Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Film de comedie?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Onytz

Onytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.06.2010
Buna! Caut si eu un film bun de comedie..Vreo sugestie?:D

#2
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010
when in rome
accepted
after hours
10 things i hate about you
grown ups

a, tais toi.

Edited by softpedian, 15 July 2010 - 15:55.


#3
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
grown ups  B)

#4
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Mr Bean's Holiday :D

#5
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010
The Men Who Stare at Goats - Cu George Clooney si Ewan McGregor .Foarte tare filmul.Chiar azi am de gand sa ma uit la el.

Edited by OriOn20, 15 July 2010 - 16:17.


#6
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Van Wilder FreshMan Year (comedia cu adolescenti). O sa te doara burta de la atata ras.

#7
Onytz

Onytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.06.2010
La majoritatea m-am uitat..O sa incerc Grown Ups si The men who stare at goats [ce titlu:))]

Thanks >:D<


#8
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Salut.

O recomandare as vrea si eu, dar ceva deosebit, la care sa razi cu adevarat.Gen Hangover.Aceea e comedie in adevaratul sens al genului, si nu cred ca ma poate contrazice careva.

In rest, cel putin in 2010 si 2009 am vazut numai porcarii sau comedii slabe.Astfel, daca imi poate recomanda cineva, una, doua Comedii, m-as bucura.Dar nu liste.When in rome nu este o comedie de recomandat.In general, comediile romantice nu sunt comedii.Contin termenul de ,,romatic'' tocmai pentru ca nu sunt comedii adevarate si trebuie sa compenseze ceva posibilul esec la partea de umor.

The Men Who Stare at Goats avea review-uri foarte slabe de la cei care l-au vazut la vremea respectiva.Si nu predomina umorul in film.

,,The Men Who Stare at Goats - Cu George Clooney si Ewan McGregor .Foarte tare filmul.Chiar azi am de gand sa ma uit la el.  - Cu George Clooney si Ewan McGregor .Foarte tare filmul.Chiar azi am de gand sa ma uit la el.'' OriOn20, de ce spui ca este foarte tare daca ,,urma'' sa te uiti la el si nu`l vazusei anterior?

Grown ups promite, intradevar, in special prin distributie.Nu l`am vazut inca, il astept la cinema.

Edited by TheGrudge, 27 July 2010 - 12:43.


#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
The dukes of hazzard
Pineapple Express
From Paris with Love
Shoot Em Up (actiune/comedie)
The Bounty Hunter

#10
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
gumball3000, sincer, cat de mult ai ras la The Bounty Hunter?Nu contesta nimeni calitatile lui Gerard Butler ca actor, insa The Bounty Hunter chiar a fost o comedie slaba..

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Gusturile nu se discuta :D
CE am enumerat acolo au fost cam primele titluri ce mi-au venit in minte, recunosc nu a fost chiar extraordinar filmul, pt mine cel putin face parte din categoria "merita vazut".

#12
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Harold and Kumar
Fat pizza

#13
alexuzu-19

alexuzu-19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Încearcă The Hangover.

E bestial si te asigur că o să râzi.

#14
noShadow

noShadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 20.07.2010
Orice telenovela.  :notangel:
Serios, cand se uita nevasta mea eu mor de ras la cate aberatii spun aia acolo, ea e concentrata  :deadtongue:

- nu ca m-as uita la telenovele :nonobad:

Edited by noShadow, 29 July 2010 - 01:45.


#15
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Am omis si The A-Team (Remake al filmului serial Trupa de soc).Desi este un pic exagerat, este funny, nu te vei plictisi

#16
Onytz

Onytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.06.2010
M-am uitat la Hangover. Foarte tare filmul!

Preferatele mele sunt: Without a paddle; Accepted; Dude, where is my car; Tenacious D and the pick of destiny.

Am mai vazut si altele la care am ras cam tot timpul.[parodii]

De ex: Meet the spartans; Epic Movie; Superhero


Telenovele?=))


LE URASC!! :-&


Am vazut si ,,The Men Who Stare at Goats''..dar am fost dezamagita. Chiar m-am plictisit la el.

Si abia astept sa apara ,,Grown ups'' intr-o varianta mai buna.[Adam Sandler rocks!!]


O sa mai aleg cateva dintre sugestiile voastre.[Acum ca-s in vacanta o sa am timp destul sa ma uit la filme:D]

Thanks a lot!!:*

#17
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
eu as recomanda si "moartea la inmormantare" dar nu filmul american ci cel original, englezesc

#18
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
La Meet the spartans am crapat de ras, desi nu am vazut 300, filmul original.Are umorul ala exagerat la care nu te astepti.La fel ca si Without a Paddle - Ca sa va faceti o idee despre genul umorului, pentru cei care nu l`au vazut, este la un moment dat o faza in film cand fuge unul pe calea ferata, din spatele lui vine trenul, asta o ia prin prapastie, trenul dupa el, se ascunde dupa o stanca si cand se se uite daca mai e urmarit, scoate si locomotiva ,,capul'' dupa stanca  :))), am lesinat de ras la fazele de genul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate