Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Vene evidențiate

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
Am de ceva timp chestia asta și sunt curios dacă e ceva normal sau nu. Pe biceps, la ambele brațe, unde se freacă brațul de corp am o venă subțire și mov, neieșită în relief pe piele.
La fel am și pe picioare tot unde se freacă unul de celălalt același simptom, doar că aici sunt mai multe "valuri". La atingere nu se simt, dar sunt mov-roșiatice și au lungime de max 1cm și se repetă.
Dacă nu recunoașteți ce e, pun și poză.

#2
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
pune o poza te rog... nu inteleg foarte clar ce descrii... cred ca am idee despre ce e vorba da nu sunt sigur ca asta ar fi

#3
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
Ete pozele, nu-i o priveliște prea sexy :))
La temperaturi mai mici se observă mai bine.

Edited by balonash, 29 April 2010 - 19:20.


#4
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Îmi pare rău, dar acelea nu sunt vene. Sunt vergeturi. Ai crescut brusc în greutate?

#5
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
exact cum credeam si cum a zis antigen acelea sunt vergeturi.
se porduc atunci cand pielea este nevoita sa se largeasca foarte rapid(cum ar fi cand te ingrasi sau se dezvolta muschii faorte repede pt ca faci la sala sau ceva) si in cele din urma se rupe...
lafel am avut si eu sub umeri... inafara faptului ca sunt inestetice nu sunt nici un fel de pericol
din cate stiu trebuie sa te ungi cu vitamina A sau E nu mai stiu care pe zona aia si pielea se va regenera

google search "vergeturi" ...

#6
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Grija mare cu vitamina A. Faptul ca e o vitamina nu o face inofensiva, din contra. Desi face minuni cu pielea, are potential de agravare a problemelor pielii (inclusiv cancerigen) si pielea nu trebuie expusa la soare in timpul tratamentului, nici la peelinguri. Nu ca s-ar duce el sa-si faca un peeling chimic acuma sau la plaja dar e bine de stiut pentru toata lumea.

#7
balonash

balonash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 05.02.2009
Ce-i drept, am luat în greutate vreo 12 kg, de la  69kg la 81kg în 2-3 luni cât a fost mama acasă și n-am fost nevoit să-mi fac singur de mâncare. :))

#8
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 diorama, on 29th April 2010, 22:03, said:

Grija mare cu vitamina A. Faptul ca e o vitamina nu o face inofensiva, din contra. Desi face minuni cu pielea, are potential de agravare a problemelor pielii (inclusiv cancerigen) si pielea nu trebuie expusa la soare in timpul tratamentului, nici la peelinguri. Nu ca s-ar duce el sa-si faca un peeling chimic acuma sau la plaja dar e bine de stiut pentru toata lumea.

... adica daca ai asa ceva pe tine nu ai voie sa mergi la plaja ? sau daca ai inceput un tratament dinala cu vitamina a ?

#9
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Cred ca am fost destul de clara. Vorbeam de vitamina A data pe piele. In stare pura sau amestecata in alte maglavaisuri (de exemplu femeile care-si fac tot felul de masti acasa si in care pun si niste vitamina A). In momentul in care o folosesti, pielea trebuie protejata de soare - fie nu te expui, fie folosesti creme cu factor de protectie ridicat.

#10
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010

 balonash, on 30th April 2010, 06:27, said:

Ce-i drept, am luat în greutate vreo 12 kg, de la  69kg la 81kg în 2-3 luni cât a fost mama acasă și n-am fost nevoit să-mi fac singur de mâncare. :))

ce dulcel ai fost
m-ai facut sa rad :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate