Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LCD Samsung C650

- - - - -
  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#991
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
ma bucur ca inca mai citesc oamenii acest topic si vreau sa ma ajutati si pe mine un pic daca se poate:in primul rand programul samsung pc share manager,l-am descarcat de pe site-ul samsung dar imi bat capul de aseara cu el si nu pot sa vad filmele din calculator pe tv.pentru el trebuie sa ma conectez la router prin cablu?sau din tv trebuie sa fac vreo setare? il deschid,dau din tv allshare dar zice ca nu gaseste nici un dispozitiv.apoi am descarcat un program android:Flipps HD care imi da clipurile din telefon pe tv dar si ala imi spune ca nu gaseste nici un dispozitiv.tot lipasa unui cablu intre router si tv?aveti vreo idee?merci!

#992
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004
Ti s-a raspuns mai sus, uite:

 jorj_c, on 04 noiembrie 2013 - 20:59, said:

nu are wireless integrat,te poti conecta la router prin cablu.
Pune un cablu intre router si televizor si o sa mearga! Eu folosesc Samsung PC Share Manager si sunt destul de multumit de el.

#993
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
Am pus cablu dar nu merge. Îmi spune ceva de ping gateway și sa verific conexiunea cablului sau sa contactez furnizorul de internet. Routerul vede TV - ul, dar invers nu.

#994
xdelphi

xdelphi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2012
Ultimul firmware (3018.1) pentru Samsung 40" C650 LCD TV se gaseste aici:
    http://www.samsung.c...KXXU-downloads#
Se apasa pe "Firmware", in stanga paginii, apoi se downloadeaza fisierul si se dezarhiveaza pe un stick USB.

Stie cineva daca acest model (40" C650 LCD TV) merge cu CI+ (Common Interface Plus) de la RDS?
Stiu ca se vad canalele HD, ma intereseaza daca merg si canalele codate: HBO, cineMax... etc.

#995
sofer_amator

sofer_amator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.08.2009

 xdelphi, on 27 noiembrie 2013 - 21:55, said:

Ultimul firmware (3018.1) pentru Samsung 40" C650 LCD TV se gaseste aici:
http://www.samsung.c...KXXU-downloads#
Se apasa pe "Firmware", in stanga paginii, apoi se downloadeaza fisierul si se dezarhiveaza pe un stick USB.

Stie cineva daca acest model (40" C650 LCD TV) merge cu CI+ (Common Interface Plus) de la RDS?
Stiu ca se vad canalele HD, ma intereseaza daca merg si canalele codate: HBO, cineMax... etc.
Merg sigur eu am CI+ de la RDS.

#996
xdelphi

xdelphi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2012
Efectele updatelui la firmware 3018.1:
- aplicatii internet: se misca mai repede (oricum nu cred ca o sa le folosesc, dar daca le folosesc o sa ma enervez mai putin)
- imagine TV: nu vad diferente
- sunet: nu vad diferente
- DLNA (wireless): nu e nici o imbunatatire.

#997
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
După acest update merge aplicația de Yahoo? De la ultimul update iar nu mergea.

#998
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Și încă ceva. Trebuie rescanate programele?

#999
xdelphi

xdelphi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2012
Dupa update-ul la firmware 3018.1:
- Programele nu trebuie rescanate.
- Aplicatia Yahoo nu merge (nu stiu daca inainte mergea)

#1000
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Nu merge nici pe 3015, pe 3011 sau cât era înainte mergea.

Edited by adrian81, 13 December 2013 - 08:18.


#1001
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
acest tv are certificat CI+?Se poate folosi Digi Smart Cam de la RDS pe el?am verificat pe site-ul rds si acolo imi spune ,,Televizorul tau nu este certificat CI+,,.dar zice ca lista se actualizeaza si sa verific in manualul tv-ului.problema este ca eu nu il mai am.

#1002
sofer_amator

sofer_amator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.08.2009

 imhotep7, on 09 ianuarie 2014 - 13:32, said:

acest tv are certificat CI+?Se poate folosi Digi Smart Cam de la RDS pe el?am verificat pe site-ul rds si acolo imi spune ,,Televizorul tau nu este certificat CI+,,.dar zice ca lista se actualizeaza si sa verific in manualul tv-ului.problema este ca eu nu il mai am.
se poate folosi sigur daca erai mai atent vedeai ca am mai raspuns tot pe aceasta pagina putin mai in sus !

#1003
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010

 sofer_amator, on 09 ianuarie 2014 - 14:38, said:

se poate folosi sigur daca erai mai atent vedeai ca am mai raspuns tot pe aceasta pagina putin mai in sus !

merci frumos.chiar nu am vazut ca ai scris tu mai sus.

#1004
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Apelez la voi ca vad ca nu mai gasesc o optiune in meniu.

Pe scurt, aveam problema cu diacriticele din EPG (pe cablu digital RCS). Am schimbat tara din Romania pe Polonia si acum e totul ok, sunt afisate si diacriticele la EPG, dar, nu gasesc in meniu sa schimb fusul orar GMT. Stiu ca puteam sa setez GMT + 2 ore si aveam EPG fara decalaj. Acum, pentru ca la tara am Polonia am ora CET pe TV si EPG-ul este decalat cu o ora.

De unde naiba selectez fusul orar ? Daca fac o scanare noua observ ca imi apare la ora Automat si Manual, iar in manual scrie ca la Automat ar trebui sa pot sa selectez si Fusul Orar, da vad ca la mine nu apare ...

Acum 3 cand am cumparat TV-ul si am setat la tara Romania parca imi aduc aminte ca m-a lasat sa setez si decalaj GMT. :)

#1005
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008
Poti modifica daca selectezi automat,pe manual nu poti selecta opiunea aceea.O sa scanez si eu pe Polonia sa vedem ce zice.Este posibil sa nu poti modifica tocmai din cauza ca este pe Polonia, desi mi se pare ciudat.

LE: Mda nu mai apare optiunea aceea.Deci egal cu zero, revin la vechea setare.

Edited by doru_manda, 14 January 2014 - 18:56.


#1006
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Da, am revenit si eu la Others.

Am citit cu atentie manulul si nu te lasa pe toate tarile sa selectezi fusul orar.

Asa ca daca il pun pe Polonia am EPG cu diacritice, dar, e decalat cu o ora.

Asa ca am revenit si eu la vechea setare.

#1007
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 11.08.2007
Salut.
Am ceva probleme cu tv-ul,mai exact sunt momente cand nu pot sa-l opresc,se stinge si imediat se aprinde singur,si apas pe butonul off de la telecomanda poate si de 4 ori si se tot aprinde si pana la urma se opreste.
Ce poate fi?

#1008
inu123

inu123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 16.07.2006
Are cineva idee de unde pot lua aplicatia voyo ca sa o instalez pe un 40C650 ?
Ei spun ca nu e suportata ..dar as vrea sa incerc .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate