Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Impozitul pentru masinile puternice a fost dublat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
282 replies to this topic

#73
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postmaistoru, on 1st July 2010, 10:56, said:

trebuie sa recunosc ca, car la negru cu ea. car morti la groapa.
astept toata clasa politica din Romania sa faca, coada la mine.
Epic!

#74
klada

klada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 01.05.2010
Inca o treaba gandita cu curu'. Bravo guvernul romaniei ! Tineti-o tot asa ! Nu ajunge ca avem cele mai multe impozite din UE, tocmai asta lipsea. Impozite la nivel european, preturi europene, taxe europene la salarii romanesti si nivel de trai de toata jena. In loc sa impovariti populatia si mai mult, mai bine v-ati gandii cum sa cheltuiti banii din buget cu CAPUL, sa faceti un sistem TRANSPARENT. Las' ca pan' la urma o sa se umple paharul poporului...
Cum era piesa aia, "nu ne-am nascut in locul potrivit". DE CE BULGARII POT SA FIE CAT DECAT DECENTI la taxe? cu toate ca sunt considerati ca fiind "sub Romania"  ?

Edited by klada, 01 July 2010 - 10:07.


#75
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
frate, ne meritam soarta.....

nu inteleg de unde atata frustrare impotriva celor cu masini mari. eu am un aveo de 1.2 dar a fost alegerea mea, atat mi-am permis....dar nu am nimic daca cineva vrea sa-si ia un suburban, e vorba de libertatea individuala. oricum o sa plateasca mai mult pe accize la combustibil....

nimeni nu intelege ca trebuie sa creem din romania o tara in care sa-ti placa sa traiesti.  din cauza frustrarii suntem unde suntem, ne dam la gioale unul altuia!

#76
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004

View Posttavktm, on 1st July 2010, 11:01, said:

@ buntzi

Nivelul de trai in tara asta a crescut, tu poate nu stii cum era acum 10 ani, sau acum 20 de ani.
asta crezi tu ca nu stie;)
poate nu ai citit ca familia lui e in Ro.....

auzi, explica-mi tu de ce cacat nu au casele de asigurari o baza de date comuna....cind am vrut sa iau niste medicamente juniorului, cu reteta eliberata in alt oras mi-a dat farmacista mumu ca nu stie de acel medic programul ei ?!?!?!?

#77
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Posttavktm, on 1st July 2010, 11:01, said:

@ buntzi

Nivelul de trai in tara asta a crescut, tu poate nu stii cum era acum 10 ani, sau acum 20 de ani.
De unde le scoti, bre? Ai cazut si te-ai lovit? Cum poti afirma asa ceva? :huh:
Eu cred ca tu traiesti intr-un univers paralel, mic si intunecat, de ai idei de genul asta.

#78
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A crescut.

Pe datorie.

#79
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
 Sunt singurul care sunt de acord cu carman? Aceste lucruri erau oricum de asteptat. Si asta este doar mizilic.Sa vezi asigurarile obligatorii cat vor ajunge...Numai ca nu acum era momentul ! 
 Ati uitat cand vorbiti pe forum "bai ca neamtu isi ia nu stiu ce masina ca  este om cu cap,altfel il usuca la taxe"?
Singurul lucru bun care il vad, este ca vor disparea ursuletii si motanii de pe strada.   :thumbup:  
 Chiar vreau sa exclud in discutie ca ce fac jegu de Boc cu banii si altele ca nu suntem in Poiana. Oricum, masuri mai proaste de decat alea care le comanda marinarul cand este beat piticului nu exista.  

Edited by mihai!, 01 July 2010 - 10:48.


#80
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006

View Posttavktm, on 1st July 2010, 12:01, said:

@ buntzi

Nivelul de trai in tara asta a crescut, tu poate nu stii cum era acum 10 ani, sau acum 20 de ani.
Eu personal, ca idee, am platit tot timpul la sistemul medical si nu am folosit nicidata acest sistem, de ani de zile nu am luat nici o pastila subventionata macar, spre fericirea sistemul si a mea.
Insa sunt unii care beneficiaza din pacate de ajutorul sistemului, din pacate in primul rand pentru persoana in cauza care sufera.

Clisee de genul "oricum banii sunt cheltuiti aiurea" sunt ieftine si fara fond. Da, multi bani sunt cheltuiti aiurea, hai sa vedem cum ii cheltuim bine insa, nu sa vedem cum facem ca sa nu mai avem ce cheltui.

Vladescu a spus clar care sunt ponderile procentuale in PIB pentru fiecare cheltuiala. Cel mai mult consuma salariile si pensiile, iar din celelate cheltuielei care se fac ponderea cea mai mare o are sistemul de sanatate.
Si ce treaba ar avea nivelul de trai cu cheltuielile guvernamentale? Ma bucur pentru tine ca nu ai avut nevoie de sistemul medical, iti doresc in continuare acelasi lucru. Si eu incerc sa ma mentin intr-o fericita ignoranta in ceea ce priveste sistemul medical si cel juridic, da' asta nu schimba cu nimic situatia de fapt. Guvernul risipeste banii! Si in loc sa-i foloseasca mai cu cap, solutia lor este: "ok, hai sa-i omoram de tot, barem stim o treaba!"
Faptul ca un politician sau altul declara ceva nu ar trebui sa te incante atat. Denota naivitate. Pe acelasi principiu, "traim bine", nu? Aia sunt in stare sa declare orice le convine la momentul respectiv. Daca maine le convine altceva, declara invers. Ce daca se bate cap in cap cu ce au zis ieri? Unii or sa creada si asa!

#81
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postmihai!, on 1st July 2010, 11:29, said:

Singurul lucru bun care il vad, este ca vor disparea ursuletii si motanii de pe strada.   :thumbup:  
N-or sa dispara, dimpotriva - o sa mearga cu ele ca bezmeticii cu acte "pe naspa". <_<

#82
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
n`are rost sa va enervati
viitorul sunt bicicletele

#83
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Unde e metodologia aia de calcul ?

#84
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
La BOC: Biroul Oficial de Calcul

#85
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006

View Posttchoara, on 1st July 2010, 11:39, said:

Unde e metodologia aia de calcul ?


Sursa

Attached Files



#86
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postmihai!, on 1st July 2010, 11:29, said:

Singurul lucru bun care il vad, este ca vor disparea ursuletii si motanii de pe strada.   :thumbup:  
Or sa dispara my ass, ca majoritatea-s 316 si 318.

#87
klada

klada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 01.05.2010

View Postcrst_g, on 1st July 2010, 11:59, said:

Or sa dispara my ass, ca majoritatea-s 316 si 318.
Poate in acte, ce e sub capota e alta poveste...  :nonobad: Total de acord cu Marius3k, o sa mearga "pe naspa"

Edited by klada, 01 July 2010 - 11:13.


#88
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Pai da. Numai cati ursuleti si pisici cu i6 si V8 sunt, majoritatea 326 si 318 in acte...
Acum nu o sa mai aiba nici asigurari/impozite platite, sa vezi atunci nebunie.

#89
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
vor fi la mare cautare persoanele cu handicap
parca ele sunt scutite de multe taxe, nu mai stiu daca si cele anuale de masina
cele de prima inmatriculare sigur da

#90
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
La un motor de 3996cmc,, dupa noua grila, depasim cu 25 de EURO impozitul anual din Saxonia Inferioara.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate