Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Stroke

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
creatza2

creatza2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.04.2010
Cine imi poate da exemple de STROKE puternice pe care le-a primit pana acum si sa-mi spuna in ce mod l-au afectat. Sau poate nu vi s-a intamplat voua, ci altor persoane. Daca vreti sa-mi raspundeti, chiar caut exemple...puteti vb si in general. Ce tipuri de stroke ati intalnit cel mai des?

Edited by creatza2, 14 May 2010 - 16:42.


#2
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Poate daca ne spui si ce e aia STROKE o sa primesti mai multe raspunsuri.

#3
creatza2

creatza2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.04.2010

View Postedy_3dz, on 14th May 2010, 18:28, said:

Poate daca ne spui si ce e aia STROKE o sa primesti mai multe raspunsuri.


In Analiza Tranzactionala un stroke este unitatea de baza a interactiunilor intre oameni. Stroke-urile sunt stimuli sociali absolut necesari si se manifesta in diferite feluri: un zambet, formele de salut, complimentele, imbratisarile, atingerile in diferite forme. Pe scurt, orice forma de interactiune in care unui omulet ii este recunoscuta si salutata existenta.

#4
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Si ce e analiza tranzactionala?
Fiindca pari a fi si sofer, cand esti injurat in trafic e vorba tot de un stroke? :o

Edited by altnume, 15 May 2010 - 09:39.


#5
creatza2

creatza2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.04.2010

View Postaltnume, on 15th May 2010, 10:38, said:

Si ce e analiza tranzactionala?
Fiindca pari a fi si sofer, cand esti injurat in trafic e vorba tot de un stroke? :o

Vb de stroke-uri puternice care te-au afectat cumva in viata, de la oameni care poate nu te asteptai...si pot fi si intamplari pozitive  nu neaparat negative.... nu cred ca o injuratura te afecteaza asa tare, de obicei nu-l cunosti pe acel sofer care te-a injurat, asa ca treci peste usor.

#6
acredus

acredus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.11.2004
creata2, mi se pare o intrebare absolut deplasata. Ca sa-ti dea cineva un raspuns la intrebarea asta ar fi trebuit sa faca macar un 1O1 in AT. Acum..sunt doua posibilitati: ori esti naiva ori vrei sa faci pe desteapta. Nici una din variante nu te avantajeaza in vreun fel.

#7
creatza2

creatza2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.04.2010

View Postacredus, on 16th May 2010, 14:53, said:

creata2, mi se pare o intrebare absolut deplasata. Ca sa-ti dea cineva un raspuns la intrebarea asta ar fi trebuit sa faca macar un 1O1 in AT. Acum..sunt doua posibilitati: ori esti naiva ori vrei sa faci pe desteapta. Nici una din variante nu te avantajeaza in vreun fel.


Nu sunt naiva si nici nu fac pe desteapta...poate face profa mea pe desteapta, dar eu nu. Tb sa-i scriu 3 exemple de STROKE puternice pe care le-am primit pana acum si in ce fel m-au afectat, si crede-ma ca habar nu am ce sa-i scriu. Incerc si eu sa inteleg despre ce e vb. Ma gandeam ca daca imi da cineva cateva exemple, sau stie cineva mai bine ca mine ce inseamna am sa inteleg si eu ceva.

#8
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Stroke mie-mi sugereaza numai un accident vascular cerebral. Nu vreau.

#9
alexisa

alexisa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.03.2010
nu stiu daca este bun exemplul pe care il scriu:
intr-o zi veneam spre casa cu o colega de la servici si colega mea s-a intalnit cu o vecina, o prof de muzica. Se grabea, doar ne-a salutat, iar mie mi-a spus:"daca cineva te enerveaza, evita-l" si a plecat. Nu o cunosteam si nu ma cunostea, dar sfatul ei mi-a prins bine, chiar aceam nevoie de ac sfat, cu toate ca nici nu am apucat sa vorbesc cu ea. S-a intamplat acum multi ani, dar mi-a ramas puternic in minte.

#10
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009
stroke'urile nu sunt in AT feedback'ul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate