Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Teparii de la Billa

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

arty, on Jul 14 2005, 20:56, said:

conceptul de "PriceMatching" nu exista in ro?

de pilda, daca patzeam asta, ma duceam la magazin shi imi ajusta pretzul la valoarea noua sau a altor magazine minus diferentza de 10% cashtigul meu.

<{POST_SNAPBACK}>

nu am mai auzit de asa ceva, probabil ca nu exista.

#20
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Mosotti, on Jul 14 2005, 11:12, said:

sa-l ajutam putin pe arty ca sa nu de mai faca sa ridem

<{POST_SNAPBACK}>

sa ma ajutzi? tu?

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
da... cred ca n-ai mai fost de mult pe la noi  :lol:

#22
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
iarna trecuta. shtiu exact situatzia man, eu doar intrebam daca treaba asta nu s'a introdus shi pe acolo, pentru ca alte lucruri le'am vazut (remarcat pozitiv) :)

#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ca sa fiu optimist, poate in 5 ani  :death:  :death:

#24
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
uite.. dint tzarile calde...

YOU WILL NEVER PAY MORE FOR AN ITEM WHEN YOU SHOP WITH US! OUR 150% PRICE GUARANTEE IS OUR PROMISE!

Show us a lower advertised price on a new identical item from an authorized dealer (list provided below) now or within 14 days of your purchase. We’ll match it PLUS give you 50% of the difference as a credit toward your purchase. (Maximum credit: $50). So, if you were to find an item priced at our store for $100 but $50 somewhere else, we would match the $50 price. PLUS, you would receive $25 towards your purchase.

Asta vine de la "Staples" cel mai mare retailer de birotica shi nu numai... sute de magazine maricele. chestia asta e comuna, orice magazin care se respecta are acest policy.

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cred ca este un cosmar pentru contabili  :w00t:

#26
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
arty, exista asta si in romania in retelele altex si flanco se numeste "cel mai mic pret, garantat" :D
edit: numai ca la noi iti da doar diferenta de bani fata de pretul lor si pretul pe care l-ai gasit tu mai mic... fara nici un bonus... ( sau credit cum zice acolo )

Edited by shumilica, 14 July 2005 - 21:17.


#27
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

arty, on Jul 14 2005, 20:56, said:

conceptul de "PriceMatching" nu exista in ro?

de pilda, daca patzeam asta, ma duceam la magazin shi imi ajusta pretzul la valoarea noua sau a altor magazine minus diferentza de 10% cashtigul meu.

<{POST_SNAPBACK}>


asta este parca la flanco... insa doar pentru anumite produse/promotii

#28
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
denumirea nu conteaza, important e sa existe shi sa se aplice. asha cumperi linishtit shi daca undeva e mai ieftin "exact dupa ce ai cumparat, no problem, pretzurile se ajusteaza corespunzator. astfel, tunurile genul celor descrise in thread, dispar.

#29
bebe STRUMF

bebe STRUMF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.01.2004
Da, ieri de suparare am deschis un topic cam idiot.

Azi m-am mai linistit: ala de la Cosmo era singurul si nu avea cordonul de alimentare (era in vitrina si aia ziceau ca "nu-l mai gasesc, dar ca se gasesc cordoane de alimentare la electrice").  :finger:
In plus, am uitat sa spun ca asta care l-am luat era cu un spray Bu (cred ca face si ala macar 70-80.000).

Oricum, vad ca sint multi destepti pe lumea asta (sau poate nu vreti sa va recunoasteti tepele)?
Pe viitor o sa ascult poate si sfatul lui Mosotti: cind o sa ma supere pretul, pac cu el la chiloti.

#30
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

bebe STRUMF, on Jul 15 2005, 09:56, said:

Oricum, vad ca sint multi destepti pe lumea asta (sau poate nu vreti sa va recunoasteti tepele)?

<{POST_SNAPBACK}>


te-ai prins  :w00t:  ce-ai expus acolo n-a fost teapa de la billa, ci teapa de la tine insuti

#31
bebe STRUMF

bebe STRUMF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.01.2004

arty, on Jul 14 2005, 21:20, said:

denumirea nu conteaza, important e sa existe shi sa se aplice. asha cumperi linishtit shi daca undeva e mai ieftin "exact dupa ce ai cumparat, no problem, pretzurile se ajusteaza corespunzator. astfel, tunurile genul celor descrise in thread, dispar.

<{POST_SNAPBACK}>

De obicei trec prin absolut toate magazinele mari (si inca citeva pravalioare) cind cumpar ceva care costa mai mult de 500.000 (electronice,vopsea, materiale de constructii...). Dar acum...
Si cum spuneai, nu ma asteptam ca Billa (care face parte din grupul german Rewe) sa umble dupa tunuri ca ultimul boutique. Oricum, cum am mai aratat mai sus, m-am mai linistit.
Si toate astea nu pt. ca as fi vreun zgircioman, dar nu ma dau deloc banii afara din casa.

#32
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005
Hmmm..dat fiind faptul ca ultimele 20 cred ca de "impresii" erau off-toppic..
Eu am luat de la Billa niste capacele cu iaurt expirat.. la fel si de la Metro :D
Pentru asa ceva in strainatate se da in judecata, dar..mai e mult pana costul unui proces la noi va putea permite oricarui muritor de foame sa-si permite sa dea in judecata pentru asemenea chestii.. Mai crestem noi unpiculet! -_-

#33
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

Irinuk, on Aug 6 2005, 15:44, said:

Hmmm..dat fiind faptul ca ultimele 20 cred ca de "impresii" erau off-toppic..
Eu am luat de la Billa niste capacele cu iaurt expirat.. la fel si de la Metro :D
Pentru asa ceva in strainatate se da in judecata, dar..mai e mult pana costul unui proces la noi va putea permite oricarui muritor de foame sa-si permite sa dea in judecata pentru asemenea chestii.. Mai crestem noi unpiculet! -_-

<{POST_SNAPBACK}>

Nu are nici o legatura costul procesului cu ce spui tu...e vorba de jurisprudenta si de faptul ca la noi nu se tine cont de existenta precedentului judiciar, iar deficienta majora consta in faptul ca nu exista o baza legala concreta si nedemontabila care sa permita castigarea acestor procese si ingroparea cu despagubiri a comerciantilor de genul asta. Si din cauza asta ii doare la baschetzi!
Japca asta e peste tot, nu doar la Billa...peste tot se da spaga pentru a introduce un produs pe raft. De ce ar mai conta calitatea?

Edited by Cipsu, 07 August 2005 - 00:20.


#34
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Nu trebuie sa ii dai in judecata sa umblii aiurea prin tribunale, faci reclamatie la OPC si se ocupa ei de problema dar daca vrei sa obtii ceva pentru tine ca despagubire poti incerca doar amenintindu-i cu OPC.

#35
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005

FC72, on Aug 7 2005, 07:55, said:

Nu trebuie sa ii dai in judecata sa umblii aiurea prin tribunale, faci reclamatie la OPC si se ocupa ei de problema dar daca vrei sa obtii ceva pentru tine ca despagubire poti incerca doar amenintindu-i cu OPC.

<{POST_SNAPBACK}>

:))) Sa fim seriosi si unpic realisti!!! Chiar daca faci reclamatie la OPC,nu cred ca cineva s-ar avanta sa aduca prejudicii unor firme mari chiar daca acestea nu sunt in regula...OPC-ul se ocupa mai mult de comerciantii astia fara aviz sanitar sau alte documente care nu le au, pe cand un lant de magazine cum este Billa banuiesc ca are toate autorizatiile in ordine...deci ...nu cred ca s-ar baga asa tare pentru o singura reclamatie :nonobad:
Anyway,nu e prima si nic ultima oara cand se vand produse expirate de cate o luna-2 si chiar in magazinele mari care au vanzare ;)

#36
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Imi este teama ca firmele mari se feresc de conflicte cu OPC deoarece nu se pune problema mituiri iar daca scandalul ajunge public isi sifoneza imaginea chiar daca asta nu afecteaza grosul vinzarilor.
Eu lucrez direct cu firme mari internationale de electronica si crede-ma ca sint foarte atenti in relatia cu clientul sau OPC-u.Daca reclamatiile ajung la nivelul conducerii se lasa cu masuri drastice in favoarea rezolvarii situatiei.
Comerciantii marunti in schimb nu au greata cu OPC-ul rezolva cu o spaga, daca nu merge asa, cu violenta, ii da in suturi afara si in ultima instanta nu au decit sa le inchida pravalia ca ei oricum o redeschid peste citeva zile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate