Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

wow vs metin2

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#1
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
va salut
in ultima vreme m-am apucat de cateva mmorpg-uri printre care metin2 , wow ,jade dinasty si altele.
dupa ce o saptamana m-am jucat la metin2 si am facut lvl 20 am considerat ca este o pierdere de timp si ca este cel mai nasol mmorpg de pe fata pamantului.
de ce?
sa va explic :
1. incepand cu caracterele iti poti face doar 4 clase si poti avea max 4 caractere pe un cont pe cand la wow poti face mult mai multe caractere din mult mai multe clase
2. grafica este nasola si exista cateva lumi pe cand la wow grafica ette foarte buna si exista mai multe lumi.
3. au aparut aceste hack-uri care ma enerveaza la culme . desi in regulament spune clar ca nu ai voie sa folosesti hack ei folosesc hack si mai rau nimeni nu le face nimic.la wow nu prea sunt hack-uri si esti foarte repede prins
4. un metin2 exista forte putne meserii din care poti obtine doar iteme de genu pesti , perle, sau minereuri pe cand la wow ai Blacksmithing, Jewel Crafting, Leather Working, Skinning, Tailoring, Mining, Alchemy, Herbalism, Enchanting, Fishing, Cooking, First Aid, etc.
5. la metin2 poti calari doar cai pe cand la wow poti calari si cai , si mamuti si alte animale si poti zbura cu dragoni si alte creaturi.
6. gameplay-ul lui wow este mult mai complex si mai amuzant. metin e sec, simplist, cu continut putin, si prin urmare devine repetitiv foarte repede.
7.engine-ul grafic folosit pentru crearea lumilor din Metin are potential, modelele 3D par creeate la norma, si au un aspect deranjant care zgarie retina si o face sa sangereze in timp ce WoW foloseste maiputine poligoane dar texturile sunt mai de calitate, iar grafica ingrijitam oservandu-se faptul ca la joc s-a lucrat din apsiune, nu din obligatie.

mai sunt si n motive insa acum va intreb : se merita sa va mai pierdeti timpul cu metin2 ?

#2
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
eu am lvl 32 in metin2,puteam sa am 50 dar ma rog.
jocul e repetitiv doar daca nu faci misiunile,si omori monstrii doar pentru exp.
Incearca sa avansezi,distrugand metine, sa te duci la maimute pentru medalia de cal etc.
grafica nu ma intereseaza...si da hackeri sunt enervanti si chiar daca suna stupid nu prea sunt hackeri,aia care iti trimit tie mesaje is boti, la fel si cei care omoara la amazoane,is boti,nu joaca nimeni pe conturile alea,doar pentru yang.
daca joci pe gemini regatul rosu :D te ajut sa cresti.

#3
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
ca sa ai lvl 50 iti trebuie 2 ani credema stiu pe cineva cu lvl 56 dar nu mai juca metin2 te ajut eu sa joci wow intra pe wowhead ca sa inveti cum sa joci si downloadeaza de pe net wotlk -wrath of the llick king schimba realmu , fati cont pe wow beez atunci vei putea savura un mmorpg de exceptie.
ps : ii trebuie 19 Gb liberi , dar se merita

Edited by sandokan965, 05 July 2010 - 09:36.


#4
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
nu inteleg de ce incerci sa faci o comparatie intre prostia de metin si wow :habarnam:
Desigur ca nu se merita sa pierzi timpul cu metin, e o prostie.
uitati porcarie de PVP la metin [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HdjByLbRk4E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si uitati PVP adevarat in wow [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vwGhfet7dxM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
PVE [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZEH-B2hXMgM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .

Edited by errai, 05 July 2010 - 09:47.


#5
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
ma scuzi insa 80 % dintre noi joaca metin2 , adica isi pierd timpul

#6
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 sandokan965, on 5th July 2010, 10:44, said:

ma scuzi insa 80 % dintre noi joaca metin2 , adica isi pierd timpul

Da...isi pierd timpul ! Am jucat si eu sa vad cum e si m-am lasat imediat ! Sunt prea multi copii, am dat si de unu de 7 ani...parerea mea este ca nici nu se compara cu WoW !

#7
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
aveti o minte de cocos.toti
nu iau apararea la metin2
DAR ACTIUNEA LA METIN2 SE DESFASOARA IN KOREA! pe timpurile stramosilor nostri.
nu ca intr-o lume de fantezii ca'n wow.
si metin2 are max 1.5gb si wow aprox 20gb.
cum poti compara metin2 cu wow..gandesti?? metin2 e un simplu joc. wow e mai complex.
edit : cum sa zici ca evoluezi lvl 50 in 2 ani.ca eu azi cand facut primul post aici aveam lvl 32 1% si acuma am lvl 33.

Edited by androcks, 05 July 2010 - 12:36.


#8
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009

 sandokan965, on 5th July 2010, 10:19, said:

mai sunt si n motive insa acum va intreb : se merita sa va mai pierdeti timpul cu metin2 ?
mi-am pierdut eu timpul mi-a mancat zilele si noptile jocu asta pe leonis am ajuns la lvl 67 am scut,cercei,bratara,coif la +9
la inceput chiar cand a aparut server roman a fost bine, pe urma au venit copii astia de 11-12 ani care nu faceau nimic altceva decat sa se milogeasca sa ceara bani, si tot felu de chesti.Acum nu am mai intrat pe joc de vreo 2 luni.
Amu as zice ca nu merita sa iti pierzi timpul cu un asemea joc, mai bine faci altceva
si daca compari WOW cu METIN
compara si cele 2 "firme" care fac jocul
nu poti compara Blizzardu` cu GameForge

Edited by Becoming, 10 July 2010 - 19:08.


#9
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008
Eu cand am vazut trailer cu Metin pe youtube, am zis ca mai bine ma joc cu lopaticile si cu galetusa-no offense, dar nu e pe gustul meu.
La mine WOW cu ultimele patchuri si 100% configurata interfata si addon-urile de care aveam nevoie atingea 15GB- se merita vreau sa spun si mai vreau sa spun ca acel user a exagerat cu 20GB!

Oricum m-am lasat.
JUCATI CE VA PLACE!

Edited by Paullik, 10 July 2010 - 19:24.


#10
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
nu a exagerat ultimul patch ( 3.3.5 ) face jocul sa ocupe cam atat din spatiu :thumbup:

#11
raznaxd

raznaxd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.06.2010
Așa cum a spus și "androcks"... nu poți compara metin2 cu wow....

#12
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008

 sandokan965, on 5th July 2010, 10:44, said:

ma scuzi insa 80 % dintre noi joaca metin2 , adica isi pierd timpul
80%???? De unde ai scos procentajul asta?

#13
kamikzEEE

kamikzEEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 19.07.2010
Parerea mea este ca metin e un exemplu foarte bun sa le arate oamenilor din ziua de astazi sa nu se bage in lumea gameing-ului daca nu se pricep. Ba chiar mai rau....metin a le-a si aratat ce se intampla cand nu te pricepi! Dar sunt oameni cu un calculator de lemn probabil care daca instaleaza peste 2 GB deja le sacadeaza. Si WOW este cel mai bun MMORPG(cu plata)!

Edited by kamikzEEE, 19 July 2010 - 07:26.


#14
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
ai dreptate . mai daca aveti jocul instalat uitativa pe servere de astea corvus ,  si vedetzi ca el este cateodata full . verificati si pe site sa vedeti cam cati joaca metin2 si comparati cu numarul de persoane care au calculator , n-au materie cenusie si au net de vai de mama lui. v-ati prins?

#15
xeex

xeex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 20.07.2010

 kamikzEEE, on 19th July 2010, 08:23, said:

Parerea mea este ca metin e un exemplu foarte bun sa le arate oamenilor din ziua de astazi sa nu se bage in lumea gameing-ului daca nu se pricep. Ba chiar mai rau....metin a le-a si aratat ce se intampla cand nu te pricepi! Dar sunt oameni cu un calculator de lemn probabil care daca instaleaza peste 2 GB deja le sacadeaza. Si WOW este cel mai bun MMORPG(cu plata)!

mie-mi imi ruleaza mai bine wow decat metin2 =)

#16
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
bv metin2 e prostie daca se apuca cate 20 de oameni sa joace cu hack pe un server il compromit.

#17
andrey48x

andrey48x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 19.03.2009
Spui lupta dintre MMORPG-uri. Care MMORPG-uri ? da,WoW este un MMORPG . Metin2? LOL.
Credeam ca te referi la MMORPG-uri calumea,precum Lord of teh Rings Online,Age of Conan ,sau altele (exista servere privat si pentru astea) nu Metin2 .

#18
Roberrtt

Roberrtt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.06.2010

 sandokan965, on 5th July 2010, 10:36, said:

ca sa ai lvl 50 iti trebuie 2 ani credema stiu pe cineva cu lvl 56 dar nu mai juca metin2 te ajut eu sa joci wow intra pe wowhead ca sa inveti cum sa joci si downloadeaza de pe net wotlk -wrath of the llick king schimba realmu , fati cont pe wow beez atunci vei putea savura un mmorpg de exceptie.
ps : ii trebuie 19 Gb liberi , dar se merita

LOL ! Tu gandesti ce scrii ? Eu am facut pe RO 65 intr-un an , maxim , se includ si itemele pe un server nou , de la 0 . Am facut 53 in 2 luni , 45 in 2 saptamani , deci :|

Metin2 the best ! eva`  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate