Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Tambur frana Dacia Supernova

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
frumosucostel

frumosucostel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.12.2009
Am observat ca atunci cind pun frina trepideaza volanul puternic.Nu trepideaza atunci cind merg cu viteza chiar 120km/h pentru ca am echilibrat rotile.Va rog sa-mi spuneti ce se intimpla si daca se poate face ceva.       .

#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
e posibil sa se fi optat discul de frana (ala pe care se lipesc placutele de frana cand apesi tu pedala aia din mijloc :D mai radem mai glumim si nu ne suparam ok ?). De obicei dupa ce mergi ceva mai mult, franezi brusc si mai iei si o balta se mai intampla sa faca asa ceva... nu stiu daca merge refacut (nu cred) dar merge inlocuit :D

pe scurt: asta AR PUTEA FI problema si nu este neaparat :D poti intreba un mecanic ceva totusi

Edited by cutremurul, 17 June 2010 - 17:49.


#3
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
n-ai treaba cu tamburii de frana, care sunt pe spate, mai degraba cu discurile, care sunt pe fata. de regula,se recomanda schimbarea lor in asemenea cazuri. daca n-ai bani de aruncat, poti incerca sa-i strunjesti, dar nu garantez rezultatul. pe viitor,vezi si ce placute de frana folosesti...

#4
roshu2010

roshu2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.01.2010
de obicei asta se intampla la masinile care au discurile de frana ovalizate...incearca la un mecanic si ''sa n-ai incredere in femei si'n franele de dacie''

good luck!!!!!!

#5
frumosucostel

frumosucostel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.12.2009
Mai am nevoie de lamuriri!Am luat discuri noi si trepideaza iar!N-au tinut nicio luna de zile!Posibila cauza e ca au fost de SRL.E bine sa le strunjesc pe cele originale?? Mersi anticipat!

#6
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
ar trebui sa afli mai intii grosimea minim acceptata pt functionare in siguranta
rectificarea daca nu e facuta cum trebuie, or sa bata si mai rau.

ai schimbat si placutele?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate