Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

De la 1 iunie 2010 R.C.S. va avea un pachet H.D.

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#55
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
pai daca nu a fost lansata cum au obtinut unii stb uri HD???
eu stiu,,,pile, relatii ....proasta organizare..pur romanseasca..
In plus  se stie faptul ca rcs lanseaza ofertele pe blat..dupa 2-3 luni apar in presa sau pe site..

#56
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005

View Postlafayette, on 30th May 2010, 21:46, said:

pai daca nu a fost lansata cum au obtinut unii stb uri HD???
eu stiu,,,pile, relatii ....proasta organizare..pur romanseasca..
In plus  se stie faptul ca rcs lanseaza ofertele pe blat..dupa 2-3 luni apar in presa sau pe site..


Zi-mi si mie cu ce ma incanta pe mine acuma oferta UPC daca eu n-am acoperire. ZI-mi te rog frumos :)

#57
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Posta_d_y, on 30th May 2010, 21:51, said:

Zi-mi si mie cu ce ma incanta pe mine acuma oferta UPC daca eu n-am acoperire. ZI-mi te rog frumos :)
In Iasi si in Bacau este disponibil serviciul digital.....132 canale tv sd , 9 hd, 15 posturi de radio..
Pentru a aduce alti operatori de tv si in blocul tau, trebuie sa faci o cerere la operator, in plus trebuie sa ai acordul a 50+1 % din proprietarii din asociatie..

Edited by lafayette, 30 May 2010 - 21:03.


#58
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010

View PostGrelper, on 30th May 2010, 16:04, said:

Zi si mie la ce operator sunt free programele de care zici tu.

Sa-mi arati si mie unde am afirmat eu ca vreun operator ofera programele alea free. Citesti 2 litere dintr-o fraza si te repezi sa dai un raspuns ? Calm, nu te grabeste nimeni, citeste atent, trage aer in piept, gandeste-te bine daca ai ceva constructiv de adus in discutie si mai apoi apasa butonul Raspuns. Pentru informarea ta FTA - "Free To Air", ceea ce inseamna ca sunt gratuite pentru end-useri si pot fi vizualizate cu ajutorul unei sarme infipte in TV-ul cu DVB-T Mpeg 4. 


Sincer, mie mi se pare normal ca foarte multa lume sa fie entuziasmata de pachetul sau oferta HD, in special cei care citesc topicurile dedicate dar n-au avut ocazia de a testa/viziona..........., spuneti-i cum vreti. Eu eu am urmarit NG HD cateva zile si va spun ca in afara a 2-3 documentare vechi, pe care le repeta la fiecare 2 zile dar la ore diferite, nu exista altceva. Digisport si sport.ro sunt HD-uri doar ca au sigla de HD, in rest..........sa fim seriosi, in afara burtierei de la baza ecranului cu informatii, nimic nu e HD. Pana cand nu introduc in oferta si Eurosport HD, Discovery HD sau HBO HD, toata agitatia asta in jurul asa zisei oferte HD o vad fara rost.   :thumbdown: Cine a urmarit asta iarna olimpiada pe Eurosport HD, stie despre ce vorbesc. :peacefingers:

Edited by Inginerul_bv, 30 May 2010 - 21:22.


#59
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005

View Postlafayette, on 30th May 2010, 22:02, said:

In Iasi si in Bacau este disponibil serviciul digital.....132 canale tv sd , 9 hd, 15 posturi de radio..
Pentru a aduce alti operatori de tv si in blocul tau, trebuie sa faci o cerere la operator, in plus trebuie sa ai acordul a 50+1 % din proprietarii din asociatie..


Sigur, doar n-am innebunit sa ma duc la usa fiecarui om si sa le fac astora pe plac. Nici sa ma plateasca, n-as face asa ceva. Sa fim seriosi.

#60
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Iaca ca au aparut si spammerii de serviciu UPC, care cu serviciul lor quality au 7000 de abonati HD dupa aproape un an de la lansare. Daca RDS are nevoie de decodoare HD poate le cumpara de la UPC ca ei tot nu au cui vinde serviciul ;)
Sunt curios cati abonati vor avea RDS dupa un an pe HD.

RDS are un maaaare minus ca ii lipseste Telesportul unde se dau 4-5 meciuri in direct de la optiunea 2 din grupe. Cred ca am sa plang in perna ca nu pot vedea cele mai neinteresante meciuri de la Cupa Mondiala...
UPC are un mare plus ca nu difuzeaza Digisport si DigisportHD sa nu isi prosteasca abonatii cu atata fotbal prost din Liga 1, Primera Division, Premier League, Serie A si Bundesliga cu handbal, motogp, NBA si tenis ATP. Daca ar face-o cred ca nu ar mai iesi lumea din casa si ar promova sedentarismul. Bravo lor!

In ce conditii ofera megaoperatorul quality optiunea HD gratis?
Cat costa accesul la HD la UPC si cat costa la RDS?

tristete mare la concurenta, acus auzim plangeri ca siteul rds are fonturi prea mici sau ca decodoarele nu sunt in culoare mobilei sa se asorteze cu decorul...

#61
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

View PostInginerul_bv, on 30th May 2010, 22:20, said:

Sa-mi arati si mie unde am afirmat eu ca vreun operator ofera programele alea free. Citesti 2 litere dintr-o fraza si te repezi sa dai un raspuns ? Calm, nu te grabeste nimeni, citeste atent, trage aer in piept, gandeste-te bine daca ai ceva constructiv de adus in discutie si mai apoi apasa butonul Raspuns. Pentru informarea ta FTA - "Free To Air", ceea ce inseamna ca sunt gratuite pentru end-useri si pot fi vizualizate cu ajutorul unei sarme infipte in TV-ul cu DVB-T Mpeg 4. 


Sincer, mie mi se pare normal ca foarte multa lume sa fie entuziasmata de pachetul sau oferta HD, in special cei care citesc topicurile dedicate dar n-au avut ocazia de a testa/viziona..........., spuneti-i cum vreti. Eu eu am urmarit NG HD cateva zile si va spun ca in afara a 2-3 documentare vechi, pe care le repeta la fiecare 2 zile dar la ore diferite, nu exista altceva. Digisport si sport.ro sunt HD-uri doar ca au sigla de HD, in rest..........sa fim seriosi, in afara burtierei de la baza ecranului cu informatii, nimic nu e HD. Pana cand nu introduc in oferta si Eurosport HD, Discovery HD sau HBO HD, toata agitatia asta in jurul asa zisei oferte HD o vad fara rost.   :thumbdown: Cine a urmarit asta iarna olimpiada pe Eurosport HD, stie despre ce vorbesc. :peacefingers:
Nu am spus ca ai fi zis tu ca ar fi vreun operator care sa ofere HD-urile free. Ma refeream sa imi zici operatori care ar oferi HD-urile free si daia vrei sa le ofere si RCS-ul. Vezi posturile tale in care urlai ca nu mai poti prinde programele HD cu tunner-ul televizorului. La asta ma refeream cand ziceam ca tu le vrei free, adica sa le prinzi cu tunner-ul televizorului fara sa folosesti receiver.

Edited by Grelper, 30 May 2010 - 21:51.


#62
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010

View PostGrelper, on 30th May 2010, 16:04, said:

Zi si mie la ce operator sunt free programele de care zici tu.
Acest citat cred ca spune totul despre ce-ai vrut sa spui mai devreme, iar eu nu ma plang si nu urlu ca nu le mai prind moca, de fapt nu ma plang deloc, mi se rupe mai pe romaneste, sunt documentare si filme in 1080p pe trackere de nu-ti vine sa crezi, dar sunt nemultumit de faptul ca nu le pot receptiona, cred ca asta e cuvantul corect, cu ajutorul tunerului televizorului desi sunt dispus sa platesc pentru pachetele de programe. Imi place designul minimalist daca ma intelegi, prefer sa vad doar televizorul pe mobila si-atat, nu-mi plac bibelourile si cu atat mai mult nu-mi plac conservele   :peacefingers:

Edited by Inginerul_bv, 30 May 2010 - 22:05.


#63
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007

View Postsmylle2u, on 30th May 2010, 22:45, said:

Iaca ca au aparut si spammerii de serviciu UPC, care cu serviciul lor quality au 7000 de abonati HD dupa aproape un an de la lansare. Daca RDS are nevoie de decodoare HD poate le cumpara de la UPC ca ei tot nu au cui vinde serviciul ;)
Sunt curios cati abonati vor avea RDS dupa un an pe HD.

RDS are un maaaare minus ca ii lipseste Telesportul unde se dau 4-5 meciuri in direct de la optiunea 2 din grupe. Cred ca am sa plang in perna ca nu pot vedea cele mai neinteresante meciuri de la Cupa Mondiala...
UPC are un mare plus ca nu difuzeaza Digisport si DigisportHD sa nu isi prosteasca abonatii cu atata fotbal prost din Liga 1, Primera Division, Premier League, Serie A si Bundesliga cu handbal, motogp, NBA si tenis ATP. Daca ar face-o cred ca nu ar mai iesi lumea din casa si ar promova sedentarismul. Bravo lor!

In ce conditii ofera megaoperatorul quality optiunea HD gratis?
Cat costa accesul la HD la UPC si cat costa la RDS?

tristete mare la concurenta, acus auzim plangeri ca siteul rds are fonturi prea mici sau ca decodoarele nu sunt in culoare mobilei sa se asorteze cu decorul...
pai nu cred ca se va concura vreodata hd-ul UPC-ului cu cel al rds-ului. facem comparatie intre un serviciu premium si o tentativa de serviciu. RDS-ul a cumparat cat mai multe competitii in ideea ca doar asa va contracara calitatea upc-ului. oricum am fost abonat al ambelor retele si as alege upc-ul indiferent de pret. nu a existat vreodata sa merg la upc si sa mi se spuna ca: "nu avem echipamente asteptati", grila a fost tot timpul destul de ok iar netul nu mi-a picat in peste 4 ani deloc. singurul plus al rds-ului e doar digisport-ul. cu el au supralicitat orice competitie si sunt curios cat ii tine. La digifilm prima tentativa de ceva premium nu cred ca au avut 7000 de cumparatori(iar pretul e de doar 3 lei pe film).
Si apropo, cat din fotbalul de pe digisport hd a fost chiar hd???

Edited by simplul, 30 May 2010 - 22:05.


#64
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

View PostInginerul_bv, on 30th May 2010, 23:03, said:

Acest citat cred ca spune totul despre ce-ai vrut sa spui mai devreme, iar eu nu ma plang si nu urlu ca nu le mai prind moca, de fapt nu ma plang deloc, mi se rupe mai pe romaneste, sunt documentare si filme in 1080p pe trackere de nu-ti vine sa crezi, dar sunt nemultumit de faptul ca nu le pot receptiona, cred ca asta e cuvantul corect, cu ajutorul tunerului televizorului desi sunt dispus sa platesc pentru pachetele de programe. Imi place designul minimalist daca ma intelegi, prefer sa vad doar televizorul pe mobila si-atat, nu-mi plac bibelourile si cu atat mai mult nu-mi plac conservele   :peacefingers:
OK, lasa, fiecare intelege cum vrea. Hai sa nu ne mai certam ca nu rezolvam nimic.

#65
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007

View Postsimplul, on 30th May 2010, 23:04, said:

Si apropo, cat din fotbalul de pe digisport hd a fost chiar hd???
mai mult decat la telesport :))
serios acum meciurile din campionatul spaniol de fotbal au fost aproape in fiecare saptamana in HD; totusi pana acum postul a fost in probe, vedem din 1 iunie cum se prezinta grila.

de lipsa de echipamente nu comentez ca vad ca devine deja istorie urbana. poate ca la unii au fost probleme, dar eu nu m-am confruntat cu dificultati cand am achizitionat vreun serviciu nou de la ei.
de calitate nu stiu la ce te referi, am vazut calitatea pe digital SD la ambii operatori si e identica. la HD vedem de saptamana viitoare.

Inginerul_bv daca vrei posturi HD free te poti abona la UPC, are lafayette o oferta avantajoasa pentru tine   :naughty:

Edited by smylle2u, 30 May 2010 - 22:28.


#66
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsmylle2u, on 30th May 2010, 23:25, said:

de lipsa de echipamente nu comentez ca vad ca devine deja istorie urbana. poate ca la unii au fost probleme, dar eu nu m-am confruntat cu dificultati cand am achizitionat vreun serviciu nou de la ei.
de calitate nu stiu la ce te referi, am vazut calitatea pe digital SD la ambii operatori si e identica. la HD vedem de saptamana viitoare.

calitate la fel...ce gluma buna ptr pensionari..
astept lansare ofertei hd la rcs..sa vb putin..

View Postsmylle2u, on 30th May 2010, 22:45, said:

Iaca ca au aparut si spammerii de serviciu UPC, care cu serviciul lor quality au 7000 de abonati HD dupa aproape un an de la lansare.
In ce conditii ofera megaoperatorul quality optiunea HD gratis?
Cat costa accesul la HD la UPC si cat costa la RDS?
Datele despre numarul de clienti pe hd sunt publicate in presa prin feb 2010..pe atunci rcs avea in streamuri tabele cu discovery HD si ii disparea eurosportul hd din grila..iar upc avea 8 canale HD in oferta..
UPC ofera in conditii mai bune si mai umane accesul la hd..
te duci la caserie si iti iei receptorul hd.....fara pile, relatii , fara mesaje din partea casierei :ca nu avem pe stoc, mai treci luna viitoare, fara mesaje de la forumisti ca au bagat 4 bucati in cealalta parte a Bucurestiului si poate daca dai fuga mai prinzi ceva..fara taxe de mentenanta bagate abuziv peste noapte, fara infinitele teste, fara pliante mincinoase ce contin canale ilegale introduse fara drepturi de autor..fara gaselnite in care reziliezi un serviciu si te trezesti ca iti prelungesti contractele cu inca 16 luni..

la ultima intrebare o sa iti raspunzi singur..
mai ieftin la upc.. :peacefingers:
sa nu adaug nervi si stresul unui contact cu caseria rcs..categoric cel mai prost operator in relatia cu clientii

Edited by lafayette, 30 May 2010 - 23:43.


#67
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,545
  • Înscris: 16.12.2006

View Postsmylle2u, on 30th May 2010, 22:45, said:

Iaca ca au aparut si spammerii de serviciu UPC, care cu serviciul lor quality au 7000 de abonati HD dupa aproape un an de la lansare. Daca RDS are nevoie de decodoare HD poate le cumpara de la UPC ca ei tot nu au cui vinde serviciul ;)
Sunt curios cati abonati vor avea RDS dupa un an pe HD.

RDS are un maaaare minus ca ii lipseste Telesportul unde se dau 4-5 meciuri in direct de la optiunea 2 din grupe. Cred ca am sa plang in perna ca nu pot vedea cele mai neinteresante meciuri de la Cupa Mondiala...
UPC are un mare plus ca nu difuzeaza Digisport si DigisportHD sa nu isi prosteasca abonatii cu atata fotbal prost din Liga 1, Primera Division, Premier League, Serie A si Bundesliga cu handbal, motogp, NBA si tenis ATP. Daca ar face-o cred ca nu ar mai iesi lumea din casa si ar promova sedentarismul. Bravo lor!

In ce conditii ofera megaoperatorul quality optiunea HD gratis?
Cat costa accesul la HD la UPC si cat costa la RDS?

tristete mare la concurenta, acus auzim plangeri ca siteul rds are fonturi prea mici sau ca decodoarele nu sunt in culoare mobilei sa se asorteze cu decorul...
corect smylle2u  :OK:

#68
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsmylle2u, on 30th May 2010, 22:45, said:

Daca RDS are nevoie de decodoare HD poate le cumpara de la UPC

cu ce bani le cumpara?
sediul si l-au amanetat de 2 ori..creditorii ii pandesc pe la usi..
inovatii gen taxe de mentenanta nu pot inventa la nesfarsit..

Edited by lafayette, 31 May 2010 - 00:42.


#69
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,545
  • Înscris: 16.12.2006
cine stie, poate cu aceeasi bani cu care au luat Premier League pe 3 ani cu 25 de milioane de euro !

sau cu aceeasi bani cu care vor lansa pre-pay !

#70
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
oau, mare lansare pre pay..
3 servere si 200 de cartele..

Premier league e cam ultimul event pe la ei...
drepturile ptr campionatul mondial le au pierdut in fata telesport..
Creditele bat la usa, actionarii isi vand actiunile, prin ungaria au pierdut sefia pe dth, in slovacia ii blameaza lumea ca vor sa " bucurestenizeze" si bratislava cu cabluri prin copaci.....rtc lanseaza hd pe satelit si pe iptv..sa mai zic?

asa cum am spus..au ramas ultimi pe segmentul hd..si au lansat o oferta din pix..
parerea mea ca receptoarele hd vor fi si mai greu de gasit..si nu din cauza ca se dau abonatilor..

Edited by lafayette, 31 May 2010 - 01:25.


#71
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Hai ma si te bucuri asa tare?
Iti dau grecii o felie mai groasa de salam ca sa-ti tocesti degetele in favoarea lor si sa pierzi timpul pe aici cand probabil ai altceva mai bun de facut ?

#72
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
da, ma bucur..
nu sunt fan rds...se vede nu?.... :bicycle:
grecia...aia sunt intr-o criza si mai mare decat la rcs..
hamutovski nu era un portar pe la steaua? ala de lua goluri de generic?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate