Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7700 replies to this topic

#5383
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Cred ca este accesași tanti care m-a sunat si pe mine tot așa sa-mi mărească viteza de net la 500 Mbps pentru ~3EUR in plus. De prelungirea pe 2 ani nu a zis nimic, m-a lăsat pe mine sa ghicesc. Când i-am spus ca un vecin are aceleași servicii la jumătate din suma pe care o plătesc eu, m-a trimis la plimbare, sa mă duc intr-un magazin daca vreau oferte mai bune. Mai am 2 luni de contract apoi mă voi duce intr-un magazin. Ca sa le duc înapoi echipamentele.

#5384
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Probabil sunt platiti (stimulati cumva) la numarul de abonati contactati, nu la cei retentionati efectiv, daca se comporta asa inseamna ca nu exista interes din partea celor care suna de la Vodafone. Daca ar conta calitatea convorbirii si daca intr-adevar Vodafone ar dori sa retentioneze cat mai multi clienti, mai ales celora care platesc pret de lista (sau pe aproape) ar trebui (macar sa para) ca le ofera cate ceva.
Putin si des... Sunt destui care sunt inca legati de pretul intreg, doar vreo 5-10% maxim stau sa negocieze sau au habar de ce au.
Sincer eu nu mai am asteptari in ce ma priveste pentru ca am pret excelent si nu prea mai am ce sa le cer dar permanent am fost amabil, nu le-am spus pe ton obraznic faptul ca am concurenta cu FTTH la poarta (si chiar asa este, de multi ani).

#5385
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Daca sunati si cereti o oferta mai buna niciodata nu o sa primiti maxim, pentru asta cereti REZILIERE, abia de aici veti fi contactati pentru oferte cu adevarat avantajoase.
Si la rezilieri nu acceptati PRIMA oferta, insistati ca vreti reziliere, de aici NEGOCIATI cu adevarat.
Succes !

#5386
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 Fantasio, on 17 aprilie 2021 - 07:20, said:

Cred ca este accesași tanti care m-a sunat si pe mine tot așa sa-mi mărească viteza de net la 500 Mbps pentru ~3EUR in plus. De prelungirea pe 2 ani nu a zis nimic, m-a lăsat pe mine sa ghicesc. Când i-am spus ca un vecin are aceleași servicii la jumătate din suma pe care o plătesc eu, m-a trimis la plimbare, sa mă duc intr-un magazin daca vreau oferte mai bune. Mai am 2 luni de contract apoi mă voi duce intr-un magazin. Ca sa le duc înapoi echipamentele.
Fix asa.
Identic si la mine, n-a zis nici de perioada contractuala, nimic. I-am zis eu si "Aia va putem oferi, domnule".
La fel si cu rezilierea sau plecatul la alte companii.

 csachiri, on 18 aprilie 2021 - 04:36, said:

Daca sunati si cereti o oferta mai buna niciodata nu o sa primiti maxim, pentru asta cereti REZILIERE, abia de aici veti fi contactati pentru oferte cu adevarat avantajoase.
Si la rezilieri nu acceptati PRIMA oferta, insistati ca vreti reziliere, de aici NEGOCIATI cu adevarat.
Succes !
Corect, e o varianta, dar mi-e ca daca fac asta, chiar reziliez.
Poate nu te contacteaza - dar ideea e ca desi am fibra Digi pe strada, n-am studiat grila de programe TV, ca acolo e mai complicat, altfel puteam fi la ei abonat deja

#5387
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011
Mie chiar acea tanti care a sunat prima data mi-a spus ca dacă nu-mi convine oferta pe care mi-a făcut-o sa depun cerere de reziliere. Nici măcar nu a insistat deloc cu oferta dânsei.


#5388
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007

 d4m4g3, on 18 aprilie 2021 - 10:33, said:


Fix asa.
Identic si la mine, n-a zis nici de perioada contractuala, nimic. I-am zis eu si "Aia va putem oferi, domnule".
La fel si cu rezilierea sau plecatul la alte companii.


Corect, e o varianta, dar mi-e ca daca fac asta, chiar reziliez.
Poate nu te contacteaza - dar ideea e ca desi am fibra Digi pe strada, n-am studiat grila de programe TV, ca acolo e mai complicat, altfel puteam fi la ei abonat deja
Nu reziliezi stai linistit.
Rezilerea nu se face pe loc, se face cu preaviz de 30 de zile, in ultimele zile ii poti resuna sa anuleze cererea de reziliere.

#5389
i0nutz83

i0nutz83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 18.01.2006
Se mai oferă red10 la 5 sau 6 euro cu 65gb? Dacă da si poate cineva să ajute, PM vă rog. Telefonic am fost înștiințat că se poate primi doar pe ANUMITE conturi. Un abonament cu vechime de 22 de ani nu poate primi. Abo existent 9 euro tva inclus, 1.7 GB lunar, cost suplimentar lună de lună pentru trafic, de câteva luni.

#5390
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Aici este sectiunea internet si tv FIX !

#5391
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Eu am luat red 10 la 5 euro cu 115gb :))) da.i dracu ca la cat am cotizat...

#5392
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014
.

Edited by maximator, 25 April 2021 - 15:29.


#5393
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014
Are cineva o oferta mai buna?!

Attached Files



#5394
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Nu sta nimeni să citească, fa o sinteză și pune prețul lunar apoi spunem.

#5395
balauru'

balauru'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 25.02.2006
Pare TV Complet + Net 500 cu un echipament TV suplimentar si HBO & HBO GO pentru care a obtinut o reducere de 75% deci un pret total lunar de 18.47 (probabil 3.75 EUR) - o oferta excelenta!

#5396
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007

 maximator, on 25 aprilie 2021 - 23:03, said:

Are cineva o oferta mai buna?!
Daca ne explici cum ai obtinut-o...

#5397
G0053

G0053

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 02.04.2008
La ultima negociere am obtinut : TV Complet + MaxPack + Net 500 + 3 echipamente = 8.25 euro/luna

#5398
maximator

maximator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.05.2014

 csachiri, on 27 aprilie 2021 - 02:07, said:


Daca ne explici cum ai obtinut-o...

Am cerut fidelizare si mi sa spus ca la pretul care il aveam 35 lei pentru tv maxim si internet de 500 si 2 receivere nu mai imi poate oferi reducere. Am depus cerere reziliere pentru motivul: la rds primesc 12 luni reducere si internetul pe partea de upload mult mai buna (plus intreruperi ale internetului la vodafone). Mai aveam cateva zile si faceam cele 30 zile sa se rezilieze si am fost sunat si mi-a propus oferta asta sau daca nu  1 euro serviciu de internet ori tv. Apropo mai aveam perioada contractuala 10luni.

Edited by maximator, 27 April 2021 - 21:22.


#5399
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
E ok oferta , dar eu am primit ceva mai bun :

TV Complet + Maxpack + Panonia + ExtraSport + Optiunea 4K + Voyo + Internet 500 + 6 echipamente = 6 euro pe luna si am avut si primele 3 luni gratis dupa acceptarea ofertei

#5400
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,690
  • Înscris: 21.08.2008
Daca asta nu e oferta number one, cu siguranta este in primele 3.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate