Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Adobe Audition

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rafy96

rafy96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 24.08.2009
vreau sa inregistrez ceva in Adobe audition si dau doar de probleme.
Intru in multitrack , in track 1 introduc un negativ , in track 2 dau clik ,apoi record si apare asa. . Specific ca incerc inregistrarea cu un microfon de webcam , "poate ajuta la ceva specificatia asta".

#2
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010
E foarte clar, tu ai setat inregistrarea la 22050 Hz din soft iar placa de sunet merge la 44100 Hz. Selecteaza sesiunea noua la 44 100 HZ si va merge ca uns.

#3
cath

cath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.01.2011
Salut, as vrea sa stiu cum pot folosi Adobe Audition. Vreau sa inregistrez o melodie. Am microfon , instrumentale , versurile o sa fie. Stiu ca pot adauga efecte , etc. Mersi!

#4
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Asta e topic de audio.
In al doilea rand, ce vrei tu nu se face asa....simplu. In industria audio ca sa iasa ce auzi tu sunt echipamente de mii de euro. Daca ai un microfon de pc bagat intr-o placa audio on board nu se cheama chiar ca "ai microfon". Dar...din ce am inteles...tu vrei sa inregistrezi voce pe un negativ. Boon...nu am mai lucrat de mult in audition dar o sa incerc sa iti spun pe scurt cam ce ai de facut. cand deschizi audition ai multitrack view. Acolo poti suprapune mai multe fisiere audio. incarci negativul (instrumentalul) pe un track. Pe trackul urmator dai "arm for record"-e un buton cu R parca la fiecare track (vezi ca pe trackul cu negativul sa fie dezactivat) si dai record (punctul rosu de pe langa play). inregistrezi ce ai de inregistrat. Apoi, te uiti frumos pe la audio ca are buncar un tutrial foarte bun (ceva de genul "cum sa inregistram cu ce avem"). El foloseste Vegas cu Reaper daca bine imi amintesc. Nu ai nevoie de acele softuri...gasesti si in audition. Succes.

#5
cath

cath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.01.2011

View PostGady_paul, on 9th May 2011, 10:40, said:

Asta e topic de audio.
In al doilea rand, ce vrei tu nu se face asa....simplu. In industria audio ca sa iasa ce auzi tu sunt echipamente de mii de euro. Daca ai un microfon de pc bagat intr-o placa audio on board nu se cheama chiar ca "ai microfon". Dar...din ce am inteles...tu vrei sa inregistrezi voce pe un negativ. Boon...nu am mai lucrat de mult in audition dar o sa incerc sa iti spun pe scurt cam ce ai de facut. cand deschizi audition ai multitrack view. Acolo poti suprapune mai multe fisiere audio. incarci negativul (instrumentalul) pe un track. Pe trackul urmator dai "arm for record"-e un buton cu R parca la fiecare track (vezi ca pe trackul cu negativul sa fie dezactivat) si dai record (punctul rosu de pe langa play). inregistrezi ce ai de inregistrat. Apoi, te uiti frumos pe la audio ca are buncar un tutrial foarte bun (ceva de genul "cum sa inregistram cu ce avem"). El foloseste Vegas cu Reaper daca bine imi amintesc. Nu ai nevoie de acele softuri...gasesti si in audition. Succes.

Ok , mersi. O sa incerc.. Microfon are un prieten.. E un microfon de la o statie , e cat de cat bun.

#6
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Stimati utilizatori,

doresc sa folosesc softul acesta pentru a converti continutul unor casete audio vechi in format digital. Am la dispozitie un deck, casetele pe care le-am ascultat in copilarie si un notebook cu adobe audition CS6 instalat. Principiul de functionare cred ca il stiu (rulez caseta in deck, printr-un cablu RCA > Jack trimit sunetul in notebook si cu ajutorul softului il convertesc) . Probabil mai sunt particularitati pe care nu le stiu (capul de redare al deck-lui sa fie curat, cablul sa fie unul bun, o eventuala placa de sunet cu intrare audio, nicidecum intrarea de mic de la notebook) - despre astea imi spuneti voi. Ceeace nu stiu si vreau sa va rog pe voi sa ma ajutati , sunt setarile softului. Nu stiu nimic despre el, am facut o proba cu el asa cum sa instalat ... nu poti asculta asa ceva, tot fasaitul si sunetul de fundal al casetei il transpune in urechile mele. Ma poate ajuta cineva in directia asta?

Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate