Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

"Zeus" ia telefoane, Boc ia microfoane cu japca

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
115 replies to this topic

#73
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006
Dati un exemplu in care presa s-a adresat in mod jignitor presedintelui sau premierului, ca tot ziceti ca-i injura.

#74
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006

 Kint, on 8th April 2010, 22:53, said:

Prietene am vazut LIVE intrebarile adresate lui Clinton ..
si p-alea adresate lui Nixon le-ai vazut tot live ? erau la fel de respectuase ?

#75
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
În Italia un jurnalist a fost luat la pumni de ministrul apărării că i-a pus ceva întrebări incomode lui Berlusconi.
În România îi mare scandal că i-a luat microfonul din mână s-arate care televiziune îi acuzată.

 dragospas, on 7th April 2010, 17:11, said:

Ok...ne-ai prezentat articolul de lege. Poti sa ne spui si ce informatia a fost prezentata incorect ?
Băsescu are cancer în stadiu final și va muri în curând.
Mircea Geoană a câștigat alegerile prezidențiale.

#76
deont_olog

deont_olog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2010

 scheleton, on 8th April 2010, 22:55, said:

si p-alea adresate lui Nixon le-ai vazut tot live ? erau la fel de respectuase ?

nu trebuie sa luam ce e rau de la alti

#77
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 Kint, on 8th April 2010, 22:53, said:

Prietene am vazut LIVE intrebarile adresate lui Clinton despre relatia cu Monica si erau perfect respectuoase!
A fost un singur jurnalist care in cadru organizat l-a intrebat pe Clinton despre relatia cu Monica
L-a intrebat respectuos de cateva ori aceeasi intrebare: "ati avut relatii sexuale cu Monica?" la care el a raspuns de fiecare data ca "nu am avut relatii nepotrivite cu acea persoana"...ala care il intreba nu ii spunea " boule, stim i-ai tras-o, recunoaste"
Pt a respecta adevarul spune aici ce intrebare adresata lui Clinton nu a fost respectuasa!
Prietene, i-ai auzit tu vreodata pe  unul dintre cei trei amintiti (Jay Leno, David Letterman, Jon Steward) sa-l injure pe Bush?
Una e sa ridiculizezi cu zambetul pe buze pe cineva cum au facut cei trei si alta e sa-i injuri !

Prietene, ceeace ai vazut sa chemat conferinta de presa ceeace este cu totul alta mincare de peste.
Arata-mi si mie unde un angajat al Trustului Intact sau Realitatea Catavencu la injurat pe boc_keman sau marinel'?
Iar intrebarea era "ai avut sau nu relatii sexuale cu monica"? Pai cum isi permite un jurnalist sa intrebe pe primul om din stat/cel mai puternic om din lume asa ceva huh? Nesimtire si tupeu dom'le. Cind au intrebat-o pe madam udrea ce cauta la 1 noaptea la Cotroceni au sarit toti "deontologii" de fund in sus :rolleyes:

#78
deont_olog

deont_olog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2010

 active95, on 9th April 2010, 02:51, said:

Prietene, ceeace ai vazut sa chemat conferinta de presa ceeace este cu totul alta mincare de peste.
Arata-mi si mie unde un angajat al Trustului Intact sau Realitatea Catavencu la injurat pe boc_keman sau marinel'?
Iar intrebarea era "ai avut sau nu relatii sexuale cu monica"? Pai cum isi permite un jurnalist sa intrebe pe primul om din stat/cel mai puternic om din lume asa ceva huh? Nesimtire si tupeu dom'le. Cind au intrebat-o pe madam udrea ce cauta la 1 noaptea la Cotroceni au sarit toti "deontologii" de fund in sus :rolleyes:

tu nai stat nici o data pana noaptea tarziu la servici? poate nuti place sa muncesti de loc si astepti sa se faca 4 sa o tai acasa

de injurat au injurat ca la usa cortului

poate asa va place voua sa se injure da mie numi place ca eu sunt civilizat si daca ai observat pot sa discut civilizat si cu argumente nu ca voi

Edited by deont_olog, 09 April 2010 - 01:56.


#79
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 deont_olog, on 9th April 2010, 02:53, said:

tu nai stat nici o data pana noaptea tarziu la servici? poate nuti place sa muncesti de loc si astepti sa se faca 4 sa o tai acasa
de injurat au injurat ca la usa cortului
poate asa va place voua sa se injure da mie numi place ca eu sunt civilizat si daca ai observat pot sa discut civilizat si cu argumente nu ca voi

Daca nu imi insusesc sfaturile pedeliste vezi nu stiu cum este sa muncesc noaptea tirziu la servici si a doua zi sa ma incurc in explicatii (ba ca am fost sa returnez o carte ba ca am fost sa spal masina :lol:)
Da un link, un file, ceva ca dovada ca au injurat ca la usa cortului. :rolleyes:

#80
deont_olog

deont_olog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2010

 active95, on 9th April 2010, 02:59, said:

Daca nu imi insusesc sfaturile pedeliste vezi nu stiu cum este sa muncesc noaptea tirziu la servici si a doua zi sa ma incurc in explicatii (ba ca am fost sa returnez o carte ba ca am fost sa spal masina :lol:)
Da un link, un file, ceva ca dovada ca au injurat ca la usa cortului. :rolleyes:

poate era ceva secret
tu crezi ca acoloi ca la magazin? acolo nu poti zice tot ce faci sau ceai facut

#81
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 deont_olog, on 9th April 2010, 03:02, said:

poate era ceva secret
tu crezi ca acoloi ca la magazin? acolo nu poti zice tot ce faci sau ceai facut

Am inteles. Dovezi in sprijinul afirmatiei " il injura ca la usa cortului" ZERO, multumesc, urmatorul :lol:

#82
deont_olog

deont_olog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2010

 active95, on 9th April 2010, 03:07, said:

Am inteles. Dovezi in sprijinul afirmatiei " il injura ca la usa cortului" ZERO, multumesc, urmatorul :lol:
nui destul ca i-l critica de dimineata pana seara?
unde ai vazut in alta parte sa isi critice presedintele care e cel mai mare om in stat si care el stie ce e mai bine pentru popor nu niste amarati de microfonari

de ce nu pot sa fie impartiali si sa prezinte si realizarile?

am baut eu acuma cateva beri dar tot gandesc mai bine ca voi

mie si de aia i-mi place Domnul Basescu pentru ca cand e de baut bea cand e de dansat danseaza cand e de condus conduce cand e de batut cu pumnu in masa bate cand e de facut treaba face cand e de facut dreptate face
astai omu din popor care nu face pe domnisoara
vrei sa punem o domnisoara in locul lui sa planga daca se dau moguli la ea? eu nu

Edited by deont_olog, 09 April 2010 - 02:20.


#83
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 deont_olog, on 9th April 2010, 03:13, said:

nui destul ca i-l critica de dimineata pana seara?
unde ai vazut in alta parte sa isi critice presedintele care e cel mai mare om in stat si care el stie ce e mai bine pentru popor nu niste amarati de microfonari
de ce nu pot sa fie impartiali si sa prezinte si realizarile?
am baut eu acuma cateva beri dar tot gandesc mai bine ca voi
mie si de aia i-mi place Domnul Basescu pentru ca cand e de baut bea cand e de dansat danseaza cand e de condus conduce cand e de batut cu pumnu in masa bate cand e de facut treaba face cand e de facut dreptate face
astai omu din popor care nu face pe domnisoara
vrei sa punem o domnisoara in locul lui sa planga daca se dau moguli la ea? eu nu

La americani am vazut sa-l critice, sa-l ridiculizeze. Fiindca nu am chef la aceasta ora cauta pe google despre George W. Bush
Cu tot respectul, lasa-i pe "altii......" blah, blah, blah. Ai zis ca il injura constant ceeace inseamna ca ai auzit sau ai citit un cuvint, propozitie, fraza undeva in care era injurat. Adu-o ca dovada sa o vada si ochii mei.
Spre deosebire de tine eu am trait sub ceausescu asa ca cunosc melodia " cel mai bun, cel mai perfect" :rolleyes:

#84
deont_olog

deont_olog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2010

 active95, on 9th April 2010, 03:44, said:

La americani am vazut sa-l critice, sa-l ridiculizeze. Fiindca nu am chef la aceasta ora cauta pe google despre George W. Bush
Cu tot respectul, lasa-i pe "altii......" blah, blah, blah. Ai zis ca il injura constant ceeace inseamna ca ai auzit sau ai citit un cuvint, propozitie, fraza undeva in care era injurat. Adu-o ca dovada sa o vada si ochii mei.
Spre deosebire de tine eu am trait sub ceausescu asa ca cunosc melodia " cel mai bun, cel mai perfect" :rolleyes:

nul poti compara pe bush cu Domnul Basescu, ala era prostanac si radeau toti de el
pe Domnul Basescu i-l injura pentru ca vad ca e mai bun decat ei decat toti si de aceia are multi dusmani
dusmani au numai oamenii valorosi
si eu am multi dusmani care nu ma inghit pentru ca vad ca sunt mai destept si mai cu bani ca ei si daca ma enervam si ma ambitionam puteam sa fac si facultate asa ma ducea capu

#85
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
S-a rezolvat situatia conflictuala, exact cum am sugerat intr-un post anterior:

Biroul Permanent Național al PDL a hotărât ca democrat-liberalii să nu mai participe la dezbaterile organizate de Realitatea TV și Antena 3, acuzând modul în care cele două cele două posturi de televiziune prezintă activitatea Guvernului și formațiunii.  :thumbup:

Vedeti ce simplu era? Poate ca asta era si motivul gestului copilaresc al lui Boc? Imediiat va primi cadou, in primetime la TVR, o emisune serioasa, ca sa instiinteze natiunea despre tot ce tine de guvernare (mai putin despre contractele sau actele aditionale cu statul al firmelor potentatilor zilei, despre intelegerile secrete cu organismele internationale, etc.). Si pina la urma nu este nici o pierdere, caci nu am prea vazut in ultima vreme la acele televiziuni rauvoitoare si lipsite complet de deontologie, vreun reprezentant adevarat, cu functie in partidul prezidential, ci doar niste buni de gura din esaloanele inferioare.

Edited by GTA-FT, 09 April 2010 - 06:48.


#86
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005

Quote

caci nu am prea vazut in ultima vreme la acele televiziuni rauvoitoare si lipsite complet de deontologie, vreun reprezentant adevarat, cu functie in partidul prezidential, ci doar niste buni de gura din esaloanele inferioare.
De ce oare?
Las că s-a întâmplat și la alții, doar că nici măcar la fair & balanced nu cred că a fost nevoie să își ceară scuze obama că vorbea când l-a întrerupt reporteru care era acolo ca să-l asculte presupun nu să-i țină morală. S-ar putea să mă înșel că nu sunt reporter...

BTW clona asta oloagă chiar era amuzantă, din păcate a insistat.

Edited by Anjin`, 09 April 2010 - 07:18.


#87
sext

sext

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 28.12.2009
"Boc ia microfoane cu japca". Ce titlu cretin.

#88
thetheo

thetheo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 16.07.2009

 Delano, on 7th April 2010, 21:59, said:

N-o sa vina Boc la antene, nu merge decat acolo unde emisiunea e aranjata dinainte.
dovada?

#89
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,144
  • Înscris: 20.12.2007

 thetheo, on 9th April 2010, 20:51, said:

dovada?
Parca Cristoiu povestea cum statea Badea pe o canapea si asculta indicatiile pretioase in timp ce-si mirosea subtiorile.
Mai era o secventa cu Stan care , nestiind ca deja incepuse transmisia directa il intreba pe Gadea : iti place ce i-am zis sau ce o sa-i zic , nu mai retin exact. Personajele de acolo fac aceeasi emisiune de atatia ani incat nici nu mai au nevoie sa-si exerseze replicile. Pana si cei care se uita la Sinteza stiu foarte bine ce o sa zica unul sau altul indiferent ca se vorbeste de pretul benzinei sau de sanii Ebei.
Parerea mea este ca trebe sa schimbe formatul emisiunii nu de alta dar i-au adus lui Basescu prea multe voturi cu stilul actual de a face emisiunea.

Edited by Kokoshmare, 09 April 2010 - 19:59.


#90
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 11.03.2007

 deont_olog, on 9th April 2010, 02:13, said:

unde ai vazut in alta parte sa isi critice presedintele care e cel mai mare om in stat si care el stie ce e mai bine pentru popor nu niste amarati de microfonari

in Romania anilor `80?

mie si de aia i-mi place Domnul Basescu pentru ca cand e de condus bea cand e de dansat conduce cand e de facut dreptate bate cu pumnu in masa cand e de facut treaba danseaza
scuze pentru modificari!

Edited by fum, 09 April 2010 - 20:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate