala prima pagina din pasaport, pagina cu poza si cu datele personale.

Exista vreo metoda sau ceva solutie de curatat de cumparat cu care poate fi indepartata acea stampila?

Edited by epuru, 29 July 2010 - 11:00.


#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 epuru, on 29th July 2010, 11:58, said:

Am o verisoara medic, iar baietelul ei i-a stampilat din greseala cu parafa medicala prima pagina din pasaport, pagina cu poza si cu datele personale.

Exista vreo metoda sau ceva solutie de curatat de cumparat cu care poate fi indepartata acea stampila?

pai parca prima pagina e plastifiata oarecum nu ? ar trebui sa se curete cu un servetel umed ceva, o solutie cu putin sapun/detergent. Daca e o pagina din hartie normala, nu prea cred ca are cum sa curete..

#3
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 27.03.2007
Da, prima pagina ii lucioasa.
Ar fi si asta o solutie, dar ii posibil sa devina mai rau sa se intinda tusul pe toata pagina, cam riscant putin.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,660
  • Înscris: 19.04.2009
eu cand eram mic ii mazgalisem pasaportul mamei... so tot l-a folosit :lol:

am vazut cand am venit in japonia, niste africani care aveau saracul pasaport...


poti sterge stampila aia cu:

mergi la un magazin, si vezi ca sunt solutiile alea mici antibacteriale..alea contin Etanol, care curata orice :)

#5
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
pui aceeasi stampila pe o hartie asemanatoare (passaport <aproape> expirat de exemplu) si faci experimente.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate