Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Noul tip de contract RDS

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postmaistoru, on 18th April 2010, 21:12, said:

calculatorul nu a fost gratuit. ai platit lunar 10 lei in plus timp de 3 ani fata de abonamentul standard. trebuie sa mai platesti si 30euro ( sau usd ) ca sa fii propietarul.
Am platit respectiva suma. E proprietatea mea acum

View Postmaistoru, on 18th April 2010, 21:12, said:

ai fost multumit de fiberlink acesti 3 ani? atunci nu cred ca este vreo problema sa mai ramai alaturi de noi inca 16 luni.
Si da si nu. Sunt o multime de lucruri care m-au deranjat, alte care au fost ok. Ma irita insa acest gen de abordare.
De ce ar fi ok sa il prelungesc 16 luni. Poate peste 6 luni apare o oferta super. De ce sa fiu legat de voi pe 16 luni ?
Deci, este o mare problema. Este contra unei concurente decente, dupa parerea mea, desigur.
Personal, cred ca o sa reclam la oficiul concurentei. Nu pot sa emit judecati de valoare daca este sau nu corect.
Mie mi se pare profund incorect, si ma enerveaza.

View Postmaistoru, on 18th April 2010, 21:12, said:

nu ai fost multumit? platesti cei 30 euro, reziliezi, gasesti un alt provider. caz rezolvat.
am platit cei 30 de euro.
Si exact asta fac, sap sa vad ce alternative am.

Si repet, este bine ca opinia publica sa stie despre noutatea RDS, contractul pe 16 luni bagat pe gat.
Sau, asa cum foarte bine te-ai exprimat, poti sa te cari. Este exact ce am auzit si la relatii clienti, si la agentii vostrii din casierii.
E bine ca atitudinea asta RDS ( si respectul fata de clienti implicat de ea) sa fie cunoscuta de cati mai multi oameni.

#38
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Păi se știa de cam o săptămână. Când am pus o poză cu noua ofertă de pe tv am și spus că s-ar putea să se treaca de la 15 la 16 luni.

#39
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postkineceler, on 18th April 2010, 21:18, said:

A... îmi aduc aminte. Păi de când ai deschis tu discuția aia cu oferta cu calculatorul... credeam că ai reziliat deja. Ideea este că fiind sigur că vrei să treci la 39 lei și nu să reziliezi nu văd de ce ar mai conta că ești la perioadă. De obicei vrei fără perioadă contractuală când știi că stai 1,2,3,4,5,6,7 luni pe un serviciu.
P.S. Deci până la urmă prelungirea ar putea să fie pe 12 luni iar cele 4 luni gratuite să fie în afara prelungirii, la sfârșit. Nu ar fi același lucru? Probabil că unii ar fi mai mulțumiți că scrie 12 luni în loc de 16. Sau ar ptea să fie fără prelungire iar dacă ești clientul lor în ultimile 12 luni să primești apoi 4 luni gratuite.
Am inca RTC in test, dar nu despre asta vorbim.
Chestia este ca nu vreau sa continui sa platesc 2 provideri. La unul o sa renunt, inca nu stiu care.

Continui insa sa fii off topic, si sa deturnezi discutia.
Prelungirea nu este pe 12 luni + 4 gratuite. Este pe 16 luni, platite toate. (nici o oferta sau promotie in aceste 16 lun)
Te-as ruga insistent, daca ai ceva de spus, sa spui.
Daca esti insa neinformat pe subiect, decent este sa te abtii sa postezi.

#40
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Da, ai dreptate. Nu iau apararea nimanui. Tot ce vreau sa zic, este ca pentru MINE PERSONAL, RDS a fost cea mai buna alegere, dupa ce m-am perindat pe la altii si am tot testat.
Problema e ca dintre cei rai, sa alegem pe cel mai putin rau.
Altfel ma enervam la Orange pe vremea cand aveam abonament de 12 euro si mergea ca porcu si era filtrat prin proxy, si altfel ma enervez pe RDS, cand stiu ca, cu banii pe care ii dadeam intr-o luna la Orange imi platesc 3 luni la RDS si mai imi raman si de o bere

pe 16 luni am semnat si eu.

#41
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postkineceler, on 18th April 2010, 21:29, said:

Păi se știa de cam o săptămână. Când am pus o poză cu noua ofertă de pe tv am și spus că s-ar putea să se treaca de la 15 la 16 luni.
intre timp s-a trecut.
Personal mi se pare un abuz, doar pt ca trec de la 49 de lei, la 39 de lei, pastrand acelasi serviciu de fapt, sa fiu obligat sa prelungesc pe 16 luni.

#42
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostDornan, on 18th April 2010, 21:29, said:

Prelungirea nu este pe 12 luni + 4 gratuite. Este pe 16 luni, platite toate. (nici o oferta sau promotie in aceste 16 lun)
Da, cu luni gratuite este la servicii nou instalate.

View PostDornan, on 18th April 2010, 21:31, said:

Personal mi se pare un abuz, doar pt ca trec de la 49 de lei, la 39 de lei, pastrand acelasi serviciu de fapt, sa fiu obligat sa prelungesc pe 16 luni.
Păi știi... este o OFERTĂ. Nu este nimic obligatoriu. Dacă vrei o accepți, dacă nu o declini. Poți/puteai să reziliezi instant când s-a terminat treaba cu calculatorul. De ce nu ai făcut-o e treaba ta.

Edited by kineceler, 18 April 2010 - 20:34.


#43
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View PostIuliutz, on 18th April 2010, 21:31, said:

Da, ai dreptate. Nu iau apararea nimanui. Tot ce vreau sa zic, este ca pentru MINE PERSONAL, RDS a fost cea mai buna alegere, dupa ce m-am perindat pe la altii si am tot testat.
Problema e ca dintre cei rai, sa alegem pe cel mai putin rau.
Altfel ma enervam la Orange pe vremea cand aveam abonament de 12 euro si mergea ca porcu si era filtrat prin proxy, si altfel ma enervez pe RDS, cand stiu ca, cu banii pe care ii dadeam intr-o luna la Orange imi platesc 3 luni la RDS si mai imi raman si de o bere

pe 16 luni am semnat si eu.
Corect. Eu am trecut la RDS, dupa ce acum 4 ani si ceva RTC m-a scos din sarite cu o multime de chestii.
Este o chestie de principiu, ma enerveaza ca imi baga contractul de 16 luni pe gat.

Fara mizeria asta, mergeam bine merci inainte cu RDS-ul, in ciuda unei multimi de mici mizerii care m-au deranjat. Acum nu mai sunt asa sigur, am testat deja un alt provider. Plusuri si minusuri, desigur.

#44
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostDornan, on 18th April 2010, 21:34, said:

Fara mizeria asta, mergeam bine merci inainte cu RDS-ul, in ciuda unei multimi de mici mizerii care m-au deranjat. Acum nu mai sunt asa sigur, am testat deja un alt provider. Plusuri si minusuri, desigur.
Deci te-ai hotărât, renunți la serviciile lor? Pe când rezilierea? Că nu merge așa să tot ameninți odată la două săptămâni. Trebuie să iei măsuri.

Edited by kineceler, 18 April 2010 - 20:37.


#45
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
daca nu va convin ofertele unui operator, mergeti la altul. duuh. economie de piata.
iar daca vreti doar sa va plangeti, exista topic dedicat.
pt ca in rest, e doar flame.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate