Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

solutie internet

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008
Am nevoie de o solutie de internet wireless(router+modem), cu toate ca o sa fie intr-un singur loc. E destul de aproape de centrul Timisoarei, dar nu am acces la o solutie cu fir. Ma intereseaza foarte mult stabilitatea vitezei, adica viteza stabila la 1mb, trafic inclus cat mai mult, pretul sa fie undeva la 20 euro tva inclus. Ce optiuni as avea? Va multumesc anticipat.
L.E.: Digi Net Mobil nu ma multumeste (stick usb), cand merge bine... cand foarte prost, zapp la fel face (z040- ab 10,79 euro). Momentan testez Orange Home Pack 18 si mi se pare ca merge ok (ce-i drept il am doar de o zi). Astept sugestii.

Edited by rebbelul, 19 April 2010 - 16:05.


#2
sorina21

sorina21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.12.2008

View Postrebbelul, on 19th April 2010, 16:47, said:

Am nevoie de o solutie de internet wireless(router+modem), cu toate ca o sa fie intr-un singur loc. E destul de aproape de centrul Timisoarei, dar nu am acces la o solutie cu fir. Ma intereseaza foarte mult stabilitatea vitezei, adica viteza stabila la 1mb, trafic inclus cat mai mult, pretul sa fie undeva la 20 euro tva inclus. Ce optiuni as avea? Va multumesc anticipat.
L.E.: Digi Net Mobil nu ma multumeste (stick usb), cand merge bine... cand foarte prost, zapp la fel face (z040- ab 10,79 euro). Momentan testez Orange Home Pack 18 si mi se pare ca merge ok (ce-i drept il am doar de o zi). Astept sugestii.


La Romtelecom ai intrebat ?sau RAdiocom( e mai ok decat solutia de la Romtelecom dar nu va fi la fel de ieftin)

#3
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 25.11.2006
Internetul mobil nu o sa fie niciodata stabil, depinde de prea multi factori externi.
Daca netul de la Zapp la 3,1 nu te-a multumit, ai putea incerca, daca se v-a lansa azi asa cum se zvoneste pe forum internetul mobil de la Cosmote pe platforma 3G a Zapp si din cate s-a scris pe aici o sa aibe 21,6 viteza in Timisoara. O sa poti lua cu 20 eur 20 giga trafic, deci se incadreaza in cerintele tale. Incearca prin magazinele Cosmote sau Germanos si spune-ne si nou ce ai rezolvat.

Edited by 13YTe, 21 April 2010 - 09:04.


#4
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008
nu m-a multumit zappul si rds nu in sensul ca 3,1 nu e destul, nici macar nu am nevoie de atat.... 1m, chiar si 512 imi e destul, doar ca degeaba imi merge mie acum cu 3m si in orele de varf cu 5kb, daca mi-ar merge tot timpul la 512 as fi multumit.

#5
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 25.11.2006

View Postrebbelul, on 21st April 2010, 16:42, said:

nu m-a multumit zappul si rds nu in sensul ca 3,1 nu e destul, nici macar nu am nevoie de atat.... 1m, chiar si 512 imi e destul, doar ca degeaba imi merge mie acum cu 3m si in orele de varf cu 5kb, daca mi-ar merge tot timpul la 512 as fi multumit.
Cei de la Cosmote se lauda ca au marit capacitatile de transport, asta inseamna ca ar trebui sa mearga bine, insa dupa cum ii stim pe verzi sunt foarte superficiali si tare imi e ca au dat o vopsea verde pe gardurile zapp sa aibe cum sa se laude cu o retea 3G. Poti incerca la ei in magazine sa vezi cum merge pe 21,6 nu trebuie neaparat sa cumperi, intra de mai multe ori in magazinele lor daca le ai in drum la ore diferite in magazine diferite si vezi cum se comporta, daca te satisfac... Oricum solutiile mobile nu sunt garantate, dar daca spui ca nu ai alte variante la dispozitie, cred ca asta ar fi singura varianta care sa-ti implineasca cerintele, daca nu e buna, nu vad cum altfel ai putea sa o rezolvi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate