Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

probleme inima un sfat de la cine se pricepe!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
terranu1

terranu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.07.2007
Sunt operat de defect septal ventricular, de la 3 ani. Nu e asa grava problema, pot face destul efort insa... zilele trecute m-am apucat sa fac niste sport, abdomene 200-300 pe zi,  100 dimineata , apoi la pranz si seara. Tot de cateva zile insa noaptea cand ma puneam sa ma culc, din moment ce incepeam sa ma relaxez si sa ma linistesc sa pot adormi incepeam sa simt o stare de tensiune si incordare in tot corpul si apoi aveam senzatia ciudata ca inima e stransa tot mai tare intr-o menghina. La inceput trecea dupa o ora doua si reuseam sa adorm numai ca a devenit tot mai grav. Noaptea trecuta n-am putut dormi deloc a trebuit sa ma misc si sa fiu continuu intr-o stare de agitatie, cu ochii picati de somn pentru ca daca incercam sa stau intr-un loc, incepea sa ma doara inima si aveam senzatia ca explodeaza, ma panicam foarte tare si faceam iar miscare. Acum is rupt de somn dar tot tre sa dau din maini din picioare, sa scriu la tastatura sa fac ceva poentru ca doua clipe daca raman nemiscat, incepe durerea de inima si panica dusa la extrem...la urgente inca nu m-am dus ca e prea frig afara si nu vreau sa ma duc inca... vreun ceai miraculos sau o pastila ceva ce pot lua sa treaca starea asta sa pot adormi?

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ceai antistress.

uită-te și pe-aici

#3
terranu1

terranu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.07.2007
nustiu ce sa zic, am luat si 2 tablete de calciu am baut si un ceai facut de bunicamea acum vreo 15 minute, pentru linistire cica. Degeaba tot asa am starea ,practic mi-e frica sa stau linistit mai mult de 2-3 secunde mi se face incredibil de frica si simt durerea aia cu impunsaturi, mi-e greu sa cred ca-i doar un atac de panica si imi imaginez eu. Ma pun in pat incerc sa ma uit la un film poate imi mai iau gandul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate