Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Elenite

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
46 răspunsuri în acest subiect

#37
maxutu

maxutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 123
  • Înscris: 05.11.2006
Nu a mai fost nimeni in elenite, in ultima perioada?

#38
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.976
  • Înscris: 31.03.2003
Noi am fost la inceputul lui iulie (Royal Park) si nu vreau sa repet tot ce au povestit antevorbitorii.
Plusuri pentru zona, resort, vegetatie, aquapark, asa si asa pentru camera si curatenie, amabilitate si un clar 'asa nu' pentru masa, in toate aspectele (feluri de mancare, calitate, timp petrecut acolo, marime sala de mese, accesibilitate la all inclusive etc).
Intr-un cuvant, daca puteai manca in alta parte, merita 100%, tinand cont si de pret.
Masina am lasat-o in parcarea 'nepazita', dar e greu de crezut ca se poate inatmpla ceva, tinand cont de multimea de masini parcate unu in alta si de prezenta, din loc in loc, a parcarilor "amenajate si pazite".
Un punct negativ si pentru pozitia piscinei mari de la hotel, incalzita insuficient de soare.
P.S. Mie unu mi-a placut inghetata.
:P

#39
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 945
  • Înscris: 24.05.2007
As vrea sa imi fac si eu rezervare pentru vara 2011 la Andalusia Hotel. Am vazut ca in general are rating bun pe site-urile straine...a fost cineva acolo in 2010?

Cat de departe este o parcare / parcare platita? Cum este plaja, intrarea in apa? Ce alte detalii merita mentionate? Va multumesc.

#40
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.094
  • Înscris: 02.04.2006
Eu am fost in iunie 2010 la Andalusia,ce sa-ti spun...hotelul e plin de rusi ce se comporta ca in jungla,mancare buna dar pana prinzi o masa astepti nu gluma....piscina curata dar  barul de la piscina inexistent pt. ca acolo vine un bulgar batran din cand in cand ce are 2 maini stangi....in rest hotelul curat,camere mari....resort cu animatie,aquapark...merita.

#41
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Eu vreau sa merg tot in iunie, pentru a evita varful de sezon si ar fi neplacut sa astept pentru eliberarea unei mese la restaurant (mai ales ca am mai patit asa ceva in trecut si la un alt hotel)...

Multumesc pentru raspuns...o sa vad ce decizie iau pana la urma.

#42
cristian_chs

cristian_chs

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 15.01.2011
Hotelul Andalusia este un hotel luxos de 4 stele la care poti merge fara griji. Totul este nou, bine aranjat, cu gust. Camerele sunt mari, curate, serviciile si mancarea sunt bune. Exista parcare pazita (contra cost), in All Inclusive ai acces la AquaPark.

Nu se compara cu un hotel de 4 stele din Turcia, dar stai linistit, e cu mult peste hotelurile de 4-5 stele din Romania. Cat despre rusi, nu stiu ce sa spun. Cred ca depinde mult de perioada in care mergi. Eu cand am fost nu am avut probleme la masa, restaurantul este foarte mare si mancarea este din belsug.

#43
dfstana

dfstana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 130
  • Înscris: 08.07.2008

 blue_wings, on 13th January 2011, 07:51, said:

Eu vreau sa merg tot in iunie, pentru a evita varful de sezon si ar fi neplacut sa astept pentru eliberarea unei mese la restaurant (mai ales ca am mai patit asa ceva in trecut si la un alt hotel)...

Multumesc pentru raspuns...o sa vad ce decizie iau pana la urma.

Chiar daca sunnt considerat de catre prieteni un fan bulgaria, si cu doar cateva luni in urma recomandam acest loc cu mare drag( am fost aici in doua randuri cate o saptamana la Royal park), nu as mai recomanda acest loc in acest moment. Am observat o regresie a seviciilor in cei doi ani, si intradevar mancarea cam lasa de dorit. Bautura nu este nici ea prea spectaculoasa, amabilitatea personalului lasa si ea de dorit asa ca mai bine cauta ceva nu allinclusive, eventual intr-o statiune mai mica si mai la sud, eu as zice Pomorie. Pentru ca tot cea ce ramane este locatia, una destul de ok.

Dupa mai multe experiente in Bulgaria cel putin noi o sa incercam sa evitam all inclusive in Bulgaria.

Bafta

#44
mctudor

mctudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 30.04.2007
OAMENI BUNI!
AM FOST MAI MULTI ANI IN BULGARIA IN CONCEDIU, CHIAR ERAM.....FAN BUGARIA.
Experienta de anul trecut de la inceputul lunii iunie la Hotelul Royal Park Elenite mi-a lasat cel mai amar gust din viata mea.
Au ajuns sub orice critica. Mobilier distrus, canapele taiate, plosnite, mucegai pe jumatate din peretele camerei iar de miros nici nu mai vorbesc. Nici in ultimul hotel de 2 stele din Tunisia nu gasesti jegul de aici. Mizeria este intrecuta doar de nesimtirea si IGNORANTA personalului, in special de la receptie. Nu tin cont de nimic, nu vor sa-ti dea camera cu vedere la mare (chiar daca ai platit pt. asa ceva). Aprovizionarea era la pamant. In regim AI cu un hotel plin de turisti, la barul din holul hotelului aveau doar niste mastika (pe fundul unei sticle murdare). Ceva de groaza. Nu sunt gurmand si am suportat relativ bine, insa familia cu care am fost a plecat cu 2 zile mai devreme din cauza imbolnavirii pe fondul unei toxiinfectii alimentare. Un copil de 4 ani si tatal lui. Nu vreau sa va mai povestesc de turisti sositi de 2 ore care sunau la agentiile de turism din tara si le spuneau lucruri dulci..... unul de prin Bacau a refuzat sa ramana si a plecat in tara...direct la d-soara de la care cumparase biletele.
Nu am nici un interes ascuns. Acum 2 ani am fost la Nessebar si am fost superincantat la Hotel tot de 4 stele.
Diferenta este ca acela era lant nemtesc. Am aflat prea tarziu ca Royal Park este lant bulgar.   PACAT.

#45
Adidana13

Adidana13

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 21.01.2009
ROYAL PARK = COSMAR = vacanta distrusa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va rog sa nu mai faceti ca Stan Patitul de mine! Am ales pana am cules anul trecut! Am sperat ca va fi o alta vacanta frumoasa, ca altele, pe litoralul bulgaresc. Am fost cazata la Royal Park din 10 iunie pana pe 4 iulie. Da, mi-am dorit ca baietelul meu sa se bucure de mare, din plin. El s-a bucurat, noi ne-am enervat. Exceptand serviciile proaste (am mai fost de 4 ori la bulgari, deci puteam sa fac comparatie) incepand de la receptie, unde am stat vreo 2 ore sa ne cazam, in conditiile in care am anuntat ca venim cu bebe si ei ne-au raspuns prin e-mail ca ne vor rezerva camera din timp, sa nu asteptam, continuand cu restaurantul, unde puzderia de rusi si moldoveni care evitau sa vorbeasca romaneste, tocmai ptr a fi serviti prompt, alergau in disperare sa-si umple mesele de mancare, continuan cu barul de la piscina unde erau doi ospatari mai acri ca lamiile si terminand cu plaja, unde salvamarii iti luau prosoapele de pe sezlong, daca intrai in apa si nu era cineva care sa aiba grija de ele.
Cred ca le-am amestecat pe toatet, ptr ca nemultumirele au fost prea multe. Servicii medicale de mizerie, cu asigurari platite si prezentate la receptia punctului sanitar - te puneau sa platesti, daca nu te certai cu ei sa-ti recunoasca drepturile.
Masa era diversificata, dar tinand cont ca e un colos de hotel, cu tot atatia oameni, evident ca asteptai sa-ti pui catte ceva in farfurie. Fructele se dadeau cu portia, 2 caise, 2 bucati dintr-o felie de pepene, 2 caise...chestii care te fac sa renunti...umilire pe baii tai. Daca umpleam biberonul de lapte, sareau chelnerii cu gura ca si de vreo doua ori mi-au luat carafa din mana, pana am chemat seful de sala si m-am certat cu el. Vai, ce amintiri imi trezeste postarea asta...Mai bine lipsa. Si ca sa mancam in liniste, nu in goana aia nebuna dupa hrana, seara luam o bluza cu maneca lunga, trageam peste bratara si mancam la andalusia, unde lumea era mult mai civilizata, erau de toate, dar mai ales...LINISTE!
Asa ca, unde se simte aerul occidental in servicii hioteliere, e ok. Dar Elenite, cu tinta precisa Royal Park, clar nu se incadreaza. Idem se petrece si la Victoria Palace, in Sunny Beac, servicii f proaste, ptr ca sunt din acelsi lant hotelier.
Aquaparkul e dragutel, merita o vizita, seara erau spectacole la gradina de vara, o eventuala cazare poate la Royal Bay, hotel in care se cazau englezi - partea proasta e ca nu au plaja in fata hotelului, ci la vreo 300 m distanta.
Cine mai are nelamuriri, desi cred ca am spus destule, il astept cu intrebari.

#46
violena

violena

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 25.05.2011
Buna.

Din ce am citit aici nici nu stiu ce sa mai cred.

Am primit o oferta de la o agentie pt elenite la urmatoarele hoteluri: ATRIUM BEACH 4* AI, ELENITE HOLIDAY VILLAGE 4* AI , ANDALUSIA 4* AI, ROYAL BAY 4* AI.

Diferentele de pret nu sunt prea mari intre primele 3, doar Royal Bay-ul este ceva mai scump.

Dintre hotelurile astea oare la care ar fi mai bine sa mergem? Am citit atat de multe comentarii si review-uri ca deja m-am zapacit de cap.

Imi vine sa nu mai merg in Elenite deloc, insa nu stiu daca in alta parte as putea sa nimeresc mai bine.

#47
mihamada

mihamada

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 14.10.2012
Am fost la Zornitza Sands in august anul acesta. Calatoria ok, insa nici nu am facut pauze prea mari pe drum, conditiile de la hotel bune, plaja asa si asa (jumatate din tarm era cu bolovani si acolo nu se putea intra in apa, insa in cealalta jumatate care corespundea hotelului era bine) plus mici detalii de uzura la baie, insa surpriza a venit cand a trebuit sa ne platim din buzunar patutul bebelusului, desi agentia din tara a spus ca acest lucru este asigurat, cei de la Zornitza Sands nu recunosc acest lucru si a trebuit platit suplimentar patutul (pliant) pentru bebe, celalat copil (mai mare) beneficiind gratuit de fotoliu pat..... puteam sa luam cu noi patutul daca stiam dinainte... este cam singurul caz in care am auzit ca patutul pliant trebuie platit suplimentar... dar asta a fost

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate