Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Asigurare locuinta

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
costi2376

costi2376

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.01.2007
mafia loveste din nou.
aberatie la fel ca taxa auto.

#92
crystyanm

crystyanm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2011
Buna seara,

Ca venii vorba de asigurarea de la Astra pt locuinta,
Toate bune si frumoase, oferta mai mult decat tentanta. Si vine si clinciul. Am facut asigurarea ca de... asa spune legea. Si am avut o problema a luat foc o camera. Bun au venit pompierii, politia fiecar au facut fotografii, dosar etc. Si ni se spune sa nu miscati nimic pana nu vin cei de la asigurari. Ok zic, dam telefon chemam agentul si gata. Socoteala paguboasa :) Mi se spune ca nu au decat un singur agent pe tot Bucurestiul si ca e foarte ocupat. O intreb daca vin sa dorm la ea acasa pana face fotografiile... mi se raspunde ca sunt nesimtit.
Ma duc dupa 48 de ore de la anuntarea evenimentului si ii intreb daca era cutremur, stateam toti asiguratii afara pana trecea doamna sa ne traga'n poze? Raspuns: DA asta este nu va convine faceti o reclamatie si lasati-o aici.

Ma gandesc ca poate citeste cineva asta si ii este de folos.
O seara frumoasa... a mea e inca afumata :D

#93
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Pe 15.07. se va termina polita actuala pentru Asigurare Locuinta, incheiata online la Astra (PAD Plus 20Euro), anul trecut pe 15.07.2011.
Astazi am incheiat o noua polita de Asigurare Locuinta Pad Plus Bonus de la Astra (tot 20Euro/an), insa dupa ce am incheiat polita online, am vrut sa caut detalii despre aceasta polita pe site-ul lor, insa nu mai apare nimic pe pagina lor, doar Eroare 404.
Or mai fi valabile aceste politie, in ciuda faptului ca pe site nu scrie nimic despre aceasta polita? Mentionez ca am primit pe mail polita de asigurare, insa sunt un pic suspicios cu privire la problema de mai sus.

#94
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Resuscitez si eu topicul asta cu acelasi motiv, si anume ca ma bate gandul serios sa inchei o asigurare pt locuinta, mai ales ca nu am decat una si parca prea mare e epidemia de explozii si incendii de la o vreme.
Mentionez de la inceput ca nu doresc nici un agent, sunt fidela unui coleg de forum si asa voi ramane, imi fac toate asigurarile la el. :)
Intrebarile mele sunt:
- la ce companii aveti incheiata asigurarea
- daca ati avut incidente, cum s-au comportat cei indreptatiti sa va despagubeasca- daca puteti sa si povestiti, ar fi minunat
- daca aveti ceva recomandari legat de asta

Multumesc anticipat.

#95
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Nimeni?
Nu v-ati facut niciunul asigurare facultativa pe locuinta? :)

#96
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,500
  • Înscris: 13.10.2010
Incearca aici ;)

#97
CNP77

CNP77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 02.08.2013
Inainte de a face o asigurare de locuita afla cum au recuperat bani oamenii asigurati.
In Galati au primit o oferta de genul - 500 de lei ca sa renunte la orice pretentie sau ne vedem la tribunal vreo 5 anii

Aveau asigurare obligatorie cu optiunea de lucruri din casa asigurate.

Sau alt caz: Asigurare full casco la masina. Ii fura oglinzile la BMW si asiguratorul ii spune ca nu-i da bani ca oglizile nu fac parte din masina  :))

Incredibil dar adevarat

#98
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Post-Diana-, on 10 octombrie 2013 - 08:05, said:

Nimeni?
Nu v-ati facut niciunul asigurare facultativa pe locuinta? Posted Image
Eu nu am nici asigurare obligatorie. Cand locuiam la bloc vecina de deasupra m-a inundat la baie ca se sparsese o teava (nu coloana). Noroc ca avea asigurare la Generali. Au venit baietii au constatat si pana la urma ......am platit tot noi ca aia au inceput cu texte gen: asta se repara, asta se refoloseste, aici dam cu pensula...etc....
Deci daca vrei sa dai banii aiurea mai bine da-le foc decat la smecherii astia cu asigurarile. Mie imi e ciuda ca am platit 2 ani (sau 3 Posted Image ani) Casco la masina.

Edited by Clovis, 15 October 2013 - 18:14.


#99
adrianasirom

adrianasirom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.10.2013
Va pot da amanunte in asigurari de locuita, dar pe privat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate