Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

HOVER CUV facelift

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#109
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View Postcostypaval, on 15th June 2010, 12:45, said:

Voposphere ,te rog sa ma "ierti"ca sunt zgarcit si am platit 23000 euro pentru HOVER .Imi pare "rau " ca functioneaza bine si sunt multumit de masina. Cand o sa inebunesc din cauza fiabilitati si a calitati o sa fi primul care afla.

Daalos a pus  -http://www.ancap.com.au/results/356/ -crezi ca australieni sunt in cardasie cu chinezi?

Ai grija ca poate Daalos te lasa sa-i testezi masina , el are Hover , dar tu il lasi sa o testeze pe a ta ?

Voposphere de ce esti asa de inversunat impotriva HOVERULUI si a propietarilor de Hover ,ia avut masina si ti-a facut zile fripte , crezi ca esti "mai superior " decat noi?

Cand spui chinezesc implica o pacalea - inseamna ca trebuie sa arunci tot ce ai "electronice" in casa si ceva piese din masina ta.

sub nici o forma nu sunt inversunat impotriva posesorilor , adica a voastra. Din cate am vazut pe aici sunteti cu adevarat dedicati si sub nici o forma nu mi permit sa am ceva cu voi. nu am exprimat niciodata inversunare impotriva voastra , nu am jignit , nu am injurat pe nimeni.

sunt inversunat chinezismelor. cam atat. nu suport nesimtirea cu cara copiaza tot si nu suport calitatea indoielnica a tuturor produselor lor. urasc faptul ca tot ce produc se strica repede si ca orice produs al lor e o copie a unuia european , japonez sau american. urasc lipsa de originalitate si urasc faptul ca Fiat de exemplu investeste milioane de euro in un produs doar ca niste chinezi sa copieze cu nerusinare.

asa ca oricat a ti spune , nu o sa cred niciodata ca Hover are licenta de la Isuzu , nici daca chinezii vin cu un contract. Pur si simplu nu prezinta nici 1% credibilitate. Au fost atat de nesimtiti incat au facut un film in o piscina si au spus ca au ajuns in spatiu. Asa ca la credibilitate 0.

Cu cea mai mare placere fac test drive cu masina lui Dallos. Si cu cea mai mare placere il las sa faca test drive cu masina mea.

PS: ce s a scris cu testele nu cred

#110
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007
eu subscriu cele spuse de colegul de mai sus

@daalos,tot degeaba pui acele linkuri,pana nu o sa fie testata de euro ncap poti sa pui ce linkuri doresti
@costypaval,nu a zis nimeni ca esti zgarcit,insa eu iti recomand sa te mai urci si in alte suv-uri de 23k euro,mie mi se pare absurd sa dau ataia bani pe o masina si sa nu am esp,cel putin 6 airbag si mai ales sa fie chinezeasca si pe benzina;cum sa dai ataia bani cand sunt atatea oferte ???

nu stiu din ce an este masina ta,insa cat crezi ca valoreaza?

#111
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
OFF - TOPIC

Pentru ca multi fac misto de china, pun un linck cu "amaratii" de chinezi:

http://stirileprotv....dia_id=60423409

Cine nu este interesat, sa nu se uite!

#112
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Dupa cum ai vazut si tu in reportaj, chinezii bogati conduc Porsche, Audi si BMW, iar doamna profesoara de balet avea un lacetti hb. In plus, tot ea povesteste cum, in 20 de ani, au ajuns chinezii de la cutii de carton fara macar un wc, la zgarienori.... cam prea brusca trecerea.
Eu zic sa-i lasam putin sa se mai maturizeze. Acum fac masini cu tehnologie veche de 20-30 de ani, peste vreo 10 ani poate ii ajung pe europeni, si apoi poate ii chiar intrec, insa mai e pana atunci

#113
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postclaud20012, on 24th June 2010, 09:31, said:

Dupa cum ai vazut si tu in reportaj, chinezii bogati conduc Porsche, Audi si BMW, iar doamna profesoara de balet avea un lacetti hb. In plus, tot ea povesteste cum, in 20 de ani, au ajuns chinezii de la cutii de carton fara macar un wc, la zgarienori.... cam prea brusca trecerea.
Eu zic sa-i lasam putin sa se mai maturizeze. Acum fac masini cu tehnologie veche de 20-30 de ani, peste vreo 10 ani poate ii ajung pe europeni, si apoi poate ii chiar intrec, insa mai e pana atunci
Chinezii sunt practici si fabrica doar ce se cere pe piata, in cativa ani vor fabrica doar electrice daca alea se vor cauta...

#114
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
A inceput comercializarea in Italia a noului Model Hover 5.
Poate se hotarasc sa-l aduca si la noi.

http://www.greatwall...r-immagini.html

Fata de modelul anterior au lucrat bine la exterior si interior, in plus au imbunatatit si directia/suspensia.

Pentru cei care nu au incredere in testele C-NCAP, este afisat pe situl oficial al A-NCAP rezultatul testului - 4*.
GWM  a inceput de anul trecut exportul si in Australia.
http://www.ancap.com...ord.aspx?Id=356

Rezultatul la test este unul bun, comparativ cu cel al unor marci de traditie de pe piata - 4* - Kia Sorento, Mitsubishi Challenger, Audi Q7, Land Rover Discovery3, Mercedes Benz M-class, Mitsubishi Pajero, Nissan Pathfinder, Jeep Grand Cherokee, Land Rover - Range Rover, Toyota Landcruiser, Lexus RX330, Nissan Patrol (3*) etc.

Attached Files

  • Attached File  H5.pdf   22.21K   9 downloads

Edited by daalos, 19 July 2010 - 12:02.


#115
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007
noi asteptam testele oficiale

#116
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007

View Postdaalos, on 14th June 2010, 19:16, said:

Crush Test A-NCAP - echivalentul Australian al E-NCAP SI C-NCAP, care confirma testele deja realizate!

http://www.ancap.com.au/results/356/
................................................................................
.......................
Este un subiect de AUTONEWS, nu de bascalie si facut misto sau versus!

Am mai propus - deschideti un subiect separat, unde sa criticati cat vreti aceasta marca, dar obiectiv, cu dovezi concrete!


View Postdaalos, on 15th June 2010, 12:24, said:

"In the similar SUV sold in Australia, Toyota Rav4, Hyundai Tucson and Nissan X-Trial have got 4 stars in ANCAP test, the 4 stars performance of X240 has shown the good safety performance of China vehicles to Australia consumers."

Poate inveti sa citest - si intelegi(?) ca nu este vorba doar de C-NCAP - teste au mai facut si altii...

http://www.gwm.com.c...ews/100529a.htm
http://www.ancap.com.au/results/356/

...sau ai sa pretinzi ca si astia abia s-au dat jos din copaci???  :wacko:

si daca ai trecut cu vederea:

http://forum.softped...m...t&p=8316973
................................................................................
.......................


View Postionut_ionut, on 19th July 2010, 13:12, said:

noi asteptam testele oficiale

NU este "destul" de oficial???


Se comercializeaza noul model H6 pe motorina :

Attached Files



#117
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007
nu ancap sau alte mizerii de genul ci euroncap

asteptam si preturile cu interes,la fel si norma de poluare

#118
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Postionut_ionut, on 24th April 2010, 21:45, said:

hai bre cum sa dai 20k euro pe hover cand cu 21500 iti iei Tiguan 4x4 tsi sau cu 13700 Duster 4x4 1.6 16v

si ce sa faci,sa dai 20k euro si dupa 3ani sa iti iei putin peste un sfert
Si cand te gandesti ca tiguanu saracu e tot chinazerie. (doar cu locul nasterii- adica la ei se fabrica)

Din pacate, pentru mine, eu inca nu am avut un (1) lucru chinezesc, original din china, conceput de un chinez, care sa fie si bun la ceva. Desi majoritatea obiectelor care ne inconjoara vin din china sunt 2 posibilitati : daca este "made in china" dar scrie pe el Adidas , Sony,  Nokia etc, va fi ok, un lucru normal.
Daca va scrie Adibas, Sonnyo, sau Mokia, poti sa te caci pe ele.
Lucru valabil si la masini.

Mie filmuletul asta mi se pare edificator ... un occidental in China, detinator de SUV chinezesc you tube

Edited by tfmercedez, 29 September 2010 - 12:27.


#119
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View Posttfmercedez, on 29th September 2010, 12:24, said:

Si cand te gandesti ca tiguanu saracu e tot chinazerie. (doar cu locul nasterii- adica la ei se fabrica)

Din pacate, pentru mine, eu inca nu am avut un (1) lucru chinezesc, original din china, conceput de un chinez, care sa fie si bun la ceva. Desi majoritatea obiectelor care ne inconjoara vin din china sunt 2 posibilitati : daca este "made in china" dar scrie pe el Adidas , Sony,  Nokia etc, va fi ok, un lucru normal.
Daca va scrie Adibas, Sonnyo, sau Mokia, poti sa te caci pe ele.
Lucru valabil si la masini.

Mie filmuletul asta mi se pare edificator ... un occidental in China, detinator de SUV chinezesc you tube

am mai vazut clipul ala demult...

masina aia e aceiasi ca hoverul... o chinezarie... ieftina si proasta

am vazut un Mercedes cobra cu 1 milion de kilometrii... mergea ca uns... ceea ce fac chinezii sunt mizerii.. batai de joc

#120
costypaval

costypaval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 26.02.2009
voposphere ai dreptate... da numai  in privinta mercedesului

Edited by costypaval, 30 September 2010 - 20:28.


#121
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View Postcostypaval, on 30th September 2010, 21:25, said:

voposphere ai dreptate... da numai  in privinta mercedesului

ai dreptate... masinile chinezesti sunt renumite pentru fiabilitatea si siguranta lor... sunt sigur ca si hover face parte acolo...

#122
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007

View Posttfmercedez, on 29th September 2010, 13:24, said:

Si cand te gandesti ca tiguanu saracu e tot chinazerie. (doar cu locul nasterii- adica la ei se fabrica)

Din pacate, pentru mine, eu inca nu am avut un (1) lucru chinezesc, original din china, conceput de un chinez, care sa fie si bun la ceva. Desi majoritatea obiectelor care ne inconjoara vin din china sunt 2 posibilitati : daca este "made in china" dar scrie pe el Adidas , Sony,  Nokia etc, va fi ok, un lucru normal.
Daca va scrie Adibas, Sonnyo, sau Mokia, poti sa te caci pe ele.
Lucru valabil si la masini.

Mie filmuletul asta mi se pare edificator ... un occidental in China, detinator de SUV chinezesc you tube

tiguanul chizerarie ? de cand ?

#123
costypaval

costypaval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 26.02.2009
De fapt aici se vorbeste despre HOVER 5 , nu?

Attached Files



#124
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdaalos, on 14th April 2010, 15:59, said:

Astia de la Cuv, hover craft big wall, schimba emblema/ sigla mai ceva ca baietii de la Dacia /renault ? Fiecare model are alta sigla?
Zilele trecute am vazut pe strada un "SUV" care avea pe emblema un K int-un cerc. Dar nu era Kia, si capota avea niste gauri care semanau prea mult cu liniile BMW. Nu stiu daca era SangYong, sau altceva

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate