Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

"Zeus" ia telefoane, Boc ia microfoane cu japca

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
115 răspunsuri în acest subiect

#109
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.445
  • Înscris: 05.08.2006

 dragospas, on 14th April 2010, 16:31, said:

Servilismul abosolut si Lipsa de verticalitate NU sunt niste vorbe in vant ...la orice pas gasim astfel de specimene,pentru ca,prin instinctul primar de supravietuire simt ca asta este singurul criteriu judecat de partidul de guvernamant,pentru a avansa in cariera.Avem dovezi peste tot depre astfel de indivizi cu astfel de calitati si chiar persoane inteligente cu pretentii de intelectuali se prostitueaza in acest fel.

Problema lui Boc nu este faptul ca nu a reusit sa dea afara pe cei 400 de mii de bugetari angajati "cica" de Tariceanu...problema lui este ca si in guvernarea lui nu a reusit sa stopeze angajarile,astfel ca anul trecu ,in plina guvernare Boc cheltuielile bugetare au crescut cu 8%.Problema lui este ca nu reuseste sa opreasca declinul economic ,pentru ca ,asa cum a spus si Zeus ,nu au un program de reforma anticriza....astfel incat ,pe primele doua luni ale acestui an,deficitul bugetar a ajuns la 1,1% din PIB ...consemnand in acest fel primul an dupa nu mai putin de 10 ani in care la inceputul anului nu era inregistrat deficit.

Impotenta acestui guvern este cvasicunoscuta si chiar daca unii au memoria scurta tin sa le aduc aminte despre rusinoasa nota cu care a fost apreciata prestatia guvernului pe anul trecut de o prestigioasa universitate vest-europeana.Stiu ca este dureros pentru unii care au investit sperante si sentimente in promisiunile lui Boc &co cu "obligatia de a face",stiu ca deziluzia este mare si ca permanentul contact cu realitatea doare ...dar trebuie sa va treziti odata si odata si sa recunoasteti greselile cat inca mai este timp si tara nu este indatorata excesiv si bagata in faliment...avem obligatia sa mai lasam ceva si pentru copiii si nepotii nostri.

Guvernand in acest mod, va fi floare la ureche pentru PSD sa castige alegerile locale si parlamentare din 2012,compromitand ideea de guvernare de dreapta multi ani de acum inainte.

Ai inceput chiar sa crezi in minciunile servite pe tava, iata cum lucreaza realitatea and stuff, prin repetare se construieste un nou adevar.

Pe scurt pt ca am mai avut discutia asta de cateva zeci de ori: renumita universitate europeana era de fapt un cerc al unor studenti --iar nota era data la un fel de colocviu--pana si Crin a renuntata la argumentul asta, i-a atras atenia un moderator de la realiatatea si a renuntat...:))

Cheltuileile bugetare au crescut cu 8% pentru ca acelasi Tariceanu a crescut saariile bugetarilor si pensile in a doua jumatate a lui 2008....iarasi am discutat zeci de ori

In schimb, daca anul asta cresc cheltuileile bugetare...atunci Boc nu si-a atins tinta.

Iar partea cu deficitul....asa e daca a avut Tariceanu deficit in boom economic, nu ai cum sa ai din excedent pe criza.

#110
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.377
  • Înscris: 07.08.2006

 GeorgeM, on 14th April 2010, 10:04, said:

Boc este cel mai bun PM pe care l-am avut de la revolutie incoace.
Sa mori tu ? Stiam ca etnobotanicele sunt interzise...cea mai mare cretinitate spusa ca o injuratura impotriva celor purtatori de creier... :coolspeak:

 GeorgeM, on 14th April 2010, 16:52, said:

Ai inceput chiar sa crezi in minciunile servite pe tava, iata cum lucreaza realitatea and stuff, prin repetare se construieste un nou adevar.
Poti sa-mi dai cateva exemple de realizatori de la realitatea anti-basescu ? Eu iti dau exemplu intreaga redactie incepand cu Turcescu...ca pupinbasei,activisti de partid in toata regula.

 GeorgeM, on 14th April 2010, 16:52, said:

Iar partea cu deficitul....asa e daca a avut Tariceanu deficit in boom economic, nu ai cum sa ai din excedent pe criza.
Asadar reiau : 1,1% din PIB deficit pe primele doua luni ale anului 2010,in conditiile centurii de siguranta de la FMI si alte "centuri" de la banci romanesti si straine...stiu ,Tariceanu este de vina ...si Dinu Patriciu. Cine ziceai ca este intoxicat ?

 GeorgeM, on 14th April 2010, 16:52, said:

Cheltuileile bugetare au crescut cu 8% pentru ca acelasi Tariceanu a crescut saariile bugetarilor si pensile in a doua jumatate a lui 2008....iarasi am discutat zeci de ori
Accepti totusi de la un umil "intoxicat" informatia ca guvernul boc a marit pensiile in cursul anului 2009 cu 5,5% ?De ce au fost marite? pentru ca liberalii nu le marisera destul?...stiu ,din cauza lui Tariceanu  :coolspeak:

Poti sa-mi spui cine a acceptat introducerea tuturor sporurilor in salariul de baza ,facand imposibila rediscutarea acestor sporuri ?

Editat de dragospas, 14 aprilie 2010 - 16:22.


#111
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.187
  • Înscris: 05.11.2006

 dragospas, on 14th April 2010, 17:07, said:

Cine ziceai ca este intoxicat ?
Noi suntem intoxicati de moguli si comunisti, de fapt Basescu si Boc au ridicat tara asta din mocirla in care-au lasat-o pesedeii si peneleii. Este evident progresul pe care-l face Romania. Io zic ca le mai trebuie vreo doua cincinale si iesim de tot din criza, asa ca nu mai comentati, perturbati activitatea binevoitorilor care ne explica realizarile guvernului pedelacheu.

#112
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.616
  • Înscris: 05.11.2009

 dragospas, on 14th April 2010, 17:07, said:

Sa mori tu ? Stiam ca etnobotanicele sunt interzise...cea mai mare cretinitate spusa ca o injuratura impotriva celor purtatori de creier... :coolspeak:


Poti sa-mi dai cateva exemple de realizatori de la realitatea anti-basescu ? Eu iti dau exemplu intreaga redactie incepand cu Turcescu...ca pupinbasei,activisti de partid in toata regula.


Asadar reiau : 1,1% din PIB deficit pe primele doua luni ale anului 2010,in conditiile centurii de siguranta de la FMI si alte "centuri" de la banci romanesti si straine...stiu ,Tariceanu este de vina ...si Dinu Patriciu. Cine ziceai ca este intoxicat ?


Accepti totusi de la un umil "intoxicat" informatia ca guvernul boc a marit pensiile in cursul anului 2009 cu 5,5% ?De ce au fost marite? pentru ca liberalii nu le marisera destul?...stiu ,din cauza lui Tariceanu  :coolspeak:

Poti sa-mi spui cine a acceptat introducerea tuturor sporurilor in salariul de baza ,facand imposibila rediscutarea acestor sporuri ?
si totusi nea dragose cum e cu universitatea si titlurile alea?  :thumbup:

#113
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005

 GeorgeM, on 14th April 2010, 16:52, said:

...
Cheltuileile bugetare au crescut cu 8% pentru ca acelasi Tariceanu a crescut saariile bugetarilor si pensile in a doua jumatate a lui 2008....iarasi am discutat zeci de ori

...

Si in 2009 pensia minima la 350 de lei cine a crescut-o? tariceanu nu? :lol:

#114
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.123
  • Înscris: 24.04.2008

 GeorgeM, on 14th April 2010, 15:41, said:

Servilismul abosolut si Lipsa de verticalitate sunt niste vorbe in vant, fara vreo sustinere decat dorinta de jignire. Nu asa functioneaza institutiile statului, nu in termenii astia.
Nu exista in concret vreo dovada a unei asemnea aprecieri morale.

"Întotdeauna partidul a ținut cont de părerea și opiniile exprimate de Traian Băsescu și probabil o să fie o discuție și despre chestiunea asta (n.a: votul la pachet al celor patru prim-vicepreședinți PD-L ar semnifica nașterea unei "gășculițe" la conducerea formațiunii). S-ar putea ca primul care va reacționa și veți spune că respectă tot ce spune președintele Băsescu, ceea ce așa e, ar putea fi chiar Emil Boc, care să spună: ?Dom'le, știți ce? ! Eu nu vreau să vin cu patru alături de mine?", a spus miercuri Berceanu.

Daca o spuneau televiziunile mogulilor rai mai ziceam si eu ca este o mare teapa, dar asa ....? :notangel:

Editat de GTA-FT, 15 aprilie 2010 - 08:02.


#115
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.138
  • Înscris: 27.03.2003

 GeorgeM, on 14th April 2010, 16:52, said:

Ai inceput chiar sa crezi in minciunile servite pe tava, iata cum lucreaza realitatea and stuff, prin repetare se construieste un nou adevar.

Pe scurt pt ca am mai avut discutia asta de cateva zeci de ori: renumita universitate europeana era de fapt un cerc al unor studenti --iar nota era data la un fel de colocviu--pana si Crin a renuntata la argumentul asta, i-a atras atenia un moderator de la realiatatea si a renuntat... :) )

Cheltuileile bugetare au crescut cu 8% pentru ca acelasi Tariceanu a crescut saariile bugetarilor si pensile in a doua jumatate a lui 2008....iarasi am discutat zeci de ori

In schimb, daca anul asta cresc cheltuileile bugetare...atunci Boc nu si-a atins tinta.

Iar partea cu deficitul....asa e daca a avut Tariceanu deficit in boom economic, nu ai cum sa ai din excedent pe criza.

Georgel, zi-o draga pe bune; e dezastru sau nu e ? (atentie ca rom ax era de alta parere, si-i dau citatul)

Daca e dezastru(io nu zic ca ar fi, da' nah...), cine-i de vina ?

Aia care vor sa palmeze sarea si poshtele ? Rusii ? Comunistii ? Iliescu & Nastase ? Ieuropenii cu papion ? :w00t:

P.S. Cumva new entry astia, Blaga-Videanu-Berceanu ? :w00t:

#116
magallahes

magallahes

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 247
  • Înscris: 14.04.2010

 Delano, on 14th April 2010, 20:52, said:

..de fapt Basescu si Boc au ridicat tara asta din mocirla in care-au lasat-o pesedeii si peneleii. Este evident progresul pe care-l face Romania. Io zic ca le mai trebuie vreo doua cincinale si iesim de tot din criza..
asa e

Acusi, acusi (pe la sfarsitul anului) incep si disponibilizarile bugetarilor (anuntate la ..inceputul lui 2009  :) ), asa ca ceva-ceva vor scadea si cheltuielile publice -cel putin asa speram.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate