Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Bagheta silicon pentru lipit plastic e toxica?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Mikay5000

Mikay5000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 30.04.2008
Buna!
Cana de la filtrul de cafea are o bucata de plastic pe marginea fundului ei in interior care s-a crapat si vreau sa o lipesc.
Siliconul care se foloseste pentru lipit e toxic pentru corp? (nu e silicon sanitar)
Se gaseste silicon sanitar sub forma de bagheta pentru pistolul de lipit? Eu am gasit numai  in tuburi din acelea mari.

Edited by Mikay5000, 12 July 2010 - 21:36.


#2
tarabostes

tarabostes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.12.2006
Vezi ca exista silicon special pentru acvarii, rezistent la apa si nu este toxic! Dar cu banii pe care ii dai pe un tub de silicon, iti iei o cana noua... :)

#3
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007

 Mikay5000, on 12th July 2010, 22:34, said:

Cana de la filtrul de cafea are o bucata de plastic pe marginea fundului ei in interior care s-a crapat si vreau sa o lipesc.
Siliconul care se foloseste pentru lipit e toxic pentru corp? (nu e silicon sanitar)
Se gaseste silicon sanitar sub forma de bagheta pentru pistolul de lipit? Eu am gasit numai  in tuburi din acelea mari.


Nu as folosi improvizatii; stiu ca doar anumite sorturi de plastic sint acceptate in industria alimentara. Ce face plasticul ala dupa ce e incalzit, nu stiu, dar nu as baga in gura. Iar siliconul din tub, oricum nu tine mare lucru. Daca s-a rupt bucata aia, fiind un corp comun, lipiceala cu atit mai mult nu va rezista. Deci daca nu gasesti alta garnitura, cumpara alta cana.

#4
Mikay5000

Mikay5000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 30.04.2008
Mai bine cumpar alta cana. Se gasesc la magazine cu aparate electrocasnice?

Merci!

Edited by Mikay5000, 22 July 2010 - 10:37.


#5
Mikay5000

Mikay5000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 30.04.2008

 Mikay5000, on 22nd July 2010, 11:37, said:

Mai bine cumpar alta cana. Se gasesc la magazine cu aparate electrocasnice?

Merci!

Nu am mai putut edita.
Stiti unde pot gasi cani pentru Bifinett KH1098? Arata ca in poza de mai jos.
Am cautat pe net, dar nu am gasit. Poate nu am cautat pe unde trebuie  :deadtongue:

Attached Files


Edited by Mikay5000, 22 July 2010 - 11:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate