Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 

De la 1 iunie 2010 R.C.S. va avea un pachet H.D.

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#73
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005

View Postlafayette, on 31st May 2010, 02:09, said:

drepturile ptr campionatul mondial le au pierdut in fata telesport..

Cu tot respectul de care sunt in stare... vorbesti doar tampenii, eu zic sa te potolesti. Cine draq se uita la meciurile alea?

Eu inteleg ca va deranjeaza concurenta, dar nici chiar asa. M-am cam saturat de ineptiile tale.

Ideea e ca avand trei competitori pe piata cu HD (UPC, Dolce, RDS RCS) ar trebui sa fie spre binele nostru, se ascute competitia in domeniu.

#74
T@V

T@V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 09.07.2007
Bai nene, dar nu poate nimeni sa le faca la baetii astia patratica lor separata sa nu ne mai chinuie pe noi? Sa fie ceva de genul: Aplaudacii UPC-ului, RCS-ului si RTC-ului, cine da cele mai languruase limbi pe sistem! Si sa se limbareasca stimabilii acolo, sa nu ne mai deranjeze pe noi. Si sa putem sa gasim si noi informatiile care ne intereseaza despre jnapanii astia de operatori nealterate de limbile astora.

#75
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
Ma uitam  la titlu Forumul Softpedia > Professional Zone > TV / RADIO & Satelit si ma intrebam ce cauta unii pe aici..
Cum ai afla tu informatii de care ai nevoie daca nu ar intra un baiat de la rcs sa iti ofere niste print screen uri cu pliante, un tehnic de la rtc cu vreun sfat, un instalator de focus sat cu ceva tips, un profesionist cu ghidul de iptv, sau angajat comercial de la boom cu ceva oferte..?
Forumul ar ramane la stadiul de intrebari de genul ce televizoare am cumparat si cum se conecteaza pe hdmi un playstation.... :thumbdown:
Ca mai ies cateodata scantei intre sustinatori il consider un sarm, nu un dezavantaj

#76
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

View Postlafayette, on 31st May 2010, 11:17, said:

Ma uitam  la titlu Forumul Softpedia > Professional Zone > TV / RADIO & Satelit si ma intrebam ce cauta unii pe aici..
Ca mai ies cateodata scantei intre sustinatori il consider un sarm, nu un dezavantaj
Eu vad ca scrie "Professional Zone", nu "Political Zone" sau "Marketing Zone".
Chestia cu sarm-ul tine-o pentru tine. Poate altii nu au aceeasi parere, nu crezi ?

Edited by blue-line, 31 May 2010 - 10:24.


#77
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postblue-line, on 31st May 2010, 11:21, said:

Eu vad ca scrie "Professional Zone", nu "Political Zone".
Chestia cu sarm-ul tine-o pentru tine. Poate altii nu au aceeasi parere, nu crezi ?
sa fie sanatosi....respect ptr toate parerile..
ca nu le place unora felul meu de a comenta, chiar nu ma intereseaza, imi spun parerea..e un forum liber..
Exista optiunea de ignore sau adauga un prieten..va rog sa o folositi..
Nu am idee sa fi jignit pe cineva in mod direct, voluntar..
bafta ....ca o luam offtopic

Edited by lafayette, 31 May 2010 - 10:34.


#78
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
va rog sa reveniti on topic . Multumesc :)

#79
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006

View Posta_d_y, on 31st May 2010, 11:37, said:

va rog sa reveniti on topic . Multumesc :)

Nenea A D Y știi care e problema mea.... :angry: recunosc că îmi iau informații și de la unii și de la alții, dar parcă prea pierd ore întregi să citesc elucubrațiile pro sau contra despre o societăți de cablu. Nu am citit despre HD cam 7-8 zile și când am intrat... găsesc știrea cu STBuri HD și ca să ajung la zi am avut de citit cam 30 și ceva de pagini, din care jumătate erau ipocrizii despre ce va fi și cum a fost, cum nu va fi și cum e nu știu pe unde.... :puke:
O fi șarm, dar parcă prea punem patimă pentru o prostie până la urmă. Una e să te plângi despre o chestie punctuală care nu merge la tine în clipa respectivă și alta e să te plângi în general despre "filozofia" unui prestator sau a altuia și asta făcută la infinit, fără osârdie

#80
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

View Poststavreschi, on 31st May 2010, 12:14, said:

Nenea A D Y știi care e problema mea.... :angry: recunosc că îmi iau informații și de la unii și de la alții, dar parcă prea pierd ore întregi să citesc elucubrațiile pro sau contra despre o societăți de cablu. Nu am citit despre HD cam 7-8 zile și când am intrat... găsesc știrea cu STBuri HD și ca să ajung la zi am avut de citit cam 30 și ceva de pagini, din care jumătate erau ipocrizii despre ce va fi și cum a fost, cum nu va fi și cum e nu știu pe unde.... :puke:
O fi șarm, dar parcă prea punem patimă pentru o prostie până la urmă. Una e să te plângi despre o chestie punctuală care nu merge la tine în clipa respectivă și alta e să te plângi în general despre "filozofia" unui prestator sau a altuia și asta făcută la infinit, fără osârdie
forumul este pentru discutii , nu avem informatii concise , nici macar cei de la casierie de la rds , habar nu au cand vin stb-urile hd.

#81
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
...chiar am fost la casieria din centrul Galațiului acu' juma de oră, să fac un contract nou cu ei... fata de acolo mi-a spus că așteaptă aparate HD.
Li s-a spus că or să primească, dar normal că nu știa când se va întâmpla "minunea"
Când i-am explicat că o să mă mai văd cu ea în câteva zile să închei un nou contract, dacă o să îmi dea conserva HD, mi-a spus că NU !! (tocmai ce semnasem contractul cel nou pentru internet de la ei), nu e nevoie de un nou contract  :D
Nu m-a făcut decât să îi zâmbesc amabil
În mod sigur nici un centru din țară nu a primit instrucțiuni "despre ce cum au de procedat". Sunt convins că știu mai multe lucruri despre chestia asta cu HDul decât majoritatea angajaților de la comercial, însă eu mi le-am luat de aici pe când ei suferă de "deficit de comunicare intern" .
În câteva săptămâni, se vor rezolva toate așteptările și nemulțumirile celor de pe aici, problema strict personală este că sper să nu îmi treacă CM de fotbal până atunci. Am de 3 ani LCDul în casă și la vremea lui, dacă îl luam fullHD chiar aș fi sărăcit... așa că pentru câteva zile în + sau - tot aia e

#82
silvmir2007

silvmir2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2007
În Constanța când apar decodoarele TV HD?

#83
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007

View Postsilvmir2007, on 31st May 2010, 17:18, said:

În Constanța când apar decodoarele TV HD?
Au aparut deja. Azi am fost si mi-am luat.

#84
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008

View Postrollandcar, on 31st May 2010, 21:50, said:

Au aparut deja. Azi am fost si mi-am luat.
Se da numai un decodor HD pentru un abonament sau se pot inchiria 2-3 ?
Cate canale HD si care sunt acestea, in pachetul RDS ?
Cat costa pachetul HD de la RDS?
Decodoarele HD oferite de RDS au HDD ?
In grila TV de la RDS si mai ales pe pachetul lor HD se va vedea Campionatul Mondial de Football 2010 ?

#85
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009

View Poststavreschi, on 31st May 2010, 15:24, said:

Am de 3 ani LCDul în casă și la vremea lui, dacă îl luam fullHD chiar aș fi sărăcit... așa că pentru câteva zile în + sau - tot aia e
Full HD e ptr Bluray pentru cablu HD ajunge HD Ready.

#86
NoptiAlbe

NoptiAlbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.09.2008
Am fost azi dimineata in casieria de la Auchan din Bucuresti. Raspunsul lor "avem doar STBuri pentru satelit", asta desi eu intrebasem de STBuri HD pentru cablu. Asadar mai e de asteptat. Sa speram ca asteptarea va fi cat mai scurta.

Edited by NoptiAlbe, 01 June 2010 - 09:05.


#87
sh_ake

sh_ake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 05.08.2008
Tot la Auchan aseara, un domn foarte amabil mi-a raspuns ca HD o sa intre in grila RCS poate in 2011, sau mai probabil in 2012. M-am uitat urat la el cu o expresie gen "faci misto de mine?" si a completat "...in Bucuresti". O fi primit indicatii sa tina lumea la distanta?

#88
dogsbody

dogsbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.11.2006

View PostNoptiAlbe, on 1st June 2010, 10:05, said:

Am fost azi dimineata in casieria de la Auchan din Bucuresti. Raspunsul lor "avem doar STBuri pentru satelit", asta desi eu intrebasem de STBuri HD pentru cablu. Asadar mai e de asteptat. Sa speram ca asteptarea va fi cat mai scurta.

Vezi ca te-au aburit. Au decodoare DVB-C SD. Eu am fost acolo sa intreb de HD si mi-au spus ca imi pot oferi numai SD. Cele HD "peste o luna, doua" :nonobad:

#89
NoptiAlbe

NoptiAlbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.09.2008

View Postcosteniuc, on 1st June 2010, 10:20, said:

Vezi ca te-au aburit. Au decodoare DVB-C SD. Eu am fost acolo sa intreb de HD si mi-au spus ca imi pot oferi numai SD. Cele HD "peste o luna, doua" :nonobad:
Si atunci cum "vezi CM 2010 pe televiziunea de inalta definitie"? Asta ca sa citez din smsul primit. Eu cred ca e doar o chestiune de zile.

#90
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostNoptiAlbe, on 1st June 2010, 10:24, said:

Si atunci cum "vezi CM 2010 pe televiziunea de inalta definitie"? Asta ca sa citez din smsul primit. Eu cred ca e doar o chestiune de zile.
il vezi la concurenta.. :peacefingers:
oferta disponibila , optiunea HD oferita gratis, stb uri pe stoc in orice caserie..
http://www.upc.ro/te...tala/hd-gratis/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate