Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina
 Nici hackerii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...
 

ce se intampla dupa ce murim?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
218 răspunsuri în acest subiect

#109
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.806
  • Înscris: 30.01.2006
Ca tot suntem la sectiunea paranormal, si viata de dupa moarte... Ati observat ca uneori cand visati va bateti cu fel si fel de situatii care mai de care mai ciudate, si aproape niciodata nu realizati ca sunteti in vis, ba mai mult uneori sunt persoane total straine, care vi se par foarte apropiate fara ca macar sa va aduceti aminte de sotie/sot, mama, tata, si alte persoane superapropiate, si dupa aia brusc te trezesti, si visul ala lung si ciudat parca a durat o vesnicie, si de fapt nu au fost decat cateva secunde, si v-ati trezit intr-o noua viata, adica viata reala. De fapt vroiam sa ajung la ideea ca poate si viata asta e un vis de mai de sus, si acolo sunt alte reguli de care vreti voi dar oricum total diferite. Poate ca acolo suntem nemuritori, sau poate ca nici nu suntem oameni, sau poate ca voi de fapt nici nu existati acum si sunteti doar in imaginatia mea din acest vis, si daca-mi dau seama la timp ca e vis poate reusesc sa manipulez lumea inconjuratoare. Frumos, nu?
Parerea mea e ca ce inceteaza functiile inimii si se intra in starea de inconstienta, de dinainte de moarte, creierul cat mai are? cam 4, 5 minute, atunci incepe sa dea drumul la toate substantele, te simti bine, sau rau (rai sau iad) diferenta intre placere maxima si teroare nu exista daca sunt masurate cu un aparat, si dupa asta urmeaza nimic, dar pentru ca urmeaza nimic, s-ar putea ca mortul sa fie prin in alea 7 minute si sa i se para ca dureaza o vesnicie. Asta pe sistemul acela cand esti in situatie periculasa si timpul pare sa curga mai greu. De exemplu eu am facut un accident, si impactul mi s-a parut ca a trecut in 3 ore in loc de 1 secunda, si nu glumesc. Dar de fapt daca mori la 12:00, la ora 12:10 esti o bucata de carne pe care o jelesc neamurile si familia. Altceva pur si simplu nimic. Parerea mea, eu sper sa nu fie asa, si Dumnezeu daca exista sper sa nu fie egoist si sa ne judece in functie de cine a crezut in el, ci in functie de ce a facut fiecare in viata. Dar eu sunt 99% sigur ca nu mai e nimic, si la fel de sigur sunt ca daca e ceva sigur nu or sa ajunga toti musulmani si budistii si etc. in Iad, nu?
Hai somn usor si nu va fie frica, nu o sa muriti chiar acum.

#110
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.605
  • Înscris: 20.09.2008
Continuam sa intram pe forum...... :notangel:

#111
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 910
  • Înscris: 30.01.2006

View PostNASTYPRIMUL, on 5th September 2010, 07:21, said:

Continuam sa intram pe forum...... :notangel:


De ce spui asta? Se simte careva mort? :naughty:

#112
ivankay

ivankay

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 06.09.2010

View Posttest_driver, on 26th August 2010, 14:43, said:

Ca tot suntem la sectiunea paranormal, si viata de dupa moarte... Ati observat ca uneori cand visati va bateti cu fel si fel de situatii care mai de care mai ciudate, si aproape niciodata nu realizati ca sunteti in vis, ba mai mult uneori sunt persoane total straine, care vi se par foarte apropiate fara ca macar sa va aduceti aminte de sotie/sot, mama, tata, si alte persoane superapropiate, si dupa aia brusc te trezesti, si visul ala lung si ciudat parca a durat o vesnicie, si de fapt nu au fost decat cateva secunde, si v-ati trezit intr-o noua viata, adica viata reala. De fapt vroiam sa ajung la ideea ca poate si viata asta e un vis de mai de sus, si acolo sunt alte reguli de care vreti voi dar oricum total diferite. Poate ca acolo suntem nemuritori, sau poate ca nici nu suntem oameni, sau poate ca voi de fapt nici nu existati acum si sunteti doar in imaginatia mea din acest vis, si daca-mi dau seama la timp ca e vis poate reusesc sa manipulez lumea inconjuratoare. Frumos, nu?
Parerea mea e ca ce inceteaza functiile inimii si se intra in starea de inconstienta, de dinainte de moarte, creierul cat mai are? cam 4, 5 minute, atunci incepe sa dea drumul la toate substantele, te simti bine, sau rau (rai sau iad) diferenta intre placere maxima si teroare nu exista daca sunt masurate cu un aparat, si dupa asta urmeaza nimic, dar pentru ca urmeaza nimic, s-ar putea ca mortul sa fie prin in alea 7 minute si sa i se para ca dureaza o vesnicie. Asta pe sistemul acela cand esti in situatie periculasa si timpul pare sa curga mai greu. De exemplu eu am facut un accident, si impactul mi s-a parut ca a trecut in 3 ore in loc de 1 secunda, si nu glumesc. Dar de fapt daca mori la 12:00, la ora 12:10 esti o bucata de carne pe care o jelesc neamurile si familia. Altceva pur si simplu nimic. Parerea mea, eu sper sa nu fie asa, si Dumnezeu daca exista sper sa nu fie egoist si sa ne judece in functie de cine a crezut in el, ci in functie de ce a facut fiecare in viata. Dar eu sunt 99% sigur ca nu mai e nimic, si la fel de sigur sunt ca daca e ceva sigur nu or sa ajunga toti musulmani si budistii si etc. in Iad, nu?
Hai somn usor si nu va fie frica, nu o sa muriti chiar acum.

e geniala teoria ta deoarece ti-o impartasesc. si eu am crezut intotdeauna ca asta se intampla. ma bucur ca existe si alte persoane care s-au gandit la asta. e o teorie cat se poate de plauzibila. si nu m-ar mira sa fie reala. pacat ca nu se poate stii sigur...

#113
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBaghe, on 6th September 2010, 21:31, said:

De ce spui asta? Se simte careva mort? :naughty:
Daca ai fii mort...nu ai mai depinde de un trup ci ai fi suflet...ai putea sa fii oriunde dar nu...ramai pe forum,imaginatie ioc  :naughty:


Pentru toti mortii care citesc acest post....in Bora Bora e frumos acum...zburati intr-acolo

#114
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.981
  • Înscris: 14.04.2008
Deci nu primim 72 de virgine in rai ?  :mellow:

Editat de Gh3r0m, 08 septembrie 2010 - 20:45.


#115
eduard94

eduard94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 10.09.2010
Apocalipsa 1:18  

,,Cel viu. Am fost mort, și iată că sunt viu în vecii vecilor. Eu țin cheile morții și ale Locuinței morților.''

#116
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 335
  • Înscris: 06.11.2008
Cand vad pe copii astia care spun cu atata scarba ca religia nu exista , ca biblia e o facatura mi se face scarba.
Si am si cateva argumentem, ce stiti voi unii dintre voi, niste mucosi fiind de 14-15 ani despre biblie? despre religie?

Eu cred in Iisus, cred ca biblia nu este o minciuna, cred ca omenirea nu putea fi mintita in halul asta, plus de-asta cred ca exista un zeu.

Sunt multe intrebari fara raspuns, cine ne-a creat, cine a creat animalele si etC.

Revenind la topic imi dau si eu cu presupusul si cred ca atunci cand mori te nasti din nou sau traiesti in lumi paralele...deoarcere nu-mi explic visurile.

De exemplu de ce sa ma visez intr-un daca eu n-am fost nicioata acolo ? sau de ce ma visez in alte locuri necunoscute.

O sa discutam pana asa ani buni, dar nu o sa ajungem nicaieri...MULTE INTREBARI FARA RASPUNSURI!

View Postjijinho, on 29th September 2010, 19:10, said:

Cand vad pe copii astia care spun cu atata scarba ca religia nu exista , ca biblia e o facatura mi se face scarba.
Si am si cateva argumentem, ce stiti voi unii dintre voi, niste mucosi fiind de 14-15 ani despre biblie? despre religie?

Eu cred in Iisus, cred ca biblia nu este o minciuna, cred ca omenirea nu putea fi mintita in halul asta, plus de-asta cred ca exista un zeu.

Sunt multe intrebari fara raspuns precum cine ne-a creat?... cine a creat animalele? si altele...

Revenind la topic imi dau si eu cu presupusul si cred ca atunci cand mori te nasti din nou sau traiesti in lumi paralele...deoarcere nu-mi explic visurile.

De exemplu de ce sa ma visez intr-un daca eu n-am fost nicioata acolo ? sau de ce ma visez in alte locuri necunoscute.

O sa discutam pana asa ani buni, dar nu o sa ajungem nicaieri...MULTE INTREBARI FARA RASPUNSURI!


#117
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008
Disparem.

#118
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostGh3r0m, on 8th September 2010, 21:43, said:

Deci nu primim 72 de virgine in rai ?  :mellow:
Ai gresit religia....daca te sinucizi in numele lui allah primesti virginele care...apropo cat or sa fie virgine???....:huh:

#119
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.605
  • Înscris: 20.09.2008
Ascultati-i cu atentie pe cei care au trecut prin moarte clinica si va faceti o idee. Dar la respectivii nu s-a rupt cordonul de argint.

View PostGh3r0m, on 8th September 2010, 21:43, said:

Deci nu primim 72 de virgine in rai ?  :mellow:
Ala e iad, nu mai e rai.  :confuzzled: Auzi la el, 72. Si ceilalti ce mai primesc.

#120
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.981
  • Înscris: 14.04.2008

View PostSecuristu, on 29th September 2010, 20:16, said:

Ai gresit religia....daca te sinucizi in numele lui allah primesti virginele care...apropo cat or sa fie virgine???....:huh:
Ce zgarciti,mie ce-mi iese daca mor? aia primesc 72 de virgine daca se sinucid si noi nu primim nimic?  :huh:

View PostNASTYPRIMUL, on 30th September 2010, 07:49, said:

Ala e iad, nu mai e rai.  :confuzzled: Auzi la el, 72. Si ceilalti ce mai primesc.

Ce-ti mai pasa de ceilalti daca esti mort  :P

#121
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.535
  • Înscris: 23.03.2008
Ma...nu intelegi...alea nu or sa fie virgine pe vecie...tu te gandesti un pic...72 de femei pe cap si sa le vina ciclul in aceeai saptamana :huh:.....IADUL pe pamant

#122
impartial_politic

impartial_politic

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 367
  • Înscris: 17.08.2010

View Postjijinho, on 29th September 2010, 19:15, said:

.

De exemplu de ce sa ma visez intr-un daca eu n-am fost nicioata acolo ? sau de ce ma visez in alte locuri necunoscute.
Eu am visat ca faceam pokemoni din zapada.Asta nu inseamna ca am facut asta vreodata. :)

#123
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.683
  • Înscris: 04.01.2005
eu țin minte din viețile anterioare...

#124
impartial_politic

impartial_politic

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 367
  • Înscris: 17.08.2010

View Postcostaan, on 30th September 2010, 10:22, said:

eu țin minte din viețile anterioare...
Daca e asa povesteste.

#125
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 335
  • Înscris: 06.11.2008

View Postimpartial_politic, on 30th September 2010, 10:18, said:

Eu am visat ca faceam pokemoni din zapada.Asta nu inseamna ca am facut asta vreodata. :)


Mda , ai dreptate.

#126
Eol

Eol

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 334
  • Înscris: 15.06.2007
cu muulti ani in urma(cred ca prin 1994-95) a murit o vecina...Tracov cred ca era numele ei
cert este ca am stat langa ea pana a murit(sinistru si coplesitor :confuzzled: ) in ultimele clipe de viata femeia delira, vorbea numai in italiana(era origiara din palermo parca) pot sa zic ca era din ce in ce mai linistita si mai fericita, pur si simplu zambea..parca se eliberase de un stres de o povara
femeia a murit cu zambetul pe buze
la ceva timp dupa (cateva luni de zile) imi apare in vis :deadtongue:  WOW CE VIS (nu are rost si nici nu vreau sa descriu visul) a fost un LA REVEDERE de infarct!! si mi-a zis ceva de genu "sa nu-ti fie  frica. am sa te duc intr-un loc minunat....DAR NU SE POATE ACUM "  :notangel: :rolleyes:  
Nici un drog sau betie nu mi-a dat panica si starea de spirit traita in acel vis....

Editat de Eol, 09 octombrie 2010 - 12:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate