Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Numai aici despre decodor R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
AndreaCD12

AndreaCD12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2010

Quote

Postare plăcută! Aici, vom vorbi despre decodoarele Digi cablu S.D.

Este practic imposibil de accesat un decodor digi la sediul societatii RDS RCS Brasov.
E extrem de jenant de telefonat acolo in fiecare zi, evident degeaba.

Exista alta posibilitate de procurare a unui decodor?

Edited by megafanro, 20 March 2012 - 16:11.
UP.


#2
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007
La mine , in iasi nici nu stiam ca exista , au venit ei si l-au adus la usa pt ca aveam abonamentul cel mai mare asa a zis  !

#3
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
in constanta dupa multe telefoane si plimbari la sediu central rcs am reusit sa iau un decodor.am fost trecut pe o lista de asteptare si m-au sunat cand au fost in caserie.

#4
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View PostAndreaCD12, on 31st March 2010, 08:57, said:

Este practic imposibil de accesat un decodor digi la sediul societatii RDS RCS Brasov.
E extrem de jenant de telefonat acolo in fiecare zi, evident degeaba.

Exista alta posibilitate de procurare a unui decodor?


Esti din Brasov ? Daca da cred ca vei lua un decodor din Aprilie eu am unu deja
da mi l-a dat la sfarsitul lui Februarie

#5
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View PostAndreaCD12, on 31st March 2010, 08:57, said:

Este practic imposibil de accesat un decodor digi la sediul societatii RDS RCS Brasov.
E extrem de jenant de telefonat acolo in fiecare zi, evident degeaba.

Exista alta posibilitate de procurare a unui decodor?
poate te ajuta un insider RDS care intra pe forum.
catalinman, aranjezi un stb la brasov?

#6
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007
La Arad, de 1 luna de cand se dau receptoare HUMAX si HYUNDAI, cel putin aici la casieria din Vlaicu, s-au dat in fiecare zi receptoare, deci au avut incontinuu stocul asigurat! In fiecare zi vedeam, lume cu ”cutia magica” iesind sub brat!

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View PostRaduceanu, on 31st March 2010, 15:51, said:

poate te ajuta un insider RDS care intra pe forum.
catalinman, aranjezi un stb la brasov?
din pacate nu, nu am putere decat pe bucuresti si ilfov :)

totusi, in brasov s-au mai dat, ii recomand sa mai caute, eventual sa se informeze pe forum inainte !

#8
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Postaresdmh, on 1st April 2010, 13:50, said:

Am fost ieri in sucursula Rds din Auchan Titan Bucuresti sa intreb de conserve si.....am dat peste o tanti draguta care mi-a spus clar ca din cauza creizei nu se mai achizitioneaza nimic si ca sunt oameni care au semnat ptr ele si asteapta de anul trecut din septembrie. Asa ca daca va gandeati cumva ca o sa aveti in acest secol conserve de la Rds....mai bine achizitionati un tv cu dvb-c si gata, iar cand o sa codeze toate posturile tv un dreambox si ati rezolvat si aceata problema.

cam astea ar fi vestile de la casierii. criza.

#9
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005

View Postcatalinman, on 31st March 2010, 19:47, said:

din pacate nu, nu am putere decat pe bucuresti si ilfov :)

totusi, in brasov s-au mai dat, ii recomand sa mai caute, eventual sa se informeze pe forum inainte !

ma ajuti si pe mine cu un decodor in bucuresti? :D

sunt compatibile si cu canalele HD?

#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
te ajut, dar imediat dupa Sarbatori sunt plecat din Bucuresti, ajung in delegatie la Ploiesti  :D

asa ca nu saptamana ce urmeaza,abia cealalta saptamana !

stb-urile actuale nu stiu MPEG 4, asa ca nu o sa vezi posturi HD, o sa vezi toata grila, mai putin canalele HD :)

#11
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postcatalinman, on 4th April 2010, 21:37, said:

te ajut, dar imediat dupa Sarbatori sunt plecat din Bucuresti, ajung in delegatie la Ploiesti  :D

asa ca nu saptamana ce urmeaza,abia cealalta saptamana !

stb-urile actuale nu stiu MPEG 4, asa ca nu o sa vezi posturi HD, o sa vezi toata grila, mai putin canalele HD :)

frumos gest din partea ta !

#12
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View PostShieu, on 4th April 2010, 23:25, said:

frumos gest din partea ta !
:)

#13
ajax13

ajax13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.01.2005
Catalin , poate ma ajuti si pe mine -
Tot incerc fara succes sa fac rost de un receptor pentru Digi-Cablu si sa-mi schimb abonamentul cu unul Extra insa nu gasesc pe la nici o casierie din Bucuresti si am intrebat pe la cateva

Multumesc mult

#14
Langsdorff

Langsdorff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.04.2010
Bună ziua!

Într-adevăr, nu prea se găsesc decodoare Digi. M-am hotărât să trec și eu pe televiziune digitală prin cablu, deoarece astfel pot recepționa și posturi germane. Eu sunt din București. Am fost la două puncte de vânzare și mi-au spus că momentan nu au decodoare și că să revin prin mai-iunie. Am dat telefon și la RCS RDS și mi-au spus că momentan nu mai au decodoare pe stoc și nu se știe când vor veni.

Trebuie să mă înscriu pe o listă de așteptare și să mă anunțe ei când sosesc decodoarele?

Dar.. decodoarele nu se pot procura și din altă parte (legal vorbind, bineînțeles)? Direct de la furnizorul RCS... sau nu știu... . Că s-ar putea ca în mai-iunie să vină doar câteva, să se epuizeze repede și să fie iar nevoie să aștept... pâna în august-septembrie, de ce nu :lol: .



Din câte am citit mai sus, am înțeles că pe forum intră și insideri RDS care mă pot ajuta?


Mulțumesc anticipat :)

#15
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View PostLangsdorff, on 10th April 2010, 00:01, said:

Bună ziua!

Într-adevăr, nu prea se găsesc decodoare Digi. M-am hotărât să trec și eu pe televiziune digitală prin cablu, deoarece astfel pot recepționa și posturi germane. Eu sunt din București. Am fost la două puncte de vânzare și mi-au spus că momentan nu au decodoare și că să revin prin mai-iunie. Am dat telefon și la RCS RDS și mi-au spus că momentan nu mai au decodoare pe stoc și nu se știe când vor veni.

Trebuie să mă înscriu pe o listă de așteptare și să mă anunțe ei când sosesc decodoarele?

Dar.. decodoarele nu se pot procura și din altă parte (legal vorbind, bineînțeles)? Direct de la furnizorul RCS... sau nu știu... . Că s-ar putea ca în mai-iunie să vină doar câteva, să se epuizeze repede și să fie iar nevoie să aștept... pâna în august-septembrie, de ce nu :lol: .



Din câte am citit mai sus, am înțeles că pe forum intră și insideri RDS care mă pot ajuta?


Mulțumesc anticipat :)
Se pot procura din comert dar nu este indicat pentru ca atunci cand grila digitala se va coda nu mai ai ce face cu el. Vei avea nevoie de cel dat de ei impreuna cu o cartela.

#16
Langsdorff

Langsdorff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.04.2010
Hmm...dar se vor mai da vreodată? Sau voi aștepta până prin septembrie ca să aflu că serviciul nu mai este deloc disponibil...

#17
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View PostLangsdorff, on 10th April 2010, 23:19, said:

Hmm...dar se vor mai da vreodată? Sau voi aștepta până prin septembrie ca să aflu că serviciul nu mai este deloc disponibil...

Daca scoate HBO de pe analogic , logic ca vor incepe si distribuirea stb uriilor pentru clientii cu Exta + sau Baza +
ca altfel le-ar sari toti clientii in cap.

#18
chirvasamar

chirvasamar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2009

View Postcatalinman, on 4th April 2010, 21:37, said:

te ajut, dar imediat dupa Sarbatori sunt plecat din Bucuresti, ajung in delegatie la Ploiesti  :D

asa ca nu saptamana ce urmeaza,abia cealalta saptamana !

stb-urile actuale nu stiu MPEG 4, asa ca nu o sa vezi posturi HD, o sa vezi toata grila, mai putin canalele HD :)


Salut!
ma poate ajuta cineva cu referire la functionarea decodoarelor digi (hyundai)?
Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate