Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Numai aici despre decodor R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
sultanu1965

sultanu1965

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.01.2010

 tcdr, on 10th June 2012, 21:33, said:

..... cererea fost facuta in Craiova !
Sunt din Craiova.am luat al doilea HD la o luna de la prima solicitare si la o saptamana de la a doua (asta ca nu am raspuns la telefon cand am fost sunat de RDS dupa prima solicitare) ,asa ca cine vrea gaseste (am doua SD si doua HD).Inca nu a ajuns Rds sa roage fiecare abonat cu aparatura dar nu sut nici atat de indiferenti precum ii prezinta fani altori operatori pe aici

#74
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,543
  • Înscris: 16.12.2006
tcdr, uite ca se poate :)

revino cu un telefon in call-center!

#75
mihai92ro

mihai92ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 17.04.2008
Stie cineva ce acte imi trebuie la mine sa achizitionez un decodor de la rds ? Trebuie sa platesc si niste bani cand il iau ?

#76
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010
Buletinu'...
Nu iti trebe bani, decat daca doresti sa il cumperi, caz in care cel SD este 150 RON. In cazul chiriei, sumele vin pe factura.

Edited by cristi0304, 19 September 2012 - 13:11.


#77
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Salutare,

Am primit 3-4 telefoane de la RDS cum ca trebuie sa-mi dea un STB SD gratis ca am pachetul Extra. I-am refuzat politicos de fiecare data spunandu-le ca am un tv cu dvb-c si ca nu am ce sa fac cu el, daca era HD eram interesat. Ieri ma trezesc cu un nene la usa care mi-l pune in brate si-mi spune ca e obligat sa scape de el, ca vor fi lucrari, ca nu stiu ce canale se vor coda si ca trebuie sa-l i-au.
L-am luat pana la urma la insistentele agentului, intrebarea e, ce sa fac cu el ???

#78
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Să-l legi la televizor, ce altceva!Posted Image  Eşti figură, zău aşa!
Fă rost de un splitter, îl montezi pe cablu şi pleci din el şi la televizor şi la STB. Pe intrarea de cablu vei vedea toate canalele HD (mă rog, cele necriptate) şi pe intrarea Scart (de la STB) o să poţi urmări canalele SD din pachetul Extra la care eşti abonat! Altfel, de ce te-ai mai abonat la Extra...? Câţiva lei pentru splitter şi vreo juma' de oră de lucru...asta-i tot! Baftă!

#79
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Nu cred sincer ca se merita deranjul, sa mai intind niste cabluri, o telecomanda in plus...pt 2-3 canale criptate in plus pe care oricum nu le urmaresc.
Am scanate atat grila analogica cat si cea digitala inclusiv canalele HD cu tuner-ul televizorului si e suficient.

Singura pierdere este SuperOne ...mai invatam si eu ceva strigaturi noi Posted Image

Apropo , activarea card-ului din STB cum o fac, online, telefonic ??? O sa-l fac cadou socrilor care au crt !

Edited by Maverick27, 20 September 2012 - 13:02.


#80
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,543
  • Înscris: 16.12.2006
Online sau telefonic. Esti din Brasov nu ?

Edited by catalinman, 20 September 2012 - 13:18.


#81
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Da BV....pt un STB digital tb. sa fac cerere sau la mereg la noroc la casierie ?

#82
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,543
  • Înscris: 16.12.2006
Daca te referi la STB HD cel mai bine suna intai in call-center si verifica daca se afla pe stoc.

#83
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
am facut contract tv digital extra+net f2+telefonie - dupa 2 zile au venit baietii de la rds si au tras firele. am luat si stickul din caserie, dar stb nu aveau nicaieri in bucuresti. s-a inregistrat o sesizare la relatii cu clientii si cica o sa ma sune cineva cand aduc echipamente.
pot face ceva sa primesc mai repede un stb ? dau telefon in fiecare dimineata  si aflu in ce caserii se aduc echipamente ? dau o spaga cuiva ?
problema e ca abonamentul nu e pe numele meu si am inteles ca nu pot lua eu stb-ul doar cu procesul verbal de instalare si actele de identitate ale titularului. eu am ceva timp sa alerg din caserie in caserie si sa stau la ceva cozi, titularul contractului nu prea.
exista un stb mai bun ? pot sa aleg ceva ?

ma intereseaza stb SD.

Edited by vlad2006, 27 September 2012 - 06:42.


#84
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Există un singur tip de STB SD şi se numeşte Humax +C. E bun. Varianta cealaltă ar fi un Hyundai, dar astea nu sunt noi, nu cred că se dau la abonaţii "proaspeţi"...Posted Image
Iar ca să-l primeşti mai repede...statul pe capul lor se dovedeşte (statistic...) a fi cea mai bună metodă...! Baftă!

#85
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Salut

Am montat STB-ul si am dat o scanare,  iar pe unele canale apare eroarea:
"Smartcardul se initializeaza cu un alt decodor"

Am sunat la call-centre-ul RDS si mumu'...ocupat total !
Ce pot  face in continuare ???

Edited by Maverick27, 05 October 2012 - 15:46.


#86
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Poţi să faci activarea cartelei şi pe site: http://www.rcs-rds.r...digi-tv-satelit . Nu-ţi face probleme că scrie "pentru satelit", merge frumos şi pentru cablu. Baftă!

#87
Maverick27

Maverick27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 29.09.2006
Merci..dar,

Am facut si asta acum o saptamana si nimic...i-am dat dupa rescanare, revenire la setarile din fabrica si la fel !

#88
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Ar fi trebuit să meargă...verifică în casierie dacă s-a înregistrat contractul, sau insiști în continuare la telefon. Nu trebuie să repeți revenirea la setările din fabrică, nu are de-a face cu inițializarea cartelei de acces.

#89
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,067
  • Înscris: 19.07.2005
Salut,
Stiti cumva, pot prinde canalele HD free to air printr-un decodor SD pe un televizor cu suport DVB-C?

#90
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004
@vj_Heaven
Daca TV-ul tau stie DVB-C MPEG4 atunci poti sa pui un splitter si de acolo conectezi si STB-ul SD si TV-ul.
Astfel canalelel Free to Cable o sa poti sa prinzi direct cu tuner-ul TV-ului, iar restul de canale prin STB

Edited by szjozsef, 14 October 2012 - 16:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate