Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7712 replies to this topic

#5401
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014
Se poate face un clasament cu primele 3 oferte top oferite la retentie?

#5402
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur ca se poate. Dar cine sta sa citeasca cele 300 pagini?

Totusi fara un screenshot cu o factura, ar scrie multi ca primesc bani de la Vodafone doar sa fie clienti. ;)

Edited by dorin_2k, 29 April 2021 - 19:28.


#5403
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Pot eu sa fac o sinteza, sigur sunt alti 3 colegi care au oferte mai bune decat mine, in cativa ani de cand urmaresc evolutia ofertelor cam asta a rezultat.
Asadar eu nu mai sunt pe podium, posibil sa fi fost acum vreo 3 ani.

#5404
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
6€ e top. Au câțiva 6€ dar diferă opțiunile și numărul de echipamente.
Acum prețul e in €, nu în lei.

#5405
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Ba nu, e in euro doar pentru cei care au contracte noi.
Eu am contract vechi, sub 33 de lei.
Contează cate ai de o anumită suma, degeaba ai doar net la 2 euro în absența altor servicii, nu poți spune că e top deși 2<6.
Era cineva care a obținut doar net la câțiva lei, pentru backup, el având alt furnizor principal.

#5406
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
Acum prețul e in € la cele renegociate.  Asta am vrut sa spun.
Suma de plată finala e la toți în lei.
Dar serviciile apar la contractelr noi in €. Și în funcție de curs, variază și finalul in lei.

#5407
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postmaximator, on 27 aprilie 2021 - 21:20, said:

Am cerut fidelizare si mi sa spus ca la pretul care il aveam 35 lei pentru tv maxim si internet de 500 si 2 receivere nu mai imi poate oferi reducere. Am depus cerere reziliere pentru motivul: la rds primesc 12 luni reducere si internetul pe partea de upload mult mai buna (plus intreruperi ale internetului la vodafone). Mai aveam cateva zile si faceam cele 30 zile sa se rezilieze si am fost sunat si mi-a propus oferta asta sau daca nu  1 euro serviciu de internet ori tv. Apropo mai aveam perioada contractuala 10luni.

Au mentionat ceva de vreo "taxa de reziliere" pentru cele 10 luni ramase din contract?

#5408
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014

View Postcristi712, on 02 mai 2021 - 11:36, said:



Au mentionat ceva de vreo "taxa de reziliere" pentru cele 10 luni ramase din contract?

Nu mi-a fost ceruta nici o taxa de reziliere, din moment ce nu era stabil internetul plus ca aparatul horizon trebuia resetat ca sa pot vedea in reluare si am sunat si am spus ca nu sunt multumit se servicii si am primit o oferta mult mai buna de la rds. Ma sunat aceeasi persoana de vreo 3 ori cu prima oferta de 30 lei si am refuzat si a spus ca inainteaza relizierea apoi la 30 min ma sunat alta persoana cu oferta asta...

#5409
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
Va salut!
Am mai spus-o si cu alta ocazie, nu stiu ce "talente" aveti voi de obtineti asa ceva... ca eu sunt abonatul lor din 1993 si retentii din astea cum aveti voi... n-am prins!
Nu sunt un ofticat sau "unghie-n gat" dar ma doare ca voi... si cu contracte in derulare si relativ mai "tineri" in retea, obtineti oferte de invidiat, cu zeci de recivere,toate pachetele si pachetelele... mai au sa va dea ei bani sa ramaneti abonati... chiar nu inteleg!
Mi-au mai explicat dintre DVS. sa fiu "ferm pe pozitie" sa nu cedez la prima oferta... n-am "talente" din astea de "milog" (nu fac pe nimeni dintre DVS. milog, ma fac pe mine insumi asa...).
Eu am numai pachetul Internet 500mbps si Vodafone complet + Sport, fara HBO-uri si platesc in jur de 54 lei pe luna. Un singur reciver Horizon si modemul Compal.
Daca cineva dintre voi se ofera sa-mi tina niste cursuri de "milog", fac cinste! (este o gluma)Posted Image
Sa va bucurati de ceea ce ati primit si sa fiti sanatosi!
Tot ca o gluma... cred ca singura mea sansa de-a primi ce aveti voi, este sa ma asez pe linia ferata, sa efectuez un apel video in care sa spun ca, daca nu primesc ceea ce am acum la numai 20 lei pe luna, ma las calcat de tren! Stiu, suna macabru dar alta solutie nu vad...

#5410
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Receiverul este considerat echipament si cum este singurul (primul) este gratuit. La fel si Compalul, e gratis...
Rezulta ca platesti 54 de lei pentru restul.

#5411
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,426
  • Înscris: 01.12.2001
@routerboard70
Din 1993 ai solicitat vreodată o oferta de retenție?
Daca in 28 de ani nu ai cerut niciodată...
La început UPC avea doar televiziune analogica. Preț fix lunar. Nu existau oferte de retenție.


#5412
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
Ceea ce am acum, chiar este "retentie".Si precedenta oferta era destul de mult sub pretul de lista.Ma refer inainte de-a avea netul de 500mbps.Da,am cerut retentie, am primit sub pretul de lista ceea ce am acum dar nu am amenintat cu contraoferte de la RDS, cu rezilieri, cu aruncat in mare,cu aruncat inaintea trenului, cu "nemultumiri" ca n-ar merge reteaua...
Operatorii chiar mi-au dat retentie, nu substantiala cum aveti voi dar... asta este.
De servicii chiar sunt foarte multumit, n-am nimic sa le reprosez, nicimacar upload-ul asta mai mic ce-l avem.Asta este, cu asta defilam - speram in vremuri mai bune.
Acum ca v-am luminat cat de cat, imi vad de plata a ceea ce am si nu ma mai vait.Altii chiar platesc la pret apropiat de cel de lista...
Inca odata, sa fiti sanatosi si sa va bucurati, sa ne bucuram de ceea ce avem si ce ati/am obtinut fiecare dupa sansa! Eu sunt multumit de ei si nu voi merge la concurenta.
NU suport management unguresc! Am si eu "piticii" mei!

#5413
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014

View Postrouterboard70, on 04 mai 2021 - 13:13, said:

Va salut!
Am mai spus-o si cu alta ocazie, nu stiu ce "talente" aveti voi de obtineti asa ceva... ca eu sunt abonatul lor din 1993 si retentii din astea cum aveti voi... n-am prins!
Nu sunt un ofticat sau "unghie-n gat" dar ma doare ca voi... si cu contracte in derulare si relativ mai "tineri" in retea, obtineti oferte de invidiat, cu zeci de recivere,toate pachetele si pachetelele... mai au sa va dea ei bani sa ramaneti abonati... chiar nu inteleg!
Mi-au mai explicat dintre DVS. sa fiu "ferm pe pozitie" sa nu cedez la prima oferta... n-am "talente" din astea de "milog" (nu fac pe nimeni dintre DVS. milog, ma fac pe mine insumi asa...).
Eu am numai pachetul Internet 500mbps si Vodafone complet + Sport, fara HBO-uri si platesc in jur de 54 lei pe luna. Un singur reciver Horizon si modemul Compal.
Daca cineva dintre voi se ofera sa-mi tina niste cursuri de "milog", fac cinste! (este o gluma)Posted Image
Sa va bucurati de ceea ce ati primit si sa fiti sanatosi!
Tot ca o gluma... cred ca singura mea sansa de-a primi ce aveti voi, este sa ma asez pe linia ferata, sa efectuez un apel video in care sa spun ca, daca nu primesc ceea ce am acum la numai 20 lei pe luna, ma las calcat de tren! Stiu, suna macabru dar alta solutie nu vad...

Hai sa ma ,,laud" si eu (doar vine vorba), anul trecut in luna aprilie am plecat de la AKTA  (52 LEI , NET 50/50 TV analogic, mergeau si pe digital aproape 70 posturi),la UPC (a mers foarte prost netul la Akta in perioada sarbatorilor Pascale), contract nou cu 39,98 lei, in lei, ner 300, televiziune analogica, fara nici un card sau altceva, sa-mi de-a un card cu tv Basic trebuia sa dau 45 si nu am vrut ( aveam trei chiar patru tv, toate lcd), prindeam cca 78 canale pe digital , ce putea decoda tv. Anul acesta Akta a fost preluata din martie de RDS (DIGI), am sunat la Vodafone pentru reziliere sau imbunatatirea serviciilor  fara marirea pretului si am fost sunat ca imi da net 300 si TV Familia + 3 carduri cu 7,5 Euro  (38 lei), cu net de 500 ( ,,trebuie schimbat modemul") 48 lei, am refuzat  si in aceeasi zi am fost sunat din nou sa vada de vreau, NET 500, TV MAXIM, SPORT SI HBO+ TREI CARDURI 38 LEI (7,5 EURO). I n trei aile au scimbat modemul si au instalat cardurile. Bafta!

Edited by 96Flo, 05 May 2021 - 11:31.


#5414
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Am primit un email de la Vodafone

Acum poți să te bucuri de și mai multă viteză
Dragă client,
La Vodafone, credem în inovație și lucrăm constant la îmbunătățirea produselor pe care le oferim clienților noștri. Pentru că ne dorim ca tu să te bucuri de cele mai bune servicii fixe și mobile.
În semn de recunoștință pentru fidelitatea ta, îți oferim extra beneficii alese special pentru tine și cei dragi ție.
Este doar unul dintre modurile noastre de a-ți mulțumi pentru încrederea acordată.

Fie că e vorba de muzică, filme sau software, beneficiezi de viteză la internet cu un upgrade de până la
500Mbps la download, fără costuri suplimentare.

Ca să îți activezi extraopțiunea, trebuie să accesezi butonul Activează Extra viteză până la 10 mai și vei putea începe să te bucuri de ofertă în maximum 7 zile de la comandă.

#5415
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Noroc ca am citit p'aici ca eu mailurile alea le dau direct in trash. Posted Image
Am facut click pe Activeaza ala acu' sa vad ce si cum in 7 zile cica.

Edited by burebista, 05 May 2021 - 12:22.


#5416
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
După ce am instalat internetul de 1 Gb de la DIGI și am cerut rezilierea celor de la Vodafone pentru serviciile fixe, mi-au oferit doar televiziunea la 4 Euro + TVA.
Tv Complet, Maxpack, Sport și 3 CI-uri.
Mai aveam 7 luni de contract.

#5417
eldatar

eldatar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 19.03.2019
Totusi la ce preturi vreti la retentie , va mirati de ce nu imbunatateste vodafone reteaua si ca de ce prefera clienti noi cand se dau cadouri pe bune.

#5418
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Ești simpatic. Ei mi-au oferit prețul când am spus că vreau sa reziliez, nu le am pus eu sula in coaste și nu m-am "țigănit" deloc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate