Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

jurnal intim

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004
incerc in prostia care ma caracterizeaza (blonda fiind de la mama natura) sa pricep de ce tin unele femei jurnal. ce gen de femeie are astfel de predispozitii? in ce momente ale vietii (incepi sa) strici hartie de pomana? un jurnal intim se presupune ca nu va ajunge in mainile altcuiva. so, daca tot nu citeste nimeni, de ce pusca mea sa scrii? daca are cineva idee, please, luminati-ma si pe mine.

#2
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Am tinut jurnal vreo 6 ani adica de pe la 15 pana la 21..la un moment dat tot ce scriam in el era ce melodie mai canta la radio and stuff like this.De ce?Nu stiu..

#3
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005
sincer, eu n-am intilnit asa ceva pina acum. numai in filme am vazut. dar mi-am pus si eu intrebarea asta. probabil singuratatea, dar nu cea fizica. si ceva nesiguranta.

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

naughtydream01, on Jul 19 2005, 03:41, said:

Am tinut jurnal vreo 6 ani adica de pe la 15 pana la 21..la un moment dat tot ce scriam in el era ce melodie mai canta la radio and stuff like this.De ce?Nu stiu..

<{POST_SNAPBACK}>


exact, tineigerele tin jurnale pentru ca nu-s in stare sa gaseasca alte tineigere cu care sa comunice, pentru ca si alea tin jurnale tot din aceeasi cauza. e un fel de cerc vicios dublu imbirligat. io am citit prin niste jurnale de-alea si mi-am dat seama ca e grav. in plus, tinerele tineigere sint cam perverse, asa ca 16 la aria asta cuminte e o exagerare

si acum o alta intrebar: 1) de ce tin idiotii oracole si 2) au ei habar ce inseamna un oracol?  :w00t:

#5
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

Mosotti, on Jul 19 2005, 06:45, said:

io am citit prin niste jurnale de-alea si mi-am dat seama ca e grav.

<{POST_SNAPBACK}>

urit din partea ta!  :ciocan:

Quote

si acum o alta intrebar: 1) de ce tin idiotii oracole si 2) au ei habar ce inseamna un oracol?
cu siguranta ca stiu si ei ce inseamna. dar faza cu oracolele mie chiar mi-a placut in scoala generala. la liceu deja era deplasata chestia. desi mai erau citeva fatuce care ne dadeau la completat. deh...erau alte vremuri.....
oare azi copii de gimnaziu, mai tin oracole?

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

sam, on Jul 19 2005, 13:18, said:

urit din partea ta!  :ciocan:

<{POST_SNAPBACK}>


nu e urit deloc. erau puse in biblioteca, public domain. nu le-am sparlit din sertarul cu kinky stuff

#7
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
unele tin jurnale pentru ca n-au cu cine sa discute, nu au pe cineva cu care sa-si puna pe tapet si sa-si studieze problemele.
In general astfel de tineigere sunt cu aparat dentar, cu ochelari cu multe dioptrii, cu cocoasa si cu bube pe fata.

#8
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

veverita, on Jul 19 2005, 02:40, said:

incerc in prostia care ma caracterizeaza (blonda fiind de la mama natura) sa pricep de ce tin unele femei jurnal. ce gen de femeie are astfel de predispozitii? in ce momente ale vietii (incepi sa) strici hartie de pomana? un jurnal intim se presupune ca nu va ajunge in mainile altcuiva. so, daca tot nu citeste nimeni, de ce pusca mea sa scrii? daca are cineva idee, please, luminati-ma si pe mine.

<{POST_SNAPBACK}>

Eu tin un jurnal (de fapt, jurnale, ca s-au adunat...). Scriu regulat de cand aveam 12 ani cam tot ce se intampla. Traditie de familie. Prefer sa numesc acele jurnale memorii! Are tata unele de pe vremea strabunicilor. M-a lasat sa citesc fragmente. Nu mi le lasa pe mana! <_< Cica "cand moare el". Probabil ca au scris bunica si strabunica acolo toate tampeniile pe care el le-a facut vreodata. Nici pe mama n-a lasat-o sa citeasca. Le tine intr-un seif.

Edited by un_oarecare, 19 July 2005 - 13:02.


#9
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

Mosotti, on Jul 19 2005, 12:46, said:

nu e urit deloc. erau puse in biblioteca, public domain. nu le-am sparlit din sertarul cu kinky stuff

<{POST_SNAPBACK}>

in biblioteca? ma.....tu ai citit jurnalul anei frank si acum generalizezi......:P

#10
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
eu tineam un jurnal pe la 14 ani... ca sa vad cat de mult evoluez...adica de fiecare data cand citeam ce scriam ma gandeam "gad ce proasta eram pe vremea aia" -_-  dar nu mai tin ca indiferent cate lacatele si in cate cutii puneam jurnalul, mama tot il gasea... deci nu mai era jurnal ci...locul de unde afla mama ce face fica-sa.
:cursing:

#11
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

florina, on Jul 19 2005, 14:50, said:

eu tineam un jurnal pe la 14 ani... ca sa vad cat de mult evoluez...adica de fiecare data cand citeam ce scriam ma gandeam "gad ce proasta eram pe vremea aia" -_-  dar nu mai tin ca indiferent cate lacatele si in cate cutii puneam jurnalul, mama tot il gasea... deci nu mai era jurnal ci...locul de unde afla mama ce face fica-sa.
:cursing:

<{POST_SNAPBACK}>


Inseamna ca nu stii sa fii/pari isterica. O paruiala ca lumea cu maica-ta si ai fi invatat-o tu minte sa nu mai umble printre tampoanele tale! S-ar fi lecuit. Pianista mea asa face. Am crezut ca o bate pe ma-sa, nu stiam unde sa ma ascund cand au inceput sa tipe una la alta. :deadtongue:

Edited by Coana, 19 July 2005 - 16:53.


#12
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
bai omul perfect...cineva trebuie sa-ti dea lectii de bun simt. stii ca nu-i frumos sa faci vaca si nemernica pe cineva pe care nu cunosti? Dar din moment ce prietena ta are la fel de mult bun simt sa urle la mama ei, va urez convietuire placuta. Va meritati!

la urmatoarea abatere ai suspend 7 zile!

Edited by Coana, 19 July 2005 - 17:50.


#13
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Coana, on Jul 19 2005, 16:57, said:

bai omul perfect...cineva trebuie sa-ti dea lectii de bun simt. stii ca nu-i frumos sa faci vaca si nemernica pe cineva pe care nu cunosti? Dar din moment ce prietena ta are la fel de mult bun simt sa urle la mama ei, va urez convietuire placuta. Va meritati!

la urmatoarea abatere ai suspend 7 zile!

<{POST_SNAPBACK}>

Glumeam, bah! Voiam chiar sa scriu: "Ce vaca!  :w00t: Nemernica! :rolleyes:  Mai bine o impusti! :death: ".
S-ar parea ca sunt prea subtil pentru anumite persoane. :naughty:
"ROLLEYES" inseamna sa-ti dai ochii peste cap in sens de ironie, nu-i asa?
Iar "w00t" inseamna o... observatie hazlie sau ceva de genul asta, nu?
Of, of, of! Ce ti-e si cu generatia asta tanara si neexperimentata!... Daca iti face placere, suspenda-ma sapte zile! Dar inainte de asta, ia citeste tu aici un pic, din BBC Romania country profile:
-----
In 2004 the media rights body Reporters Without Borders said physical attacks on journalists investigating corruption had increased. It added that self-censorship among journalists was prompted by defamation laws.
-----
DACA ma suspenzi, nu esti decat o mica comunista care te ascunzi in spatele unui regulament identic cu legile romanesti ale defaimarii, infierate de lumea civilizata.
Tu chiar iti inchipui ca eu ma voi autocenzura vreodata pe Softpedia? Mai citeste un pic ce topicuri am initiat si ceva din cele peste doua mii de posturi ale mele. SOFTPEDIA are de pierdut, nu eu.

#14
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

un_oarecare, on Jul 19 2005, 18:36, said:

Glumeam, bah! Voiam chiar sa scriu: "Ce vaca!  :w00t: Nemernica! :rolleyes:  Mai bine o impusti! :death: ".
S-ar parea ca sunt prea subtil pentru anumite persoane. :naughty:
"ROLLEYES" inseamna sa-ti dai ochii peste cap in sens de ironie, nu-i asa?
Iar "w00t" inseamna o... observatie hazlie sau ceva de genul asta, nu?
Of, of, of! Ce ti-e si cu generatia asta tanara si neexperimentata!... Daca iti face placere, suspenda-ma sapte zile! Dar inainte de asta, ia citeste tu aici un pic, din BBC Romania country profile:
-----
In 2004 the media rights body Reporters Without Borders said physical attacks on journalists investigating corruption had increased. It added that self-censorship among journalists was prompted by defamation laws.
-----
DACA ma suspenzi, nu esti decat o mica comunista care te ascunzi in spatele unui regulament identic cu legile romanesti ale defaimarii, infierate de lumea civilizata.
Tu chiar iti inchipui ca eu ma voi autocenzura vreodata pe Softpedia? Mai citeste un pic ce topicuri am initiat si ceva din cele peste doua mii de posturi ale mele. SOFTPEDIA are de pierdut, nu eu.

<{POST_SNAPBACK}>


<offtopic>
tati, sari calu'. matale nu publici informatii vitale pentru nimeni. daca nu te auto-cenzurezi, asta nu inseamna ca un moderator nu are dreptul sa te suspende/baneze sau sa-ti editeze posturile. ma doare in cot de ce zic CNN/BBC si alte conglomerate mediatice despre romania atata timp cat nu au bunul simt sa nu denatureze informatiile. asa ca lasa-ne cu lectiile despre comunism si libertatea presei, matale nu esti jurnalistu' cenzurat din zona, esti un user tolerat.
</offtopic>

vezi ce ti se intampla daca ma scoti de pe ignore? dragalashu' de tine.

edit: o sa pierdem remarcile tale de prost gust despre femeia cu care traiesti. big deal.

Edited by veverita, 19 July 2005 - 18:46.


#15
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

veverita, on Jul 19 2005, 18:45, said:

1) ma doare in cot de ce zic CNN/BBC si alte conglomerate mediatice despre romania atata timp cat nu au bunul simt sa nu denatureze informatiile.
2) asa ca lasa-ne cu lectiile despre comunism si libertatea presei, matale nu esti jurnalistu' cenzurat din zona, esti un user tolerat.

<{POST_SNAPBACK}>

1) Ai dus-o bine pe vremea lui ceausescu, nu-i asa? :naughty: Capitalismul este rau, nu-i asa? :w00t:
2) Tu, "Most active in Fun", esti in stare sa faci aprecieri de genul asta? :roflmaofast: Moooooor de ras!

#16
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

Alinux, on Jul 19 2005, 13:55, said:

unele tin jurnale pentru ca n-au cu cine sa discute, nu au pe cineva cu care sa-si puna pe tapet si sa-si studieze problemele.
In general astfel de tineigere sunt cu aparat dentar, cu ochelari cu multe dioptrii, cu cocoasa si cu bube pe fata.

<{POST_SNAPBACK}>


   Mai, mai ce la cuosti tu pe toate! Trebuie sa ai cocoasa si bube ca sa ai un jurnal? Este evident ca persoanele care au un astfel de confident au mai multe motive sa il tina, nu numai aspectul fizic. Poate lipsa increderii in semenii lor, poate singuratetea.. cine stie. Psihologii spun ca pentru persoanele predispuse depresiilor, sau celor cu probleme in viata, de orice gen, este indicat sa scrie ceea ce simt. De ce? Petru ca atunci cand recitesti poti sa-ti dai seama cat de reale sau nu sunt sentimentele vis-a-vis de o persoana/problema si ajungi sa treci mai usor peste momentele grele.

#17
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
eu nu  nu am si nu voi avea niciodata jurnal intim, periculos...

#18
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

veverita, on Jul 19 2005, 03:40, said:

incerc in prostia care ma caracterizeaza (blonda fiind de la mama natura) sa pricep de ce tin unele femei jurnal. ce gen de femeie are astfel de predispozitii? in ce momente ale vietii (incepi sa) strici hartie de pomana? un jurnal intim se presupune ca nu va ajunge in mainile altcuiva. so, daca tot nu citeste nimeni, de ce pusca mea sa scrii? daca are cineva idee, please, luminati-ma si pe mine.

<{POST_SNAPBACK}>


eu am intalnit 2 persoane care "logau" tot.
prima: "eu loghez tot, ca dovezi ale existentei noastre pentru extraterestri, dupa ce planeta va fi distrusa si viata eradicata"
a doua: "e ca un prieten bun, dar nu ma critica"

nu cred ca are vreun rost sa comentez eu ceva legat de creierul lor si cum functioneaza...

edit: pe post de raspuns: poate au memoria mai slaba femeile alea si nu vor sa-si piarda amintirile pretioase. cum ar fi "ce culoare avea rochia pe care o purtam cand mi-a tras-o un tip, in timp ce eu ma gandeam ca maine am teza la fizica si tre' sa-mi cumpar pantofii aia misto de la nafnaf (l-am scris corect?)"

Edited by Manowar, 21 July 2005 - 03:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate