Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

LG GD510

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Cândva căutam să iau un telefon care să fie bun la toate: și net, și documente word, excel etc. și text etc. etc.  Acum mi se pare o mare tâmpenie să folosești telefonul pentru net (în afară de verificarea mail-ului, un mesaj-două acolo). Să te chiorăști ca berbecu' la un ecran de 3 inchi (dacă nu, chiar mai mic) e o prostie. Nu mai spun că un device capabil să meargă și pe wireless costă destul de mult. Pentru net... cel puțin un netbook. ;)

#20
donelly

donelly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.04.2010
Pentru o oarecare nevoie de net am un iPod touch cu Wi-Fi, deci n-am tinut cont de orice tine de net pe tel.

#21
MARI_NEL

MARI_NEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.06.2009
Eu nu imi permit telefoane scumpe si de aceea v-am cerut o parere.

#22
Speedy_Gonzales

Speedy_Gonzales

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2009
In cazul acesta fiabilitatea conteaza dar nimeni nu iti poate oferi o parere obiectiva la un produs recent lansat pe piata.
La prima vedere telefonul isi merita cu varf si indesat banii.

#23
darius222

darius222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2010
ciao....mi-am luat si eu un lg gd510   :naughty:  ..si sunt foarte multumit de el....raspunde foarte bine la comenzi .....are destule aplicati....face fotografi destul de bune . este un teelfon foarte bun :coolspeak:  ... am si eu o intrebar daca stie cineva ...pot gasi undeva jocuri pt el de download'at ?

#24
mihalceabogdan

mihalceabogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.05.2010
am si eu o intrebare pt posesorii de lg gd 510: si la apartul vostru functia de apropiere/departare imagine merge doar pe modul de filmare???

#25
catalinitze

catalinitze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.07.2007
Salutare.

Mi-am cumparat si eu gd510 de la orange.Am dat doar 33 ron pe el pt ca aveam 41 euro in puncte.N-am apucat sa ma joc prea mult la el ca abia mi-a venit.
Primul lucru care l-am incercat si m-a nemultumit este ca nu am reusit sa vad un filmulet pe el.M-am documentat pe net sa vad ce fel de formate video accepta si am aflat ca 3gp si mp4.Bun......am zis hai sa convertesc un avi in mp4.Zis si facut.
Mi-a luat 10 minute sa transfer un filmulet de 30Mb de pe computer pe tel., si sa constat ca fisierul nu este acceptat.
Daca cineva are mai multe informatii despre cum sa vad filme pe el( asta a fost scopul pt care l-am cumparat) il rog sa posteze.
L-am testat si pe net si mi s-a parut destul de ok chiar daca nu are 3G.Inainte foloseam pt net un tel. cu 3G si cu LG nu am observat nici o diferenta la timpul de incarcare a unei pagini.

#26
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008
salutare
am achizitionat si eu acest telefon!
stie cineva de unde pot sa fac rost de acel incarcator solar..'panou'! de la orange nu vine insotit de acel incarcator, dar pe unele situri se vinde cu incarcator solar cu tot!cica in 10 minute tinut la soare se incarca destul cat sa il poti folosi intr-o convorbire de jumate de ora!
in rest telefonul e ok..finut,mic,usor de folosit!

Edited by shaftt24, 20 May 2010 - 15:51.


#27
catalinitze

catalinitze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.07.2007

View Postshaftt24, on 20th May 2010, 16:50, said:

salutare
am achizitionat si eu acest telefon!
stie cineva de unde pot sa fac rost de acel incarcator solar..'panou'! de la orange nu vine insotit de acel incarcator, dar pe unele situri se vinde cu incarcator solar cu tot!cica in 10 minute tinut la soare se incarca destul cat sa il poti folosi intr-o convorbire de jumate de ora!
in rest telefonul e ok..finut,mic,usor de folosit!


Trebuie sa-l ti la incarcat la soare maxim 10 minute (mai mult nu este recomandat) si va avea baterie cat sa vorbesti cam 3-4 minute, nu 30 min.
Daca reusesti sa pui filme pe card si sa le vezi pe acest telefon te rog sa ma anunti si pe mine , ca de 2 zile mi-a scos peri albi.
Am fost si la Orange de unde l-am luat, am sunat si la Relatii clienti LG, am fost si la service, dar nimeni nu stie cum se face.

#28
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008
cred ca te chinui degeaba uite ce am gasit
'
Main disadvantages:

    * No 3G support, no Wi-Fi
    * Display has poor sunlight legibility
    * No DivX/XviD video support
    * Camera lacks autofocus and flash
    * Video recording maxes out at QVGA@15fps
    * No standard 3.5mm audio jack
http://www.gsmarena....-review-407.php

uitate in ce format filmeaza si incearca sa gasesti filme sau converteste in acel format!trebuie sa si modifici rezolutia acelor mini =filme cele de pe net sunt pt nokia in general!telefonul nu are functia automatic rezise la filme!
un program misto care are si functii expre de convertit pt telefoane este Total Video Converter !bafta!

#29
catalinitze

catalinitze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.07.2007

View Postshaftt24, on 21st May 2010, 15:26, said:

cred ca te chinui degeaba uite ce am gasit
'
Main disadvantages:

    * No 3G support, no Wi-Fi
    * Display has poor sunlight legibility
    * No DivX/XviD video support
    * Camera lacks autofocus and flash
    * Video recording maxes out at QVGA@15fps
    * No standard 3.5mm audio jack
http://www.gsmarena....-review-407.php

uitate in ce format filmeaza si incearca sa gasesti filme sau converteste in acel format!trebuie sa si modifici rezolutia acelor mini =filme cele de pe net sunt pt nokia in general!telefonul nu are functia automatic rezise la filme!
un program misto care are si functii expre de convertit pt telefoane este Total Video Converter !bafta!



Am reusit.......dupa lupte seculare.....!!!!!!
Cand conectezi tel.la calc. prin USB iti da variante sa alegi: Mass storage sau PC Suite( adica sa faci transferul prin aplicatia telefonului , nu cu celebrul copy/paste)
Daca alegi varianta mass storage cu copy/paste n-o sa mearga niciodata filmuletele, dar daca alegi transferul cu aplicatia aia naspa......merge.
Problema este ca , ca sa transfer un fisier de 23Mb mi-a luat 6 minute.Ce o sa fac cand vreau sa pun un film de 700Mb??Stau toata ziua, il las peste noapte???

#30
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postshaftt24, on 21st May 2010, 15:26, said:

Main disadvantages:

    * No 3G support, no Wi-Fi
    * Display has poor sunlight legibility
    * No DivX/XviD video support
    * Camera lacks autofocus and flash
    * Video recording maxes out at QVGA@15fps
    * No standard 3.5mm audio jack

Dacă avea Wi-Fi era un telefon super. Camera nu e deloc proastă, dimpotrivă, e o mică performeră (vedeți pozele atașate de mine mai sus). Pentru conversie folosiți și SUPER, un program free care știe encoding pentru foarte multe formate. Eu am o grămadă de clipuri pe el ce merg foarte bine. Din păcate, numai format 3gp.

#31
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

View Postshaftt24, on 21st May 2010, 07:26, said:

cred ca te chinui degeaba uite ce am gasit
'
Main disadvantages:

    * No 3G support, no Wi-Fi
    * Display has poor sunlight legibility
    * No DivX/XviD video support
    * Camera lacks autofocus and flash
    * Video recording maxes out at QVGA@15fps
    * No standard 3.5mm audio jack
http://www.gsmarena....-review-407.php

uitate in ce format filmeaza si incearca sa gasesti filme sau converteste in acel format!trebuie sa si modifici rezolutia acelor mini =filme cele de pe net sunt pt nokia in general!telefonul nu are functia automatic rezise la filme!
un program misto care are si functii expre de convertit pt telefoane este Total Video Converter !bafta!
  
un film convertit pe mobile nu poate depasi 300 de mega!programul mentionat de mine il face in formate suportate de telefon!deci 700 de mega film pt un telefon e enorm!odata ce rezolutia e mica automat marimea fisierului intra la 'apa' mai pe romaneste!

#32
catalinitze

catalinitze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.07.2007

View Postshaftt24, on 22nd May 2010, 02:58, said:

un film convertit pe mobile nu poate depasi 300 de mega!programul mentionat de mine il face in formate suportate de telefon!deci 700 de mega film pt un telefon e enorm!odata ce rezolutia e mica automat marimea fisierului intra la 'apa' mai pe romaneste!


Am descoperit "BUBA"!!!!!!!!
Are probleme la transferul fisierelor video mp4 de pe calculator pe cardul de memorie prin optiunea "mass storage".
Am pus video pe card printr-un card reader si merge fara probleme pe tel.
Asta s-ar putea sa fie o problema de soft.

#33
Speedy_Gonzales

Speedy_Gonzales

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2009
Sunt destule programe, unele chiar gratuite, care fac conversia avi -> mp4. Problema transferului pe card direct prin telefon tine mai mult de limitarea tehnologica a acestora.

#34
maxxtro

maxxtro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 09.02.2007
ma gandesc sa achizitionez si eu un astfel de model..dar am unele intrebari:
pe o scara de 1-10 cat de bine se aude?(tare,clar)
e adevarat ca nu se poate zoom`a cand esti pe modul de fotografiere?a mentionat mai sus un user...mi se pare o aberatie..
bateria tine in jur de 5 zile?l`ati formatat(adica l`ati incarcat 14 ore de 2-3 ori?)
pana la urma se pot pune filme?
documentele word le ia?sau macar txt.?

#35
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

View Postmaxxtro, on 29th May 2010, 08:45, said:

ma gandesc sa achizitionez si eu un astfel de model..dar am unele intrebari:
pe o scara de 1-10 cat de bine se aude?(tare,clar)
e adevarat ca nu se poate zoom`a cand esti pe modul de fotografiere?a mentionat mai sus un user...mi se pare o aberatie..
bateria tine in jur de 5 zile?l`ati formatat(adica l`ati incarcat 14 ore de 2-3 ori?)
pana la urma se pot pune filme?
documentele word le ia?sau macar txt.?
e ok telefonul,camera de 3 mpx e destul de bunicica,bateria cam 3-4 zile tine depinde de utilizare,are multe gadgeturi,dizain ok mic si finut!suporta fisiere video..daca te referi la movie pe telefon!

#36
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postmaxxtro, on 29th May 2010, 15:45, said:

ma gandesc sa achizitionez si eu un astfel de model..dar am unele intrebari:
pe o scara de 1-10 cat de bine se aude?(tare,clar)
e adevarat ca nu se poate zoom`a cand esti pe modul de fotografiere?a mentionat mai sus un user...mi se pare o aberatie..
bateria tine in jur de 5 zile?l`ati formatat(adica l`ati incarcat 14 ore de 2-3 ori?)
pana la urma se pot pune filme?
documentele word le ia?sau macar txt.?

De auzit se aude excelent, atât în mod convorbire, cât și tonurile de apel, în ciuda faptului că n-are difuzor separat.
Zoom-ul la fotografiere e, de fapt, un crop. Adică, dacă faci zoom 4x pe ceva, rezoluția pozei obținute nu va mai fi cea nativă a camerei (3 Mpx), ci va ajunge la rezoluție VGA (să zicem). Unii spuneau că anumite camere de pe unele telefoane mențin full resolution chiar și la zoom (eu ma îndoiesc sincer, fiindcă asta e posibil doar la zoom optic). Așa că, ăsta nu e un detaliu chiar așa de important cum crezi tu. Poți face crop ulterior din imaginea full resolution și se cheamă că ai făcut "zoom".
Bateria, pe mine mă ținea (telefonul a ajuns la soția mea, eu am un E71) 5zile, chiar 6 zile, vorbit moderat. Bateria nu se formatează. Pur și simplu o încarci când se descarcă de câteva ori după ce s-a descărcat (aproape) complet. După câteva astfel de cicluri bateria ajunge la potențialul maxim. Apoi o poți încărca oricând vrei.
Poți pune clipuri fără probleme. Nu sacadează, merg și se vede foarte frumos pe ecranul de 3 țoli. Te ajută și accelerometrul, care-ți întinde automat filmul când îl ții orizontal.
Citește (dar nu editează) documente office și pdf-uri.
E un telefon foarte bun și touchscreenul âți schimbă perspectiva asupra ușurinței în mânuirea unui telefon. Dacă nu mi-aș fi dorit un smartphone (E71), n-aș mai fi revenit în viața mea la telefoane cu tastatură. Apropo, ai tastatură QWERTY pe Landscape când scrii mesaje, destul de accesibilă și precisă.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate