Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Cum se încarcă corect telefonul mobil?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
din experiente anterioare ...... nu conteaza care ce si cum bagi prima data .... incarcatoarele originale regleaza ce intra in telefon indiferent de ordine

incarcatoarele nu au absolut nimic daca sunt lasate in priza dupa incarcare .... insa se pare ca ele consuma curent .... nu inteleg dc . proba facuta cu totul scos din priza in casa ...... consum 0 ..... conectat 11 incarcatoare originale nokia , contoarul invarte ..... am zis ca trag niste curent la conectare si gata ..... nope ...... dupa o ora contoarul inca inregistra consum

#20
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Eu din momentul in care am cumparat telefonul, bag incarcatorul in priza si acolo ramane pana scap de telefon...

#21
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 Florinbv, on 2nd March 2011, 14:57, said:

Eu din momentul in care am cumparat telefonul, bag incarcatorul in priza si acolo ramane pana scap de telefon...
Cam asa fac si eu

#22
virgil33

virgil33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.12.2008

 antinVidia, on 4th June 2010, 08:44, said:

1. E ceva absolut logic. Conectarea la curent e ultimul pas care se face, asta fiind valabil la orice aparat sau ansamblu electric.
2. Exact cum am zis mai sus. Incarcatoarele au circuite de protectie, iar in momentul cand deconectezi telefonul se intrerupe automat alimentarea.
Cand reconectezi telefonul incepe din nou livrarea de energie electrica. Nu are cum sa iti consume curent daca nu exista un consumator.


Cu siguranta ca ordinea in care se face incarcarea e mai putin importanta....important e sa nu lasati telefonul mai mult de 4 ore la incarcat.....fiindca altfel cu timpul acumulatorul slabeste si pana la urma pur si sumplu nu mai incarca cu siguranta ! ! !

#23
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,836
  • Înscris: 31.10.2010

 virgil33, on 26th October 2011, 14:45, said:

Cu siguranta ca ordinea in care se face incarcarea e mai putin importanta....important e sa nu lasati telefonul mai mult de 4 ore la incarcat.....fiindca altfel cu timpul acumulatorul slabeste si pana la urma pur si sumplu nu mai incarca cu siguranta ! ! !

Si daca vi seara obosit cu telefonul descarcat, crezi ca se mai scoala careva la 1-2 noaptea ca sa il scoata de la incarcat? (in cazu in care nu ai timp dimineata sa il incarci macar 1 ora..)

#24
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

 Florinbv, on 2nd March 2011, 15:57, said:

Eu din momentul in care am cumparat telefonul, bag incarcatorul in priza si acolo ramane pana scap de telefon...
Si eu la fel, macar asa stiu tot timpul unde e incarcatorul, nu-l mai caut de bezmetic prin casa.
Si pina acum n-am avut nici un incarcator bulit.

#25
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Aici aveti un raspuns documentat despre incarcarea telefoanelor
http://www.androidpo...-battery-drain/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate