Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Cum conectez eficient un receiver DIGI la 2 televizoare?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
belbody

belbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 20.08.2009

View PostAdCrys20, on 14th May 2010, 12:56, said:


O alta problema:


1. Am schimbat receiver-ul la sediul Digi, mi-a mers ieri si azi ... pana la ora 13, cand a cazut iar! Nu mai am semnal (din nou) pe RF out! (Este problema de cablare? Precizez ca de 3 ani nu am avut nici un fel de probleme)
2. Receiver-ul primit este parolat ... cum fac sa-l resetez ? (pt a scapa de parola si pentru rescanare programe) ??

1. Probabil cablul pe care il ai intre camere are un scurt undeva sau chiar televizorul la care merge acest cablu are o problema la intrarea RF. Probabil daca mai schimbi vreo 3 receptoare la fiecare din ele o sa se strice placa RF.
2. Parola e 0000.

Edited by belbody, 14 May 2010 - 16:09.


#20
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Mi-as fi dorit sa fie parola 0000 ... dar dupa 1h de butonat tot felul de numere, tot nu mi-a intrat nimic!

Am mai auzit 2 variante: sa apas P+ si P- concomitent pentru a isi face singur update de soft si astfel s-ar reseta. Am incercat .... dar apasand P+ si P- nu face absolut nimic.

A2a varianta: cei de la Digi au o parola tot din 4 cifre, care odata introdusa iti permite sa resetezi aparatul. Stie cineva ceva de genul?

#21
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
apesi cele doua butoane in timp ce esti pe programul antena3. nu sunt sigur ca resoftarea va face si resetarea parolei. cel mai bine te prezinti cu el la service, daca tot iti face si asta figuri, sa primesti altul.

#22
belbody

belbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 20.08.2009

View PostAdCrys20, on 14th May 2010, 16:53, said:

Mi-as fi dorit sa fie parola 0000 ... dar dupa 1h de butonat tot felul de numere, tot nu mi-a intrat nimic!

Am mai auzit 2 variante: sa apas P+ si P- concomitent pentru a isi face singur update de soft si astfel s-ar reseta. Am incercat .... dar apasand P+ si P- nu face absolut nimic.

A2a varianta: cei de la Digi au o parola tot din 4 cifre, care odata introdusa iti permite sa resetezi aparatul. Stie cineva ceva de genul?
Nasol atunci, 1234 ai incercat?
Vezi aici in functie de modelul exact de decodor cum se face update-ul la soft: http://digitv.ro/upd..._decodoare.html
La unele se face cu canal + si canal - la altele se face direct din meniu si sa fii pe frecventa care trebuie.
Legat de parola respectiva a celor de la service nu stiu nimic.

Edited by belbody, 14 May 2010 - 23:02.


#23
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

View Postbelbody, on 15th May 2010, 00:01, said:

Nasol atunci, 1234 ai incercat?
Vezi aici in functie de modelul exact de decodor cum se face update-ul la soft: http://digitv.ro/upd..._decodoare.html
La unele se face cu canal + si canal - la altele se face direct din meniu si sa fii pe frecventa care trebuie.
Legat de parola respectiva a celor de la service nu stiu nimic.

apesi +/- si menu odata; dupa 3 sec lasi -. iti intra un menu, si ai acolo parola pusa. poti sa o schimbi .

#24
patron

patron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 28.07.2010
Salut prieteni,am un decodor de la digi,cu o intrare dar fara nici o iesire ,cum fac sa leg al doilea tv?Am primit de la ei si un cablu cu mufe hdmi,iar decodorul are in spate mufa hdmi,dar am conectat prin acest cablu al doiles tv si nu merge,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate