Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Ce este de fapt sionismul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1521 replies to this topic

#235
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Care-s aia?

#236
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2012 - 20:47, said:

Care-s aia?
Nu asta e important. Era doar o constatare. Problema ar fi alta. Nu ca mi-ar fi simpatici iranienii (de fapt nu suport fanatismul religios). Ci faptul ca s-ar putea ca atacul respectiv sa fie nuclear. Asta este singura ingrijorare. Si e suficient de reala, precum stii.

Edited by mario_bril, 03 October 2012 - 20:51.


#237
ACorneliu

ACorneliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 25.05.2011

View Postmario_bril, on 03 octombrie 2012 - 20:51, said:

Nu asta e important. Era doar o constatare. Problema ar fi alta. Nu ca mi-ar fi simpatici iranienii (de fapt nu suport fanatismul religios). Ci faptul ca s-ar putea ca atacul respectiv sa fie nuclear. Asta este singura ingrijorare. Si e suficient de reala, precum stii.
Iarasi, o uimitoare lipsa de informare.
Stii oare despre ce e vorba in aceasta problema? M-as bucura sa-mi raspunzi, ca sa stiu de pe ce baza discutam.
Pentru orice eventualitate te linistesc.
Daca va fi vreun atac asupra instalatiilor nucleare ale Iranului, el va fi cu mijloace conventionale, bineinteles la nivelul cel mai sofisticat. Nici nu poate fi conceput altceva,

#238
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostACorneliu, on 03 octombrie 2012 - 21:13, said:

Iarasi, o uimitoare lipsa de informare.
Stii oare despre ce e vorba in aceasta problema? M-as bucura sa-mi raspunzi, ca sa stiu de pe ce baza discutam.
Pentru orice eventualitate te linistesc.
Daca va fi vreun atac asupra instalatiilor nucleare ale Iranului, el va fi cu mijloace conventionale, bineinteles la nivelul cel mai sofisticat. Nici nu poate fi conceput altceva,
Ramane de vazut. Cred ca sunt mai bine informat decat iti inchipui. :)

#239
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmario_bril, on 03 octombrie 2012 - 20:51, said:

Nu asta e important. Era doar o constatare. Problema ar fi alta. Nu ca mi-ar fi simpatici iranienii (de fapt nu suport fanatismul religios). Ci faptul ca s-ar putea ca atacul respectiv sa fie nuclear. Asta este singura ingrijorare. Si e suficient de reala, precum stii.
Ba este foarte important pentru ca tu ai facut o asociere de idei legata de softpedia.
Desi anul trecut nu se ataca nimic si tot noi eram pe forum
Si in alti ani

#240
ACorneliu

ACorneliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 25.05.2011

View Postmario_bril, on 03 octombrie 2012 - 21:26, said:

Ramane de vazut. Cred ca sunt mai bine informat decat iti inchipui. Posted Image
Ma bucur ca esti bine informat.
Poate ne impartasesti si noua aici, sa invatam ceva, daca nu e secret operativ...

#241
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2012 - 21:58, said:

Ba este foarte important pentru ca tu ai facut o asociere de idei legata de softpedia.
Desi anul trecut nu se ataca nimic si tot noi eram pe forum
Si in alti ani
Tot voi erati... Dar nu activi.

View PostACorneliu, on 03 octombrie 2012 - 22:00, said:

Ma bucur ca esti bine informat.
Poate ne impartasesti si noua aici, sa invatam ceva, daca nu e secret operativ...
Este. Cand insa vom vedea cu totii nu va mai fi. Eu sper totusi sa nu se intample asta.

#242
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmario_bril, on 03 octombrie 2012 - 22:01, said:

Tot voi erati... Dar nu activi.
Pai daca eram atunci inseamna ca activam
Deci ceva nu se leaga prin afirmatiile tale asa ca te rog sa nu mai formulezi acuzatii aiuristice.
Eu nu mi-am permis sa ma gandesc ca activezi pe softpedia din alt considerent decat placerea

#243
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2012 - 22:13, said:

Pai daca eram atunci inseamna ca activam
Deci ceva nu se leaga prin afirmatiile tale asa ca te rog sa nu mai formulezi acuzatii aiuristice.
Eu nu mi-am permis sa ma gandesc ca activezi pe softpedia din alt considerent decat placerea
Ti-am spus ca nu sunt acuzatii ci doar o constatare. Eu nu sunt prooroc asa ca... Ramane de vazut.

#244
ACorneliu

ACorneliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 25.05.2011

View Postmario_bril, on 03 octombrie 2012 - 22:01, said:

.............................................................
Este. Cand insa vom vedea cu totii nu va mai fi. Eu sper totusi sa nu se intample asta.
Da, e ca in "La steaua"

La steaua care-a rasarit
E-o cale-atat de lunga,
Ca mii de ani i-au trebuit
Luminii sa ne-ajunga.

........................................
Icoana stelei ce-a murit
Incet pe cer se suie:
Era pe cand nu s-a zarit,
Azi o vedem, si nu e.

................................

Apropo, ai acces la secretele adanci ale vreunei parti? Personal ma cam indoiesc.
Iar daca e dintr-o sursa tip "Oreste" sau "Oreste plus", da-ne si noua un link, ca oricum cine trebuie sa afle,  afla....

#245
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostACorneliu, on 03 octombrie 2012 - 22:15, said:

Da, e ca in "La steaua"

La steaua care-a rasarit
E-o cale-atat de lunga,
Ca mii de ani i-au trebuit
Luminii sa ne-ajunga.

........................................
Icoana stelei ce-a murit
Incet pe cer se suie:
Era pe cand nu s-a zarit,
Azi o vedem, si nu e.

................................

Apropo, ai acces la secretele adanci ale vreunei parti? Personal ma cam indoiesc.
Iar daca e dintr-o sursa tip "Oreste" sau "Oreste plus", da-ne si noua un link, ca oricum cine trebuie sa afle,  afla....
Sa zicem ca am... Dar nu inteleg de ce esti asa de preocupat de asta. Cata vreme esti convins ca Israelul va ataca doar cu armament conventional. Ne referim amandoi la facilitatile nucleare dezvoltate de Iran.

#246
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostThinkAbout, on 03 octombrie 2012 - 19:49, said:



#247
ACorneliu

ACorneliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 25.05.2011

View Postmario_bril, on 03 octombrie 2012 - 22:17, said:

Sa zicem ca am... Dar nu inteleg de ce esti asa de preocupat de asta. Cata vreme esti convins ca Israelul va ataca doar cu armament conventional. Ne referim amandoi la facilitatile nucleare dezvoltate de Iran.
Ma bucur ca te poti lauda cu asa ceva. Probabil ca totusi cunosti secretele lui Polichinele, adica acelea cu atacul cibernetic, EMP, si alte maruntisuri care sunt publicate peste tot. Nu zau... Astea le stiu si iranienii, dar pot bate din buze.
Dar de fapt inca nu se stie cine va face treaba. Poate pana atunci regimul ayatolahilor cade la dracu.

Edited by ACorneliu, 03 October 2012 - 22:39.


#248
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostACorneliu, on 03 octombrie 2012 - 22:29, said:

Ma bucur ca te poti lauda cu asa ceva. Probabil ca totusi cunosti secretele lui Polichinele, adica acelea cu atacul cibernetic, EMP, si alte maruntisuri care sunt publicate peste tot. Nu zau... Astea le stiu si iranienii, dar pot bate din buze.
Poate...

View PostACorneliu, on 03 octombrie 2012 - 22:29, said:

Dar de fapt inca nu se stie cine va face treaba. Poate pana atunci regimul ayatolahilor cade singur.
M-as bucura dar nu cred.

#249
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010
Ben_Gal_1, pe 03 octombrie 2012 - 19:45 , a scris:
Deobicei intelegi mai putin anapoda.
Erata:
Deobicei intelegi mai putin anapoda

View PostACorneliu, on 03 octombrie 2012 - 20:00, said:

.
Erata:
Deobicei intelegi [mai putin] anapoda.


"cineva" e cu ochii pe mine si ma cauta la beitzim ca sa ma baneze.
Respectivul pare tare inversunat, insa eu cu ale mele ca deobicei.

Edited by Ben_Gal_1, 03 October 2012 - 22:47.


#250
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostBen_Gal_1, on 03 octombrie 2012 - 22:39, said:

"cineva" e cu ochii pe mine si ma cauta la beitzim ca sa ma baneze.
Respectivul pare tare inversunat, insa eu cu ale mele ca deobicei.

I-auzi...!!!! te cauta moderatorii la "ousoare"...???da ce au cu tine ?

#251
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

View Postabbulafia, on 03 octombrie 2012 - 17:03, said:

Pacat,pacat ca nu vedem aceasta minunata postare la "mentalitatea evreiasca ".
Acolo este locul acetei perle amodestiei,respectului fata de partener,dorintei de cunoastere si dialog,obiectivitate.
Si nu uitati ca domnul Corneliu este israelian...scrie si in profilul lui....oi-va-voi cine uita...!!!

Domnul Corneliu se evidentiaza prin sursele care le aduce in replicele dumnealui.   Nu ti-ar lipsi ca si tu sa nu ne ineci  in replicele tale  care se bazeaza numai pe  ignoranta ta.
Fiecare replica a lui este adevarata jurnalistica de prima clasa.

Bun venit Corneliu.

View Postlucifer76, on 03 octombrie 2012 - 17:06, said:

Germania in 1939 era deci stat legitim, DUPA ce anexase Austria, Cehoslovacia si jumatate din Polonia?




Si totusi, dupa teoria voastra, cand Rusia ne furase Basarabia, Rusia era tot stat legitim.


Flamanzii si valonii fac distinctie intre ei, desi locuiesc in aceeasi tara. Nu e singurul exemplu.

Scuza-ma domnule Lucifer dar dumneata ai ceva lipsa in legatura cu logica si geopolitica.    Germania a fost stat legitim deoarece  ca un stat sa devina ne-legitim asta trebuie sa fie facut de catre organizatia internationala a lumii si asta nu sa intamplat asa ca  germania a fost legitima in 1939 cum si japonia dupa ce au atacat americanii la Perl Harbur.

Cu Basarabia,las-o balta ca ea nu a facut parte din Regatul Roman si in trecut nu a fost pamant romanesc.   Dar fara sa luam asta in consideratie,faptul este ca Romania a atacat URSS-ul impreuna cu Germania . Poveste lunga si trista.  URSS-ul a invins si cum se obisnuieste in razboaie,cine a fost invins plateste despagubiri celui care a invins.   In tot cazul:  Pedepse se dau numai dupa proces si judecata. In aceste cazuri nu a fost judecata si poate Romania are noroc ca asa a fost. Cine stie ce ar fii ordonat judecatorii la asa un proces, Poate va luau toti muntii Carpati  si toate raurile .
Domnule Lucifer.Distinge ca musulmani  exista arabi si altii. Arabii se impart in tot felul de culturi, sunii,shii si altii. Nu toti musulmanii sunt arabi. de exemplu turcii si iranienii nu sunt arabi.
Majoritatea musulmanilor din lume  nu sunt arabi. Cea mai mare tara musulmana este Indonezia.
Cand amintim vecinii Israelului zicem ca ei sunt: egipteni,iordanezi,libanezi s a m d .  Palestinieni deocamdata inca nu au tara asa ca ei nu se pot deocamdata numi Palestinieni

#252
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010

View Postperpetumobile, on 04 octombrie 2012 - 13:31, said:






Cu Basarabia,las-o balta ca ea nu a facut parte din Regatul Roman si in trecut nu a fost pamant romanesc.  


baiatu' ,trag des pe nas????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate